Звернення голови облдержадміністрації Вадима Мерікова до жителів області

Депутати обласної ради прийняли важливе рішення - підтримали Перспективний план об'єднання територій громад області. Проект рішення обговорювали більше години, але й противники, і прихильники були єдині в одному - дана реформа назріла давно. За весь час незалежності в Україні не було ні політичної волі, ні пакету реформ, ні реформаторів. Сьогодні ж у нас є всі інструменти для того, щоб вибудувати європейську модель управління. Можна сміливо сказати, що депутати обласної ради зробили перший крок на шляху до реформування нашої області та України в цілому.

Хочу зазначити, що перспективний план - не догма, а стратегія для обговорення.

Я неодноразово зустрічався з жителями області, багато з них з об'єктивних причин не до кінця розуміють всієї суті реформування і перетворень. Я звертаюся до всіх депутатів: зараз важливо не зупинятися на півдорозі, необхідно включитися в обговорення і перейти до етапу впровадження.

У нашій області функціонує Офіс реформ, його експерти щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну кампанію. Разом ми повинні розповідати людям про особливості змін, почути їхню думку, врахувати пропозиції.

У той же час, хочеться, щоб політики прибрали амбіції на другий план. Досить маніпулювати фактами, підміняти поняття, вводячи в оману людей, сіючи розбрат в регіоні!

Ключовий принцип об'єднання громад - добровільність. Рішення про об'єднання прийматимуть люди. Запевняю, що жодна громада не буде сформована примусово. Вперше за багато років, реформи проводяться знизу вгору, а не навпаки. Роками «центр» вирішував, коли і скільки коштів передати на місця. Сьогодні у нас з'явився шанс сформувати самодостатні громади і вибудувати ефективну систему місцевого самоврядування. Наприклад, об'єднані громади зможуть направляти на власні потреби 60% прибуткового податку, 25% екологічного податку, 5% акцизного збору, та інші податки, що дасть можливість розвивати та підвищувати якість послуг.

В основу реформ покладена польська модель. Дійсно, Польщі знадобилося кілька років для того, щоб реформувати місцеве самоврядування, але сьогодні це європейська країна, з гідним рівнем життя громадян. Так, за результатами реформування в Польщі кількість воєводств зменшилася з 49 до 16. А громади отримали більше коштів до місцевих бюджетів, що дало можливість розвивати інфраструктуру, медицину, освіту.

Ми повинні використовувати польський досвід, адаптувавши його до особливостей нашої держави і специфіки кожного регіону.

Вже сьогодні завдяки фінансовій децентралізації наші місцеві бюджети отримали додаткові кошти. Для подальшої реалізації реформ планується внесення додаткових змін до бюджетного та податкового законодавства. Всі ці процеси тісно пов'язані з конституційною реформою, в рамках якої громадам будуть надані великі повноваження для вирішення актуальних питань місцевого розвитку.

Безперечно, у нас ще багато роботи, але кожен з нас повинен чітко розуміти нові можливості і повною мірою усвідомлювати всю відповідальність за європейське майбутнє України. Упевнений, що об'єднавшись сьогодні, ми переможемо завтра!

 

З повагою                                                                                 Вадим Меріков

Дата: 17.06.2015 / Переглядів: 813 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -