До 1000-річчя з дня смерті Великого Князя, Володимира Красного Сонечка

Європейський вибір Володимира – вектор розвитку сучасної України

Поміж великими і світлими мужами в історії княжої України святий Володимир Великий, наче сонце, сяє своєю невмирущою славою, величчю і заслугами.В історію Руси-України його ім’я вписано золотими літерами не тільки як могутнього і розумного володаря, але передусім як хрестителя, просвітителя і ревного апостола християнської віри. Свята віра, яку він прийняв у візантійському обряді, стає з часом серцем і душею нашого українського народу й державності. Вона стає основою нашої моралі, культури, звичаїв і обрядів. Тією християнською вірою наш народ довгі-довгі сторіччя жив і кріпився в часи розбрату і руїни. Тією ж вірою він і сьогодні живе і кріпиться в часи військової агресії з боку братнього народу.

Спадкоємницею Київської Русі є сучасна Україна,державний Герб якої створений на основі княжого родового знаку - «тризубу Володимира». Тож ніхто не має права привласнювати нашу історію та наших видатних пращурів.Тяглість державотворчих процесів на території України від часів Київської Русі - важливе підґрунтя існування нинішньої незалежної Української держави. Європейський вибір, що його зробив Володимир - Великий князь Київський (980-1015), правитель і хреститель Київської Русі, канонізований Православною і Католицькою церквами як рівноапостольний святий, - величезною мірою визначив майбутню долю всієї Східної Європи і України зокрема. Цей історичний вибір, зроблений понад тисячу років тому, лежить в основі європейських устремлінь і сучасних українців.

Діяльність князя Київського Володимира Великого призвела до «європеїзації» Київської Русі - держава посіла чільне місце нарівні із сусідами та долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. В той час було започатковано зовнішньополітичні відносини із сусідніми державами: Польщею, Угорщиною, Чехією та Візантією.

Одним із головних елементів спадку князя Київського Володимира Великого є перетворення ранньої Русі на повноцінну державу, у якій, зокрема, було розпочато карбування власної монети - «златників» і «срібників» - як платіжного засобу та для політичного «маркування» оподаткованої території. На цих монетах було викарбуване зображення княжого родового знаку - «тризубу Володимира». Крім монет, знак тризуба міститься на цеглі Десятинної церкви в Києві, на плитках Успенської церкви у Володимирі-Волинському, на цеглі й каменях інших церков, замків, палаців, на посуді, зброї, перснях, медальйонах, печатках, рукописах, знайдених на території сучасної України.

Князь Володимир Святославович увійшов в історію нашого народу як князь-Святитель, який охрестив Україну-Русь і ввів її в християнську цивілізацію. За його труди на благо рідної землі народ ще за життя назвав його Великим князем, Володимиром Красним Сонечком, любив його як батька нації, а після його смерті – долучив до лику святих. Зусиллями великого князя київська держава перетворювалася на могутню імперію, а Київ - на центр східних слов'ян. Іноземні літописці починають іменувати великого князя київського царем, його допомоги починають шукати сусідні королі й імператори.Тисячолітня історія християнства на території українських земель засвідчує життєвість основних засад християнського світорозуміння й моралі нашого народу.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Дата: 29.07.2015 / Переглядів: 1073 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -