Черговий діалог влади і бізнесу

3 липня у Великій залі виконкому відбулася зустріч Віталія Лукова з суб’єктами підприємницької діяльності. Участь у зустрічі взяли начальник Вознесенської ОДПІ Наталія Манжелей, секретар міської ради Лариса Торжинська, начальник Фінансового управління Вознесенської міської ради Валентина Москаленко та інші.

Темою зустрічі стало обговорення сплати акцизного збору у розмірі 5% від реалізації алкоголю, тютюнових виробів, пального та паливо-мастильних матеріалів, з яким, наразі, у місті серйозні проблеми. До початку обговорення підприємцям було продемонстровано відеоролики, авторами і виконавцями яких стали учні ЗОШ №10 та громадський активіст. Діти з екрану закликали дорослих при покупці підакцизних товарів вимагати чек, в якому вже враховано суму, що має надійти до бюджету міста, а значить – на його утримання і розвиток.

Ще донедавна вважалося, що найбільш законослухняними платниками акцизного збору є місцеві автозаправні станції. На початку ж засідання міський голова продемонстрував   два чеки, видані на заправках, у яких не було включено 5%-го акцизного збору. Чеки передано начальнику податкової інспекції, яка пообіцяла вивчити цю ситуацію та надати відповідь. Також Віталій Луков описав економічну ситуацію, що склалася в місті і відзвітував, на що були витрачені надходження з податків за перше півріччя.

- У нинішніх складних економічних умовах, держава не встигає за інфляцією й не завжди вчасно виконує зобов’язання, які взяла на себе перед місцевими громадами, констатував міський голова. – Одним із таких прикладів у Вознесенську є заборгованість з індексації зарплат освітянам, яку частково вдалося погасити за рахунок міського бюджету. Ще критичніша ситуація нині із індексацією зарплат у медиків. Усе це державні зобов’язання, які наразі виконує місто. Хоча надходження від сплати податків могли б піти на новий тротуар, у дитсадок, пенсіонерові на пільговий проїзд тощо.

Про стан виконання плану місцевих податків та зборівприсутніх поінформувала Наталія Манжелей. І, як з’ясувалося, показники у м. Вознесенську, у порівняні з Веселинівським, Єланецьким і навіть Вознесенським районом, найнижчі. Голова об’єднаної податкової інспекції привела приклад із АЗС «Авіас», у податковій звітності якої 100% становлять комерційні витрати. А це означає, що з початку 2015 року жодної гривні до міського бюджету відраховано не було. Прикладів несплати акцизного податку та приховування реальної кількості і вартості продажу підакцизних товарів досить багато, про що свідчать мізерні надходження до бюджету. Результати роботи моніторингової групи, яка відвідала понад 2 десятки магазинів і супермаркетів показали, що 70% з них не видають чек при реалізації підакцизного товару.

Підприємці, у свою чергу, скаржились на зниження товарообігу, низькі прибутки, на необхідність придбання касового апарату та його обслуговування за власний кошт.

- Давайте знайдемо єдине правильне рішення, - підсумував Віталій Луков, заслухавши суб’єктів підприємницької діяльності, бухгалтерів, менеджерів, - як будемо розвивати місто, адже держава вперше дає таку можливість. Я бачу вихід в одному – ви чесно сплачуєте податки (тим паче, що ці 5% акцизного збору – це не ваші кошти, а громадян), натомість більше контролюєте владу в питаннях куди і на що вони були витрачені.

Діалог влади і бізнесу цього разу був конструктивним і дав надію на покращення фінансової життєздатності міста. Приватні підприємці переконалися в доцільності проведення подібних зібрань і запропонували зустрічатися у такому ж форматі раз на місяць.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

   

 

Дата: 07.07.2015 / Переглядів: 823 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -