Як одержати свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування

     З метою забезпечення виконання завдань постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2000 року №1306 "Про затвердження Порядку видачі та зразка свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 р. № 380-р з 1 січня 2002 року Пенсійним фондом України впроваджено видачу свідоцтв про загальнообов'язкове державне соціальне страхування в усіх територіальних управліннях Пенсійного фонду України.

     Для формування та видачі страхових свідоцтв усі застраховані особи повинні власноруч заповнити анкету застрахованої особи на бланку, який надається місцевим органом ПФУ.

    Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок), особи, які добровільно сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також громадяни України, які працюють за межами України і не застраховані в системі соціального страхування країни, де вони перебувають, подають анкету та одержують страхове свідоцтво у органі Пенсійного фонду за постійним місцем проживання.

       Виготовлені страхові свідоцтва можливо одержати після пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, безпосередньо в органах Пенсійного фонду під розписку.

     Якщо відомості, що включаються до страхового свідоцтва, з часом зазнали змін, застрахована особа зобов'язана самостійно подати органу Пенсійного фонду заяву про обмін страхового свідоцтва разом з копіями документів, що підтверджують ці зміни.

     На підставі поданих документів орган Пенсійного фонду видає нове страхове свідоцтво за тим же номером.

     У разі втрати або пошкодження страхового свідоцтва застрахованій особі видається його дублікат на підставі раніше поданих документів та особистої заяви застрахованої особи, де пояснюються обставини втрати або пошкодження.

     У лівому верхньому кутку страхового свідоцтва ставиться штамп або робиться чорним чорнилом напис "дублікат".

     Видача дублікатів страхового свідоцтва здійснюється у тому ж порядку, що й видача страхових свідоцтв.

     Страхове свідоцтво та його дублікати видається безкоштовно та зберігається у застрахованої особи.  

     Страхове свідоцтво пред'являється застрахованою особою у разі одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, укладення трудового договору (контракту), договору цивільно-правового характеру, предметом якого є виконання робіт та надання послуг, під час прийому на навчання, а також в інших випадках, передбачених законодавством.

     Страхове свідоцтво, дійсне тільки у разі пред'явлення паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу.

Дата: 11.04.2014 / Переглядів: 3630 / Комментарії - 1 шт.

Iм'я -