Миколаївщина активно впроваджує програми по енергозбереженню та енергоефективності

У Миколаївській області реалізуються заходи з енергозбереження, з цією метою розроблено проект регіональної та міської програми часткового відшкодування відсоткових ставок за користування кредитами.

Зокрема, за даними «Ощадбанку» за жовтень 2014 року – серпень 2015 року в цілому по Україні умовами пільгового кредитування скористались  майже 23 тисячі власників житла, яким надано більше 384 млн.грн. кредитних ресурсів.

В Миколаївській області умовами пільгового кредитування вже скористались 515 власників житла а це більше 6,3 млн.грн.

Відповідно до Цільової програми підвищення енергоефективності Миколаївської області на 2010-2015 роки передбачені заходи по переведенню на електроопалення котелень, які працюють на природному газі, реконструкції електромереж, тепломереж, систем опалення та перехід на альтернативні види палива.

В обласному бюджеті на 2015 рік передбачено видатки на впровадження енергоефективних проектів у сумі більше 20 млн.грн. Крім того, за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2015 році буде реалізовано ряду інвестиційних енергоефективних проектів на суму 7,2 млн. грн.

В місті Очакові працюють 7 котелень на альтернативному виді палива. У листопаді 2014 року Миколаївська центральна лікарня перейшла на альтернативне опалення. У січні поточного року завершені роботи по реконструкції котельні центральної районної лікарні Жовтневого району, яка перейшла з природного газу на роботу з використанням дров та пілетів.

Зважаючи на те, що в Миколаївській області розташований  ВП НАЕК «Енергоатом» «Южно-Українська АЕС» та діють встановлені тарифи на електроенергію для 30-км зони, в області широко впроваджується переведення об’єктів соціальної сфери на електричне опалення.  Майже 95% квартир та приватних житлових будинків у м. Вознесенську переведено на індивідуальне опалення, а 30% бюджетних установ – на комбіноване опалення: електричною енергією в нічний час за пільговим тарифом і твердим паливом у денний час доби.

Станом на 1 липня поточного року електричне опалення впроваджено на 407 об’єктах, у тому числі у 118 закладах освіти, 107 закладах охорони здоров’я та 182 інших закладах, а також у 829 квартирах багатоповерхових житлових будинків та у 4116 індивідуальних будинках. Обсяги заміщеного газу становлять 0,7 млн. м3 вартістю майже 3 млн. грн.

Миколаївщина зменшила споживання газу, зокрема: бюджетні установи та організації – на 15,5%, промислові підприємства – на 10,4% та комунальні – на 10%.

Дата: 15.09.2015 / Переглядів: 886 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -