Щоб не було конфліктів між керівником та працівниками

Виконавчий комітет Вознесенської міської ради та Управління соціального захисту населення на виконання вимог ст.2 Закону України “Про колективні договори та угоди”, ст.11,12 Кодексу законів про працю України, ст.19,20 Закону України “Про професіональні спілки, їх права та гарантії діяльності” з метою сприяння регулювання трудових відносин та соціально-економічних інтересів працівників і власників пропонують протягом поточного року проводити двосторонні переговори по укладенню колективних договорів та внесення змін до діючих колективних договорів. Саме через колективні договори узгоджуються зацікавленість суб’єктів трудового процесу, попереджується виникнення конфліктів.

Колективні договори повинні укладатись всіма підприємствами, установами та організаціями міста незалежно від форм власності та господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Відповідно до ст.4 Закону України “Про колективні договори і угоди” та ст.12 КЗпП України право на ведення переговорів і укладення колективного договору від імені найманих працівників надається професійним спілкам в особі їхніх виборних органів або іншим представницьким організаціям трудящих, наділеним трудовим колективом відповідними повноваженнями.

Отже, якщо на підприємстві відсутня профспілкова організація, право вести переговори та укладати колективний договір може бути надано іншому представницькому органу, якому трудовий колектив надасть відповідні повноваження. Ці повноваження надаються загальними зборами трудового колективу в установленому порядку (голосуванням).

Потребу укладення колективного договору, зокрема зумовлено тим, що в колективний договір обов’язково включаються нормативні положення, якщо в чинних законодавчих актах міститься пряме посилання на обов’язковість закріплення цих положень у колективному договорі відповідно до КЗпП України. Так, відповідно до Закону України “Про оплату праці” (ст.15) шляхом переговорів і на умовах, визначених колективним договором, мають установлюватися: форми і системи оплати праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження і розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних компенсаційних і гарантійних виплат, норми праці (часу, виробітку, нормативи чисельності), які застосовуються на підприємстві. На підприємстві, зазвичай, розробляються положення про оплату праці працівників, де має бути вирішено всі питання з організації оплати праці. Можуть розроблятися окремі положення про преміювання працівників, вислугу років, компенсаційні виплати тощо. Такі положення мають бути додатками до колективного договору, затвердженими і зареєстрованими в установленому порядку.

При укладенні колективних договорів особливу увагу необхідно приділяти питанням розвитку виробництва, забезпечення повної зайнятості працюючих, своєчасній виплаті заробітної плати, повного погашення її заборгованості, охороні праці.

Водночас ст.17 Закону України “Про колективні договори і угоди” передбачена відповідальність за ухилення від участі в переговорах. Так, на осіб, які представляють власників або уповноважені ними органи чи профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи, що ухиляються від участі в переговорах щодо укладення, внесення змін чи доповнень до колективного договору, або навмисно порушили термін, або не забезпечили роботу відповідної комісії у визначені сторонами терміни, накладається штраф до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вони несуть також дисциплінарну відповідальність аж до звільнення.

При проведенні колдоговірної роботи необхідно забезпечити додержання чинного законодавства і норм, встановлених генеральною, галузевими та регіональними угодами, використовуючи їх як мінімальні гарантії та провести реєстрацією колективних договорів та змін до них в Управлінні соціального захисту населення Вознесенської міської ради.

 

Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради

Дата: 08.07.2015 / Переглядів: 850 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -