Категорія -> Об'єднання громадян -> Новини об'єднань
Як боротися з самовільною забудовою в місті?
17-18 липня 2015 р. в м. Вознесенську пройшов семінар тренінг на тему «Участь громадськості у здійсненні планування та забудови міста». Захід викликав значну зацікавленість з боку представників громадськості, оскільки питання самовільного будівництва часто торкаються інтересів самих громадян, які змушені відстоювати свої права усіма можливими методами. В заході прийняли участь 19 представників громадськості, серед яких були і голови ОСББ, які на власному досвіді зіткнулись з питанням незаконного будівництва у багатоквартирних житлових будинках: будь-то переобладнання квартири на першому поверсі під кафе, чи спорудження сараю для свійської тварини на подвір’ї або незаконне перепланування квартири із загрозою руйнування будівлі…….
Підчас тренінгу були розглянуті питання участі громадської у плануванні та забудові міста, окрему увага була приділена питанням проведення громадських слухань з обговорення містобудівної документації у відповідності до Постанови КМУ від 25 травня 2011 р. N 555 – учасникам була запропонована рольова гра в ході якої вони змогли відчути себе в різних ролях ( влади, громадськості, забудовників) та спробувати провести міні громадські слухання згідно вимог закону. Дане питання є надзвичайно актуальним оскільки вже найближчим часом місцева влада планує винести на обговорення план зонування м. Вознесенська, який обов’язкова має врахувати громадські інтереси.
Окрема увага була приділена питанням законності встановлення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та здійснення благоустрою та прибирання прилеглої території їх власниками. Зокрема, представники громадськості наголошували, що дана проблема набула загрозливих масштабів – підприємці самовільно встановлюють різного роду батискафи, причепи, ларьки, транспортні засоби на пішохідній частині міста, не сплачують податків та платежів до бюджету, здійснюють незаконну торгівлі та не дотримуються санітарно-гігієнічних правил та вимог, заважають громадському порядку та безпеці руху пішоходів. Задля вирішення даної проблему, на думку учасників тренінгу, громада і влада має об’єднати свої зусилля та виробити дієві правила та механізми впорядкування роботи так званих МАФів. Окрема тема була присвячена питанням встановлення дитячих спортивно-ігрових майданчиків в місті, оскільки більшість учасників тренінгу приймали участь у міському конкурсі та здійснювали встановлення та подальшу експлуатацію дитячого спортивно-ігрового обладнання.
Завдяки участі у тренінгу учасники отримали нові знання та навички в сфері використання законних механізмі захисту громадських інтересів при здійсненні планування та забудови міста (громадські слухання, архітектурно-містобудівні ради, заяви скарги, клопотання..), ознайомились з повноваженнями різних державних та місцевих органів влади та формами співпраці з ними, а також навчились шукати однодумців, стекхолдерів, баніфіціарів та партнерів для проведення громадських заходів по захисту своїх прав в ході здійснення незаконної забудови.
Захід відбувся в рамках проекту МБО «Фонд громади Вознесенська» «Участь громадськості у здійснені планування та забудови м. Вознесенська» за фінансової підтримки БФ «Центр громадських ініціатив», що діє в рамках реалізації проекту «Сприяння зменшенню корупційних проявів на місцевому/регіональному рівні» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.
Дата: 04.08.2015 / Переглядів: 849 / Комментарії - 0 шт.