Громадськість провірила самовільні забудови в місті

Що і як будують в місті?

Дати відповідь на це та багато інших питань спробували учасники круглого столу, який відбувся 10 липня за участю представників громадських організацій, влади та місцевого бізнесу. Захід відбувся з ініціативи МБО «Фонд громади Вознесенська» і підчас обговорення учасникам були презентовані результати моніторингу об’єктів нежитлової нерухомості, що були збудовані за останні 2 роки в місті. Як виявилось в ході дослідження, не всі об’єкти були збудовані законним шляхом та у відповідності до вимог містобудівної документації.

Громадські активісти зазначили, що ряд об’єктів у місті, які забудовані самовільно без належної документації та прав на земельну ділянку – в більшості випадків заважають дорожньому чи пішохідному руху по місту, а також псують його естетичний вигляд та архітектурну цінність вулиць та об’єктів, а в деяких випадках несуть пряму загрозу здоров’ю та безпеці жителів міста (об’єкти незавершеного будівництва, розриті котловани аварійні споруди….). Тому, з метою вирішення цих проблемних питань у плануванні та забудові міста необхідна належна  спрівпрацята відповідальність  усіх служб, як в місті так і на рівні області та держави.

Під час презентації було розглянуто розділення повноважень між різними суб’єктами щодо здійснення планування та забудови в місті. Учасники круглого столу обговорили функції та можливості їх здійснення даними органами. Зокрема, визначили прерогативи Вознесенської міської ради, її депутатів у питаннях земельних ресурсів, плануванні зонування території. Зазначимо, що у сфері ефективного використання земельних ресурсів і нерухомості, як головного складника ресурсного потенціалу та основи економічного розвитку міста розроблено: новий Генеральний план міста Вознесенська до 2031 року; історико-архітектурний опорний план з визначення охоронних зон та історичних ареалів; місцеві правила забудови;  нормативно-грошову оцінку земель міста; електронну карту міста як підоснову геоінформаційної системи управління міськими ресурсами. Також, під час обговорення, особливу увагу було приділено повноваженням відділу містобудування та архітектури та державної архітектурно-будівельної інспекції, яка має здійснювати основну функцію контролю за неправомірною забудовою міста.

В ході дискусії було піднято актуальне питання сплати пайових внесків власниками об’єктів нерухомості. Учасники круглого столу зійшлися у думці, що визначати напрямки використання пайових внесків треба при активному залучені громадськості, а також існує реальна необхідність створення онлайн-ресурсу для громадян, через який буде можливо висловлювати свою думку щодо об’єктів нового будівництва, а також повідомляти представників влади про факти здійснення незаконної забудови.

Захід відбувся в рамках проекту МБО «Фонд громади Вознесенська» «Участь громадськості у здійснені планування та забудови м. Вознесенська» за фінансової підтримки БФ «Центр громадських ініціатив», що діє в рамках реалізації проекту «Сприяння зменшенню корупційних проявів на місцевому / регіональному рівні» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

 

Дата: 22.07.2015 / Переглядів: 934 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -