Збори відбулися, але…

11 квітня 2014 року відбулися збори жителів вулиць Котовського, Кравченка та провулка Кузнечного з питань створення квартального органу самоорганізації населення, ініціатором якого став голова квартального комітету Смій Іван Васильович.

Незважаючи на свій незначний, в порівнянні з іншими головами квартальних комітетів, досвід, Іван Васильович зрозумів, що треба йти в ногу з часом, використовувати нові форми об’єднань громадян. Якщо жителі всіх 267 вулиць та провулків нашого міста будуть чекати, коли до них підійде черга , за рішенням влади,у проведенні водопроводу чи зовнішнього освітлення, то вони можуть і не дочекатись. А якщо громада вулиці, кварталу чи мікрорайону об’єднає свої зусилля , створить орган самоорганізації населення, обере небайдужих керівників, розробить план розвитку своєї території, доб’ється того, щоб цей план був включений до програми соціально-економічного розвитку міста – ось це і буде участь громади у вирішенні своїх проблем разом із владою. Дуже просто говорити, що необхідна нова дорога чи новий водопровід, чи необхідно прибрати звалище сміття. А що кожен з жителів готовий сам зробити для того, щоб все це сталося? Як свідчать підсумки зборів на вулиці Котовського – не багато, (якщо не сказати – нічого).

І хоча присутній на зборах міський голова Віталій Дмитрович Луков радив жителям міста прислухатися до пропозицій голови вуличного комітету і ініціювати створення ОСН в цей раз переконати присутніх в доцільності цього кроку, не вдалося. Він розповів про стан справ у місті з виконанням робіт по утриманню доріг, зовнішнього освітлення, проблеми з оплатами за ці роботи. Не обіцяв нової дороги та нового водопроводу. Але дав доручення розібратися з низькою напругою по провулку Радянському та встановленням окремих ліхтарів по цьому ж провулку.

Продовжуючи тему створення ОСН - окремі пенсіонери впевнені самі і переконують в цьому інших, що якщо вони створять ОСН – орган самоорганізації населення, то влада їм передасть водопроводи, вуличне освітлення, прилеглі території і жителі самі будуть ремонтувати водопроводи, міняти світильники чи вивозити сміття.   Це все не так. Жодне комунальне підприємство не передасть жителям свої мережі, які коштують не одну тисячу гривень.

Це в ОСББ – об’єднанні співвласників багато верхових будинків жителі міста об’єдналися для утримання свого ж житла, і гроші, які вони збирають, йдуть на їхній будинок, на ремонт під’їздів, даху тощо , а не на зарплату працівників ЖЕКу.  

А орган самоорганізації населення, як юридична особа може приймати участь в українських та міжнародних конкурсах, вигравати гранти і отримувати кошти для вирішення своїх проблем. Вже два ОСН в місті «Перлина Гаю» та «Янтарний» прийняли участь у міському конкурсі, вийшли переможцями та збудували дитячі та спортивні майданчики   на загальну суму близько 30 тис. грн. Але перемога в цих конкурсах неможлива без участі своєї громади, в тому числі і фінансова . 20% від суми проекту жителі громади мають зібрати самі.  

А для цього і потрібна громада, яка може само організуватися, прийняти для себе важливе рішення і спробувати зробити щось всім разом – вийти на суботник, зробити свято вулиці чи зробити всім однакові таблички на будинках. Але … збори відбулися, а рішення про створення ОСН не прийнято. Тому внесено пропозицію поспілкуватися з жителями вулиць в індивідуальному порядку, коли можна вислухати думку кожного окремо. Також на зборах було внесено пропозицію створити ветеранську організацію по місцю проживання. Але і в цьому питанні не знайшлося охочих її очолити.

Але крапку в цьому питанні ми поки не ставимо…                                                              

Ждемо пропозицій, зауважень та інших міркувань з цього приводу, т.ел. 4-52-77, виконком, 2 поверх, каб. №33

                                                                                                                                                                                 Відділ зв’язків з громадськістю

Дата: 14.04.2014 / Переглядів: 822 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -