Зарплата в «конверті»: від А до Я

Досить поширеною залишається практика, коли роботодавці офіційно не оформлюють найманих працівників. Вознесенські податківці опікуються вирішенням цієї проблеми, щоб захистити найманих працівників і проконтролювати наскільки достовірно роботодавці сплачують до бюджету податки при виплаті доходів громадянам. Так, нещодавно начальник Вознесенської ОДПІ Наталія Манжелей провела сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» на тему: « Упередження фактів використання найманої праці без належного оформлення». Надаємо найбільш поширені запитання-відповіді:

- Як впливає на працівника використання найманої праці без оформлення трудових відносин

- Використання найманої праці без оформлення трудових відносин з найманими працівниками є грубим порушенням чинного законодавства і завдає значних збитків самим роботодавцям, найманим працівникам та державі. В разі перебування працівника в нелегальних трудових відносинах, він позбавляється конституційних прав, працівники втрачають трудовий стаж, що негативно впливає на розмір майбутньої пенсії, позбавляються соціального захисту в разі тимчасової  непрацездатності.

Оскільки не оформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками є порушенням  трудового законодавства, діючим законодавством передбачено адміністративну відповідальність за такі дії роботодавця.

- Яким чином працівник може довести факт не оформлення трудових відносин?

- У випадку неоформлення роботодавцем трудових відносин працівник має право:

звернутися до суду про встановлення факту трудових відносин. Так само можна у судовому порядку підтвердити факт справжньої суми одержаної працівником заробітної плати, з якої роботодавець має сплатити відрахування до фондів.

Факт виконання працівником трудових обов'язків може бути підтверджений будь-якими документами, зокрема, і непередбаченими трудовим законодавством, а також показами свідків. У разі ухвалення судом рішення на користь працівника роботодавець зобов'язаний оформити трудові відносини та внести потрібні записи до трудової книжки.

- Яким чином можна повідомити податкову про факти порушення роботодавцем трудового законодавства в частині оплати праці?

Про факти порушення роботодавцем трудового законодавства в частині оплати праці, використання праці нелегалів та виплати заробітної плати «в конвертах» тощо, громадяни можуть повідомити до Вознесенської ОДПІ за телефоном 4-46-79 або особисто звернутись зі своїми проблемами чи з питань застосування трудового законодавства в робочі дні з 9 до 18 години ( в п’ятницю – до 16 год.45хв.) за адресою: м. Вознесенськ, провулок Братів Іпатових,6, приймальня громадян Центру обслуговування платників податків Вознесенської ОДПІ кабінет №2.

                                                                                        Вознесенська ОДПІ

Дата: 18.09.2015 / Переглядів: 962 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -