Категорія -> Міський голова -> Новини міського голови
Шановна громадо!
Пропоную до вашої уваги звіт про мою роботу за період з липня 2014 року по серпень 2015 року, який проводиться відповідно до частини 1 пункту 7 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Звіт структурований відповідно до напрямків діяльності та розрахований на 50 хвилин. Пропоную присутнім задавати запитання після закінчення мого виступу, для цього в залі встановлений мікрофон. Крім того, ви можете передавати свої запитання в письмовому вигляді.
Звітуючи про свою роботу, я хочу подякувати всім, хто разом зі мною сумлінно працював над вирішенням проблем та розвитком міста – це депутати міської ради, посадові особи місцевого самоврядування, працівники комунальних підприємств, установ та організацій, підприємці, представники громадськості, які демонструють активну і дієву позицію у вирішенні питань життєзабезпечення міста. А набутий досвіт робить усіх нас більш терплячими та мудрими.
1. Організація роботи ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
В грудні 2014 року була затверджена структура виконавчих органів Вознесенської міської ради, яка включає: апарат Виконавчого комітету, 5 Управлінь, 3 Відділи та Службу у справах дітей Вознесенської міської ради. Затверджена гранична чисельність виконавчих органів Вознесенської міської ради у кількості 132,5, що на 3 одиниці менше ніж в 2014 році. В травні 2015 року виникла необхідність тимчасово збільшити чисельність посадових осіб на 1 одиницю. Причиною стало те, що два працівника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення було мобілізовано.
За звітний період проведено 18 сесій міської ради, з них 5 – позачергові. Було підготовлено та ухвалено 259 рішень міської ради. Основні питання, які розглядалися на сесіях міської ради: фінансово-бюджетна сфера, міські програми, орендні відносини, приватизація майна комунальної власності, земельні питання.
Кількісний склад виконавчого комітету Вознесенської міської ради (колегіального органу) – 17 чоловік. За період з серпня 2014 по вересень 2015 року було проведено 27 засідань виконавчого комітету Вознесенської міської ради, на яких прийнято 373 рішення. Кількість розпоряджень міського голови з питань основної діяльності органів ради – 172. Виконання всіх рішень контролюється відповідальними особами.
За звітний період відбулося 7 засідань конкурсної комісії при прийнятті осіб, що претендують на зайняття вакансій посадових осіб місцевого самоврядування у виконавчих органах Вознесенської міської ради. Станом на теперішній час виконавчі органи Вознесенської міської ради укомплектовані на 98%, є три вакантні посади.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про запобігання і протидії корупції» посадовими особами подані декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік, на сайті міста розміщена інформація про декларування доходів вищим керівництвом та керівниками виконавчих органів ради.
За звітний період посадові особи виконавчих органів Вознесенської міської ради не притягувались до відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією. Відповідно до Закону України «Про очищення влади» розпочато перевірку достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених Законодавством України. Інформація про хід перевірки розміщена на сайті міста.
Стосовно реформування системи місцевого самоврядування хочу зазначити, що вознесенська громада готова до реформ, очікуємо лише законодавчої бази для їх впровадження.
2. ВЗАЄМОДІЯ З ГРОМАДОЮ
Дієвим способом залучення жителів міста до спільного вирішення проблем своєї території є створення і діяльність органів самоорганізації населення. В місті діє 3 ОСН – «Перлина Гаю» ( Пряме), «Янтарний» ( район «Дачі»), «Лідер» (район Зеленого Гаю). В 2014 році ОСН «Перлина Гаю» та ОСН «Лідер» стали переможцями в обласному конкурсі кращих практик громадянської дії. Досвід цих організацій був узагальнений та оприлюднений Фондом розвитку міста Миколаєва «Формула спроможності об’єднань громадян до громадянської дії».
ОСН «Перлина Гаю» активно опікується питаннями життєдіяльності мікрорайону «Пряме». Встановлення дитячих та спортивних майданчиків, створення свого власного кінозалу, встановлення безкоштовного доступу до мережі Інтернет, проїзд в автобусах, розширення кладовища, відвідування стареньких сусідів… Перелік зробленого можна продовжувати і далі. «Родзинкою» роботи ОСН «Лідер» є боротьба за чисте довкілля. Цей ОСН став ініціатором призначення громадських інспекторів благоустрою, які мають право робити попередження та складати адміністративні протоколи про порушення правил благоустрою. В серпні 2015 року голови ОСН «Перлина Гаю» та ОСН «Лідер» отримали посвідчення громадських інспекторів.
Досвід Вознесенська щодо взаємодії влади з громадою вивчається на Всеукраїнському рівні. Так, в липні 2015 року наше місто зустрічало 11 керівників регіональних ресурсних центрів зі створення ОСН з різних міст України на чолі з головою Всеукраїнської Асоціації сприяння самоорганізації населення та директором Програми «Ініціативи: Демократична практика» Міжнародного Фонду «Відродження». Кількість ОСН в місті зростає: вже зареєстровано ОСН «Лагеря», отримано дозвіл на створення ОСН «Прометей» (центр міста). Підготовлений проект рішення міської ради щодо створення ОСН «Ніка» та «Соколи» (район «Болгарка»). Обговорюється питання щодо створення ОСН на вулицях Пошукайла, Урицького та Челюскінців.
В листопаді має бути затверджена міська Програма сприяння діяльності ОСН, що дасть можливість надавати матеріальну підтримку ОСН з міського бюджету. Це має стати дієвим стимулом для подальшого створення нових ОСН. Крім того, працює інститут вуличних комітетів. Міська влада підтримує зв'язок з головами цих комітетів, знає проблеми територій та спільно їх вирішує.
Зв'язок мешканців міста з міським головою та з міською владою в цілому забезпечується також за рахунок звернень громадян і відповідного реагування на ці звернення.
За період з червня 2014 року по серпень 2015 року до Виконавчого комітету Вознесенської міської ради надійшло 1474 звернення, з них – 1101 письмових і 373 – на особистому прийомі у міського голови та його заступників. За звітний період міський голова провів 42 особистих прийоми громадян, на яких прийняв 271-ну людину.
Загальна проблематика звернень громадян представлена в діаграмі на слайді. Переважна більшість звернень стосується питань житлово-комунального господарства, житлових питань, земельних конфліктів та соціального захисту. Наступна діаграма показує категорії громадян, які зверталися зі своїми проблемами. Бачимо, що тут переважають пенсіонери, непрацюючі та інваліди.
Позитивно вирішено 1309 питань, що складає 89% від загальної кількості звернень. Знаходяться на розгляді – 165 звернень, з них – 72 звернення стосуються земельних питань. Затримка у вирішенні земельних питань пов’язана з необхідністю затвердження «Плану зонування території міста». Цей містобудівний документ вже замовлений і виконаний, 10 вересня відбувся його попередній розгляд на засіданні містобудівної ради.
Ситуація з наданням адміністративних послуг наступна: надійшло 2266 звернень, з них вирішено позитивно 2067. Відмовлено у розгляді – 25 заяв. Знаходяться на розгляді – 174 заяви, з яких 157 стосуються земельних питань.
Важливим елементом взаємодії з громадою є інформування про діяльність місцевих органів влади. Таке інформування на території нашого міста відбувається через офіційний сайт, газету «Новини Вознесенська: день за днем», телеканал «Твій Всесвіт». В 2015 році спектр використання сучасних медіа розширився: на форумах, в соціальних мережах з’явилися офіційні сторінки міської влади. Вознесенці мають можливість в інтерактивному форматі знайомитись з офіційними повідомленнями, зверненнями, місцевими новинами та анонсами.
3. ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ МІСТА
Дохідна частина загального та спеціального фондів бюджету міста за 2014 рік (без урахування трансфертів) – виконана на 103,4%, при плані 48063,5 тис. грн. виконання склало 49684,9 тис. грн., перевиконання – 1621,3 тис. грн.
Дохідна частина загального та спеціального фондів бюджету міста за 1 півріччя 2015 року (без урахування трансфертів) – виконана на 114,3% при плані 22839 тис. грн. виконання склало 26102,9 тис. грн., перевиконання – 3263,9 тис. грн.
Станом на 1 січня та 1 липня 2015 року бюджет міста не мав кредиторської заборгованості по заробітній платі, медикаментам, харчуванню, оплаті за комунальні послуги та енергоносії. Кредиторська заборгованість по інших незахищених статтях видатків станом на 1 липня 2015 року зменшилась у порівнянні з 1 січня 2015 року на 1376,4 тис. грн. та склала 934,9 тис. грн. В тому числі за рахунок коштів міського бюджету в 2015 році погашена кредиторська заборгованість державного бюджету в сумі 476,6 тис. грн. за виконані роботи по капітальному ремонту доріг.
В січні 2015 року було прийнято рішення Вознесенської міської ради «Про місцеві податки та збори», в тому числі розміри ставок податку на нерухоме майно, які забезпечують додаткові надходження до міського бюджету, зберігаючи інтереси різних верств населення, суб’єктів підприємницької діяльності, юридичних осіб.
Збережено мережу бюджетних установ з чисельністю працівників бюджетної сфери 2200 чоловік, що складає 32% від працюючих осіб по місту.
4. ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО І БЛАГОУСТРІЙ
За звітний період виконано капітальний ремонт доріг:
- по вул. Степова (на ділянці від житлового будинку №88 до вул. Р.Люксембург),
- по вул. Травнева (від ж/б № 59 до вул. Тімірязєва),
- по вул. Леніна (на ділянці від вул. Шмідта до вул. Комінтерна),
- по вул. Гордієнко, 93-125, вул. Фадєєва (від вул. Жовтневої революції до вул. Леніна),
- по вул. Литвинова (на ділянці від вул. Маяковського до вул. Островського).
Крім того, виконано поточний (ямковий) ремонт асфальтобетонного покриття доріг та поточний ремонт ґрунтових доріг маршрутного з’єднання по всім мікрорайонам міста.
Прокладено водопровідні мережі: по вул. Матросова, 130-152, вул. Гордієнко,87-100, вул. Комінтерна,1-23, пров. Онуфрієнко (на ділянці від вул. Леніна до вул. Пушкінська), пров. Радянський (на ділянці від вул. Леніна до вул. Пушкінська), вул. Тельмана (на ділянці від ж/б № 53 до № 82).
Прокладено каналізаційні мережі: по вул. Кірова,19-21, вул. Жовтневої революції,56, вул. Кірова, 22, вул. Сухомлинського,2а, вул. Будівельників,7а. Проведено капітальний ремонт оглядових колодязів каналізаційної мережі по вул. Кірова – 5 колодязів. Проведено капітальний ремонт покрівлі, фасаду та приміщень насосної станції Калініна та лабораторії. Проведено реконструкцію напірного каналізаційного колектору від вузла 3 до вузла 4 по вул. Гордієнка – 425 метрів. Влаштовано 5 глибинних насосів Grundfos на свердловинах водозабору «Інфільтраційний». Було здійснено буріння експлуатаційної свердловини для водопостачання мікрорайону Пряме. Встановлено 4 GPS-навігатори на спецтехніку та придбано автомобіль ВАЗ-2106 для потреб підприємства «Водопостачання».
Було проведено будівництво 175 метрів газопроводу по вул. Молодогвардійська.
Проведено капітальний ремонт житлового фонду міста:
- капітальний ремонтфасаду житлового будинку по вул. Леніна,73,
- капітальний ремонт покрівлі житлового будинку по вул. Шевченка, 41,
- реконструкція м’якої покрівлі в шатровий дах житлового будинку по вул. Шевченка, 10-10а,
- капітальний ремонт системи опалення гуртожитку по вул. Жовтневої революції, 239,
- капітальний ремонт гуртожитку по вул. Будівельників,4,
- капітальний ремонт системи енергопостачання ж/б по вул. Шевченка,33,
- влаштовано систему водовідведення в ж/б по вул. Леніна,55.
Здійснюється утримання об’єктів регулювання дорожнього руху: постійно утримуються 7 світлофорних об’єктів, встановлено 14 нових дорожніх знаків та поправлено 97 дорожніх знаків.
Виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво світлофорного об’єкту на перехресті вул. Жовтневої революції - вул. Фурманова.
Оновлено дорожню розмітку по вулицям Щорса, Матросова, Шевченка, Леніна, Кібрика, Короленка, Синякова, Чубчика, 60 років Жовтня.
Продовжується впровадження заходів з енергозбереження:
- здійснено капітальний ремонт теплоїзоляції тепломережі котельної по вулиці 228-ї Стрілкової дивізії протяжністю 304 метри;
- технічне переоснащення котельної по вул. Кооперативна з заміною котлів;
- капітальний ремонт тепломережі котельної по вул. Жовтневої революції загальною протяжністю 120 метрів,
- капітальний ремонт теплоізоляції тепломережі від ТК27 до ТК28 котельної по вулиці Жовтневої революції протяжністю 126метрів;
- технічне переоснащення котельної по вулиці 228-ї Стрілкової дивізії з заміною котлів;
- проведено капітальний ремонт трактору МТЗ-80;
- встановлено тепловий лічильник в котельній на площі Центральній,1.
Ремонт зливостоків: капітальний ремонт зливостоку по вул. Осадчого; поточний ремонт зливостоку по вул. Р.Люксембург; поточний ремонт зливостоку по вул. Щорса.
Ремонт тротуарів: капітальний ремонт тротуару по вул. Шмідта від будинку №2 до №22; поточний ремонт тротуару по вул. Кірова.
Поточний ремонт пам’ятників: Альтанка у парку Островського, пам’ятник 70 воїнам-визволителям по вул. Матросова, Братська могила радянських воїнів по вул. Папаніна, Братська могила радянських воїнів в парку Першого Травня
Поточний ремонт автобусних зупинок: по вул. Р.Люксембург,129; по вул. Тимірязева,157; по вул. Жовтневої революції, 214; по вул. Леніна, 24.
Поточний ремонт в’їзних знаків: на Миколаївському та Первомайському напрямках.
Ремонт контейнерів, контейнерних майданчиків, урн: закуплено 42 контейнери та встановлено на вулицях Будівельників, Жовтневої революції, Кутвицького, Слободянюка, Тимірязєва, Осадчого, Кірова, Леніна; влаштовано тверде покриття на 8 контейнерних майданчиках на вулицях Тимірязєва, Осадчого, Осипенка, Шмідта, Кірова; переоснащено сміттєвоз; переведено на повідерний збір сміття район Натягайлівка; закуплено 13 урн та встановлено на площі біля залізничного вокзалу, в сквері Ворошилова, сквері Будівельників.
Придбано 9 GPS-навігаторів та встановлено на спецтранспорт КП «СОМ», КП «Єдність». Капітально відремонтовано трактор Т 130 (бульдозер). Придбано миючу машину KARCHER.
У подальших планах щодо благоустрою міста, крім того, що вже озвучено, – продовження робіт з освітлення вулиць міста. В найближчій перспективі хотілося б завершити благоустрій парку Незалежності на 3-му мікрорайоні.
5. ПРОЕКТИ, ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ
Міський проект «Діти – наше майбутнє» у 2014 році здобув перемогу у щорічному обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Загальна вартість проекту – 180 тисяч 104грн. Завдяки цьому проекту дитячий ігровий майданчик в парку Островського був доукомплектований дев’ятьма новими малими архітектурними елементами.
Особливістю даного проекту є те, що у ньому передбачено спортивно-ігровий комплекс для дітей з обмеженими фізичними можливостями. До речі, таких комплексів в Україні одиниці.
Ведеться роботапо впровадженню проекту «Зменшення енергоспоживання в будівлях лікарні в м. Вознесенську». Це спільний проект Фундації польсько-української співпраці “ПАУСІ”, Вознесенської міської ради та міської благодійної організації «Фонд громади Вознесенська». Загальна вартість проекту – 802 тисячі 853 євро. З них 79,15% – грант, 20,85% – внесок міської ради. В рамках даного проекту планується повна санація (реновація) двох будівель ЦРЛ: будівля поліклініки (4 поверхи); будівля дитячого відділення (3 поверхи). Буде зроблено: утеплення зовнішніх стін; заміна всіх вікон та зовнішніх дверей; повний капітальний ремонт системи опалення із застосуванням пристроїв регулювання та новітніх технологій; капітальний ремонт системи вентиляції; заміна електросистеми по всій будівлі; встановлення сонячних батарей для підігріву води; термоізоляція роздільних теплопроводів в підвалі будівлі. Початок проекту – 1 вересня 2015 року. Термін впровадження проекту – 36 місяців.
В листопаді 2014 року було завершення реалізацію унікального проекту «Допоможемо разом», який ще раз підтвердив, що сила громади – в єднанні зусиль та відповідальності. Проект був ініційований міським головою, підтриманий депутатами міської ради та благодійною організацією «Фонд громади Вознесенська», реалізований наглядовою радою за кошти небайдужих громадян міста Вознесенська та підприємців інших населених пунктів. Проект об’єднав громадян усіх категорій. За рахунок благодійних внесків на реалізацію програми було витрачено 502 тис. 812 грн. На придбання обладнання і меблів були виділені кошти місцевого бюджету та лікарні – 212 тис. грн. Крім того, значна кількість людей з добрим серцем виконували роботи просто безкоштовно.
Вважаю, що саме таким має бути життя в громаді, коли є спільний підхід у вирішенні проблемного питання. Центральна районна лікарня з урахуванням сучасного стану фінансування ще довгі роки не змогла б виконати самостійно роботи такої якості та в такі терміни.
6. ЖИТЛОВІ ТА ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ. АРХІТЕКТУРА
На квартирному обліку перебувають 809 сімей, за звітний період взято на облік 27 сімей. До фонду житла для тимчасового проживання включено 11 кімнат у гуртожитках територіальної громади, 21 сім’ї надане тимчасове житло. Ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС забезпечено однокімнатною упорядкованою квартирою, яка була придбана за рахунок коштів державного та міського бюджетів. 22-м сім’ям передані у власність (приватизовані) займані ними житлові приміщення. Два житлові будинки, одна квартира та 1/3 частка квартири прийнято до комунальної власності як житло, що визнане у судовому порядку відумерлою спадщиною.
Протягом звітного періоду підготовлено та надано:
- 25 містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок:
- 50 будівельних паспортів забудови земельної ділянки (будівництво та реконструкція житлових будинків з господарськими будівлями та спорудами;
- 396 висновків «Про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки»;
- 136 кадастрових планів на земельні ділянки з технічної документації із землеустрою;
- 3548 викопіювань з карти міста Вознесенська для розробки землевпорядної документації.
Розглянуто та вирішено 96 спорів з питань містобудування. Видано 43 дозволи на виконання земляних робіт. Було укладено 18 договорів із суб’єктами господарювання на кошторисну вартість 606 тис. 708 грн. Організовано та проведено 5 засідань архітектурно-містобудівної ради, де розглядались питання забудови міста. Були підготовлені та направлені 246 листів щодо облаштування об’єктів пандусам для осіб з обмеженими фізичними можливостями. За звітний період пандусами було обладнано 13 об’єктів соцкультпобуту та 7 багатоквартирних житлових будинків.
7.ВЗАЄМОДІЯ З ПІДПРИЄМЦЯМИ
За останніми даними Вознесенської ОДПІ кількість суб’єктів господарювання в місті Вознесенську становить 3573, у тому числі юридичних осіб – 706; фізичних осіб – підприємців – 2867. За видами економічної діяльності пріоритетними сферами залишаються торгівля та сфера послуг.
Виконавчими органами міської ради ведеться робота щодо впорядкування нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності. В січні 2015 року було затверджено рішення міської ради «Про внесення змін до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду нерухомого майна, що належить до комунальної власності Територіальної громади м. Вознесенська». З метою контролю за результатами дії регуляторних актів за звітний період було проведено 2 відстеження результативності регуляторних актів.
При виконавчому комітеті функціонує координаційна рада з питань розвитку підприємництва в місті Вознесенську. Протягом звітного проведено 4 засідання координаційної ради, на яких розглядались проблемні питання підприємництва міста та інші питання.
З керівниками промислових підприємств міста проводяться засідання з питань стану справ підприємств, перспектив їхнього розвитку, впровадження інноваційних технологій тощо. В тому числі були проведені окремі зустрічі з керівниками підприємств щодо розгляду їх виробничої діяльності, таких як ТДВ «Вознесенський хлібозавод», ТОВ «Юпітер», ПАТ «Возко», ТДВ «Вознесенськавтотранс» та інші.
В рамках проходження Європейського тижня якості, з метою сприяння просуванню продукції місцевих товаровиробників, укріплення існуючих та налагодження нових ділових контактів відбулася зустріч міського голови з представниками малого та середнього бізнесу, на якій Вознесенський хлібозавод презентував продукцію власного виробництва. Підприємці міста завжди відкликаються на ініціативу міської ради щодо участі в загальноміських ярмарках та інших культурних заходах.
У травні та липні 2015 року були проведені зустрічі міського голови з суб’єктами господарювання за участю представників Вознесенської ОДПІ, виконавчих органів Вознесенської міської ради.
Темою зустрічей стало обговорення сплати акцизного збору у розмірі 5% від реалізації алкоголю, тютюнових виробів, пального та паливо-мастильних матеріалів.
Слід зазначити, що міська влада підтримує будь-яку приватну ініціативу і будь-яку підприємницьку діяльність, якщо вона здійснюється у правовому полі, з дотриманням податкової дисципліни, спрямована на відкриття нових робочих місць та задоволення потреб громади.
8. ОСВІТА
Зважаючи на останні події в Україні, з грудня 2014 року до переліку програм з питань розвитку освіти була внесена підпрограма «Національно-патріотичне виховання», в рамках якої проводяться заходи патріотичного спрямування, серед яких: «Ігри патріотів», акція «Україна – разом!», флешмоб до Дня Соборності України. Реалізовано проект «Оберіг для воїна», відбувся патріотичний батл «Україна – єдина країна» та міський фестиваль «VOZ-DANCE», який в цьому році пройшов у патріотичному дусі.
За 2014-2015 навчальний рік в рамках різноманітних акцій та заходів було зібрано більше 100 тисяч гривень матеріальної допомоги на придбання продуктів харчування, медикаментів та одягу для військових, які перебувають зараз в зоні АТО.
Навчальні заклади міста активно підтримували та реалізовували такі міські проекти як «Життя без сміття», «Це стосується кожного», «Алея слави», «Граємо разом» та багато інших. Реалізовано музично-освітній проект по розкриттю талантів у дітей – Міжнародний музичний табір «Music-Сamp-Іnternational».
В літній період 2015 року функціонував англомовний табір на базі Вознесенської гімназії №1, де діти зі всього міста відпочивали і з користю проводили час, спілкуючись виключно англійською мовою. З юними англоманами з усіх навчальних закладів міста проводилися активні рухливі ігри, майстер-класи, тренінгові заняття за програмою лідерства, проектні роботи з країнознавства, фан-клуби, різноманітні флеш-моби та багато іншого. На базі ЦДЮТ плідно працював літній творчо-розвиваючий табір «Арт-квест Україною» для обдарованих дітей, а на базі ДЮСШ – спортивний табір «Олімпієць», де 98 вихованців школи мали змогу удосконалювати та розвивати свої фізичні здібності у 4-х спортивних секціях.
Функціонує сайт управління освіти, на якому висвітлюється діяльність установи, відкрито рубрики «Дебюрократизація освіти», «Прозорий бюджет», оприлюднюються рішення колегії та стан розвитку галузі. Крім того, працюють сайти загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних закладів освіти, видається учнівська інтернет-газета «Наш час». Інформаційне середовище освітньої галузі розширюється через соціальні мережі, зокрема Фейсбук. Завершено впровадження всеукраїнської системи ІСУО «Курс: освіта», яка дозволяє вирішувати проблему забезпечення органів управління освітою повною оперативною та достовірною інформацією про діяльність навчальних закладів, забезпечувати відповідний рівень контролю за діяльністю навчальних закладів. Освіта міста Вознесенська – потужний центр по обміну досвідом, де постійно відбуваються семінари, науково-практичні конференції обласного рівня.
З метою збільшення кількості місць у дошкільних навчальних закладів відкрито додаткові групи у ДНЗ № 2, 12, 14. Впроваджено електронну реєстрацію дітей в дошкільні навчальні заклади, за допомогою якої батьки можуть через мережу Інтернет записати дитину до дитячого садочка, а уповноважена особа Управління освіти контролює чергу та виписує направлення до обраного дошкільного навчального закладу. Впроваджується електронна система обліку підручників «Шкільний підручник», яка дає можливість централізовано та якісно обліковувати бібліотечні фонди та координувати діяльність шкільних бібліотек.
З метою оптимізації системи позашкільної освіти проведено реорганізацію позашкільних закладів: ЦДТ, СЮТ та міжшкільнийо навчально-виробничий комбінат «Комп’ютерний центр» було реорганізовано у Вознесенський міський центр дитячої та юнацької творчості.
Покращується матеріально-технічна база закладів освіти. Школи № 4, 7, 8, 10 та ліцей «Інсайт» отримали нові сучасні кабінети інформатики. В закладах освіти придбано технічне обладнання та меблі на загальну суму близько 500 тис. грн. Впроваджуються проекти по встановленню теплоакумулюючих обігрівачів у ДНЗ № 5,9,14,15 на загальну суму 2 млн.732 тис.459 грн. Розпочато реалізацію проектів по реконструкції покрівлі ЗОШ №5 та ЗОШ №8, по капітальному ремонту ЗОШ №7. Розпочато реалізацію проекту «Капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту» на базі ЗОШ № 10. Виготовлено проектно-кошторисну документацію та заплановано проекти реконструкції частини приміщень ЗОШ № 3 під НВК та будівлі СЮТ під ДНЗ.
З відкриттям фізкультурно-оздоровчого комплексу «Водограй» юні вознесенці мають можливість для якісних занять з плавання на базі фізкультурно-оздоровчого комплексу. Вже близько 3800 дітей навчились плавати та успішно беруть участь у міських та обласних змаганнях з плавання.
В школах забезпечено якісне безкоштовне харчування учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій. Учнів мікрорайону Пряме за рахунок місцевого бюджету забезпечено проїзними квитками для проїзду до школи.
Збережено виплату надбавки педагогічним працівникам за престижність праці.
9. ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я
Для Комунальної установи «Вознесенська центральна районна лікарня» на суму281 тис. 12грн. було придбано наступне обладнання:дві стоматологічні установки; компресор для холодильної камери моргу; електрокардіограф; обладнання для дитячого діагностичного відділення. Були виконані капітальні ремонти на суму480 тис. 847грн., а саме: капітальний ремонт зовнішньої теплотраси та водогону на території ЦРЛ; капітальний ремонт асфальтного покриття»; капітальний ремонт протирадіаційного укриття.
Для Комунальної установи «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» за рахунок місцевого бюджету було придбано обладнання на суму 76 тис. 938 грн. За рахунок субвенції з державного бюджету продовжується капітальний ремонт в амбулаторії №4 та в денному стаціонарі, на сьогоднішній день ремонтні роботи виконані на суму 655 тис. грн.
10. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ
Чисельність осіб, які охоплені соціальними послугами за звітний період, складає 25 тис. 134 людини. Житлові субсидії призначено 1181 сім’ї на суму 1 млн. 119 тис. грн. 5269осіб отримали державні допомоги на суму 52 млн.217 тис. грн. Пільги отримали 13085 чоловік на суму 5 млн. 949 тис. грн. Компенсаційні виплати інвалідам та чорнобильцям склали 373 тис. грн. Виплата різних видів допомог щороку збільшується, кількість отримувачів теж постійно зростає.
За звітний період прийнято 304 звернення від 284 осіб, які є інвалідами війни, інвалідами загального захворювання, інваліди з дитинства, діти-інваліди, інваліди-чорнобильці, діти до 18 років. Цим людям видано 157 направлень на забезпечення протезно-ортопедичними виробами та 198 направлень на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації. За вказаний період було доставлено 27 інвалідних візків, 63 одиниці інших засобів реабілітації.
Комунальною установою «Територіальний центр соціального обслуговування м. Вознесенська» надано різних видів соціальних послуг 4036 громадянам. В комунальній установі «Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Вознесенська» пройшли курс реабілітації 25 дітей з обмеженими можливостями віком від 2 до 14 років.
Центром соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді надано 7395 послуг 1320 особам, 158 сімей охоплено соціальним супроводом.
З місцевого бюджету виділено 917 тис. 900 грн. на наступні види соціальної допомоги:
- підтримка осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах та підтримка громадських організацій міста;
- пільги на оплату ЖКГ, електроенергії, газу, твердого палива 124 інвалідам по зору, 7 хворим, яким проводиться гемодіаліз та сім’ї загиблого в Афганістані;
- компенсаційні виплати по догляду за інвалідами та особами похилого віку;
- стипендія в розмірі 200 грн. на місяць людині, якій більше 100 років;
- одноразова матеріальна допомога сім’ям загиблих та померлих учасників бойових дій в Афганістані, інвалідам війни в Афганістані;
- матеріальна допомога ветеранам війни двічі на рік;
- матеріальна допомога на поховання осіб деяких категорій;
- матеріальна допомога по Програмі «Турбота»;
- виготовлення проектно-кошторисної документації та авторський нагляд на ремонт житла інваліду Великої Вітчизняної війни;
- матеріальна допомога на оплату послуг утримання житла 116 учасникам АТО;
- забезпечення учасників АТО рюкзаками.
Крім того, для оптимізації роботи з оформлення житлових субсидій прибрано 3 комп’ютерних системних блоки. На капітальний ремонт підвалу приміщення по вул. Пушкінськапід архів виділено кошти на суму 67 тис. 136 грн.
На капітальний ремонт приміщень «Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Вознесенська» було виділено з місцевого бюджету 90 тис. грн.
Певні категорії населення користуються правом на пільговий проїзд у міському, приміському та міжміському транспорті.
Укладено угоди з ТДВ «Вознесенськавтотранс», ПП Михайлов С.В, ФОП «Ярошенко», «Знам’янською дирекцією залізничних перевезень» на відшкодування витрат за пільгове перевезення окремих категорій громадян. За звітний період сума коштів, перерахованих перевізникам за пільговий проїзд на загальну складає 1 млн.265 тис. грн.
Одним з пріоритетних напрямків роботи виконавчих органів ради є соціальний захист працівників підприємств, установ та організацій міста з питань праці. Спеціалістами УСЗН перевірено 24 підприємства з оплати та нормування праці; 56 – з охорони праці; 58 перевірок проведено з питань умов праці; атестовано 122 робочих місця із шкідливими умовами праці; укладено 139 колективних договорів – що складає 78,5 % від загальної кількості працюючих підприємств. Перевірено 161 суб’єкт підприємницької діяльності, здійснено 24 перевірки своєчасності виплати заробітної плати. Після кожної перевірки надаються рекомендації та перевіряється їх виконання. Станом на сьогодні в місті немає боржників із виплати заробітної плати. З початку року в місті створено 546 нових робочих місць, з них: 162 робочих місця створено на підприємствах різних галузей економіки, 384 – фізичними особами – підприємцями.
Безробітні громадяни залучаються до участі в оплачуваних громадських роботах, в тому числі у сфері соціального захисту населення. Зараз в УСЗН на громадських роботах працює 4 особи.
Активно проводиться інформування представників громади з соціальних питань. Так в газеті «День за днем» розміщено 167 публікацій відповідної тематики. Підготовлено, надруковано та розповсюджено 65 видів буклетів та листівок. Працівники УСЗН провели 114 зустрічей в трудових колективах, 20 днів інформування, 168 тематичних "гарячих ліній". Три «гарячі лілії» діють постійно.
«У країни є майбутнє, якщо майбутнє є у дітей!». В нашому місті активно розвиваються сімейні форми виховання, так в 4 прийомних сім’ях виховуються 10 дітей, із них: 1 дитина-сирота та 9 дітей, позбавлених батьківського піклування.
Сімейними формами виховання (усиновлення, опіка та піклування, прийомні сім’ї, будинки сімейного типу) охоплено 102 дитини, що складає 85% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Центр соціально-психологічної реабілітації дітей розрахований на одночасне перебування 30 дітей з п’ятиразовим харчуванням, має відповідну матеріально-технічну базу, відповідає санітарно-гігієнічним нормам і вимогам пожежної безпеки. За 8 місяців 2015 року в Центрі перебувало 63 дитини, які опинилися в складних життєвих обставинах. Усім їм було надано комплексну соціальну, психологічну, педагогічну, медичну, правову та інші види допомог.
11. ДОПОМОГА УЧАСНИКАМ АТО
Вознесенці усім серцем сприймають ті події, що відбуваються в країні. Наші громадські організації та волонтери одними з перших в області розпочали системну роботу щодо підтримки армії. Нам вдалося своєчасно налагодити координацію діяльності волонтерських груп, що дозволило раціонально спрямовувати благодійну допомогу. Важко оцінити в цифровому вимірі той обсяг допомоги, який за цей період був зібраний – адже допомагали, хто чим міг… За приблизними підрахунками вартість допомоги складає близько 400 тисяч гривень. А крім того – чисельні душевні подарунки у вигляді оберегів, дитячих малюнків, саморобних сувенірів. Напередодні новорічних свят творча бригада з Вознесенська здійснила концертну поїдку в зону АТО.
В 2015 році у Виконавчому комітеті був створений Центр консультативної допомоги учасникам АТО та членами їх сімей. За період існування Центру було надано понад 150 консультацій з різних питань, здійснюється взаємодія з військовими структурами, центральними органами влади, всеукраїнськими волонтерськими організаціями щодо допомоги учасникам АТО в отриманні необхідних документів та з інших питань. В квітні 2015 року були організовані виїзні консультації фахівців Миколаївської психологічної кризової служби для демобілізованих осіб. На зустрічі з психологами побували молоді люди, які пережили так званий «бойовий стрес».
Серед демобілізованих військовослужбовців розповсюджена брошура «Памятка вернувшимся с войны».
Міська влада сприяє у реалізації прав учасників АТО на отримання земельних ділянок та інших прав відповідно до вимог чинного законодавства. В межах міста учасникам АТО надано 58 земельних ділянок під забудову.
Проходять регулярні зустрічі міського голови с учасниками АТО та членами їх сімей. В серпні 2015 року спільно с військовим комісаріатом було організовано урочисте вручення нагрудних знаків «учасника АТО» нашим захисникам. Представники місцевої влади відвідують сім’ї загиблих учасників АТО, виявляються проблемні питання, міський голова сприяє їх вирішенню.
12.КУЛЬТУРА ТА СПОРТ
Традиція проведення культурно-мистецьких заходів у мікрорайонах міста, яка була започаткована міським головою в 2013 році, активно продовжується. Народний духовий оркестр влітку та восени збирає мешканців північного житлового масиву на музичні вечори в містечку «Казка». З нагоди Дня знань на Північному житловому масиві, в парку Островського, на мікрорайоні «Прогрес» проводяться дитячі розважальні програми. Культурно-мистецькі заходи проходять у житловому масиві «Пряме».
Два роки поспіль, напередодні Нового року на північному житловому масиві (біля магазину «Катран») проводиться ярмарково-розважальна програма для дітей і дорослих: з виступами самодіяльних творчих колективів міста, з конкурсами, розвагами, іграми та змаганнями. В новорічну ніч святкова програма проводиться не тільки в центі міста, а й на північному мікрорайоні, де встановлюється 12-метрова ялинка, яка була придбана за кошти міського бюджету.
В лютому 2015 року було організовано святкування Масляної на мікрорайоні «Болгарка». Свято включало колоритну обрядово-театралізована програму, концертні номери, виставку-продаж національних ласощів.
Багатогранно, з великою кількістю заходів пройшло святкування Дня Незалежності України в цьому році. В програмі було все: урочистості, концерти, дитячі розважальні програми, екстремальні змагання, велопробіг, заходи для молоді і для літніх людей, парад вишиванок, козацький табір, флешмоб «Зроби подарунок воїну»… Особливістю святкування в цьому році стало те, що заходи були організовані не тільки владою, а й активними громадянами міста. Влада готова до співпраці в цьому напрямку, адже подібні ініціативи є проявом безкорисного бажання зробити свято для людей.
Бібліотеки міста, крім своєї основної функції, сьогодні виконують роль осередків спілкування по мікрорайонах міста. Завдяки перемозі у грантовій програмі «Бібліоміст» в чотирьох бібліотеках міста створені локальні комп’ютерні мережі та успішно працюють Центри вільного доступу до мережі Інтернет. Бібліотеки міста мають 24 автоматизованих робочих місця для бібліотекарів та користувачів.
Реальні результати щодо підтримки ініціатив громади має співпраця бібліотеки №5 житлового масиву «Пряме» з благодійним фондом «Живе серце» та з комітетом ОСН «Перлина Гаю». Це – творчі програми та звіти, конкурси малюнків та поетичного читання, тренінги та скайп-семінари.
Активно проводиться робота по створенню молодіжного клубу для соціально вразливих верств населення за участю керівників міських громадських формувань.
Помітно оновлюється парк Островського – це нові дитячі ігрові комплекси, живий куточок, вільний доступ до Wi-Fi-зони, новий туалет, безкоштовний перегляд фільмів просто неба та багато іншого. Ми відмовились від продажу алкоголю на території парку і час показав, що це було правильне рішення з нашого боку.
Особлива увага приділяється організації культурного дозвілля людей старшого покоління. На базі двох бібліотек створені філії міської Ради ветеранів, де літні люди мають можливість зустрічатись та спілкуватись. Парк Островського вже багато років є місцем танцювальних зустрічей жінок та чоловіків поважного віку. Нещодавнобуло розпочато ремонт покриття цього танцювального майданчику.
Спортивне життя міста є активним та насиченим. На базі ФОК «Водограй» проводяться змагання з плавання, в яких беруть участь команди не тільки з Вознесенська, а й з Миколаєва, Одеси, Херсона, Южно-Українська. Мешканці міста мають змогу відвідувати секції з плавання, дайвінгу, важкої атлетики, греко-римської боротьби, бодібілдингу, аквааеробіки. Працює сауна та масажний кабінет. Діти-інваліди, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, школярі під час уроків фізкультури відвідують басейн безкоштовно. На базі ФОК проходять змагання з різних видів спорту.
В місті продовжується рух стріт-воркауту. Так, до Всесвітнього дня здоров’я відбулися змагання між командами з міст Одеси, Миколаєва, Кривого рогу і місцевої команди « Сильне серце». Майданчики для занять стріт-воркаут є також біля ЗОШ №5 та біля річки Мертвовод. Розвивається пляжний волейбол. На березі річки Мертвовод (мікрорайон Болгарка) функціонує площадка для гри в пляжний волейбол, де проводяться тренування та змагання. Збудовано площадку для гри в пляжний волейбол і в парку Островського.
За ініціативи міського голови в 2015 році було започатковано спартакіаду міста серед трудових колективів. Взяло участь дев’ять трудових колективів. Спартакіада проходила з таких видів спорт: міні-футбол, волейбол, шахи, настільний теніс, плавання, легка атлетика. В командному заліку перше місце посіли освітяни міста.
Приділяється увага і ветеранському спорту. Під час турніру з баскетболу наші ветерани змагалися з командами Южно-Українська та Баштанки. За ініціативи міського голови було проведено турнір серед ветеранів з футболу. Відбулись також змагання з футболу на кубок міського голови.
Продовжується розвиток велосипедного руху. Декілька разів на рік проводяться традиційні велопробіги вулицями міста. Наші вело-спортсмени взяли участь в Одеському велосипедному марафоні.
13. ПИТАННЯ БЕЗПЕКИ ТА ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
За ініціативи та підтримки міського голови було організовано спільне патрулювання вулиць силами громадськості і міліції, що дало змогу забезпечити мир і спокій на території нашого міста. Під час проведення рейдів було затримано 130 правопорушників та розкрито 9 злочинів.
На договірних засадах встановлено 54 системи тривожної сигналізації на об’єктах торгівлі, розважальних закладах, автозаправних станціях з виводом сигналів на пульти охорони органів внутрішніх справ. Це дає можливість термінового виклику міліції та подальшого оперативного реагування на правопорушення.
Активно проводиться робота по встановленню веб-камер на території міста. Завдяки допомозі небайдужих вознесенців вже працюють 11 таких камер на потенційно небезпечних перехрестях, пішохідних переходах та на дитячих атракціонах. Батьки можуть, знаходячись вдома, спостерігати за своїми дітьми, які граються в парку Островського або в містечку «Казка» на Північному мікрорайоні. Нещодавно до онлайн-спостереження була підключена камера в кабінеті міського голови.Посилання на трансляцію з веб-камер можна знайти на головній сторонці офіційного сайту міста. Крім того, відеоматеріали архівуються і вже неодноразово використовувались правоохоронними органами при проведенні слідчих дій. Приємно, що, завдяки встановленню цих камер, наше місто стало лідером у регіоні за показниками програми «Безпечне місто». Але ми не зупиняємось на досягнутому. В планах на наступний рік – встановити ще 12 веб-камер, для чого вже необхідно перебачити кошти в місцевому бюджеті на 2016 рік.
ШАНОВНІ ЗЕМЛЯКИ!
На завершення свого звіту я хочу підкреслити, що бурхливі політичні події минулого року дали нам зрозуміти, що добробут, порядок та спокій в місті залежать, перш за все, від нас самих – від нашої витриманості, від нашої відповідальності, від нашої повсякденної роботи. Останнім часом ми довели всім і собі, що Вознесенськ – дійсно мирне, вільне, українське місто. За рік, який наша країна переживає страшні потрясіння, ми стали мудрішими, навчились цінувати спокій, мирне небо.
Бажаю всім присутнім сили і наснаги в усіх гарних справах, щастя, миру, добра і благополуччя!
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!
ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИВІТАЛІЯ ЛУКОВА ПЕРЕД ТЕРИТОРІАЛЬНОЮ ГРОМАДОЮ ЩОДО ЙОГО РОБОТИ ЗА ПЕРІОД З ЛИПНЯ 2014 РОКУ ПО СЕРПЕНЬ 2015 РОКУ/ПРЕЗЕНТАЦІЯ/
Дата: 21.09.2015 / Переглядів: 1009 / Комментарії - 0 шт.