Категорія -> Безпека в місті -> Новини

Перевірка місць відпочинку на воді

Літо! Сонце! Пляж! Ми так довго цього чекали. Так, тільки не потрібно  стрімголов бігти купатися. Ти розумна людина, тому перш, ніж іти на пляж, ти обов'язково дізнаєшся, чи безпечний він і чого варто остерігатися. Аналіз випадків загибелі на воді свідчить, що основними причинами загибелі людей є купання у нетверезому стані, порушення правил поведінки під час перебування на воді, купання у не відведених для цього місцях та відсутність належного догляду за дітьми з боку батьків.

У період з 13 -14 червня 2015 року інспекторським складом Вознесенського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України у Миколаївській області було здійснено рейдову перевірку місць відпочинку людей на воді у м. Вознесенськ та Вознесенському районі. Мета перевірки в першу чергу полягала у проведенні просвітницької роботи з відпочиваючими, провівши з ними інструктажі щодо дотримання правила поведінки на воді та додатково вручені пам’ятки стосовно дій у разі виникнення нещасного випадку.

Для тих, кого не зустріли у вихідні біля водоймищ хочеться нагадати коли і як зробити свій відпочинок безпечним і корисним.

Коли купатися?

Найбільш сприятливою для купання є безвітряна сонячна погода з температурою повітря 22°С та води 18°С (для дітей – температура повітря +24, температура води +20). Найкращий час – ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, а заходьте поступово, можна спочатку декілька раз зануритися у воду. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму, особливо для людей з хворим серцем. Плавати у воді потрібно не більше 20 хв.

Категорично забороняється: – заходити у воду в нетверезому стані;

– купатися біля крутих та зарослих рослинністю берегів; – запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками; – підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються; – стрибати у воду із плавзасобів, споруд та предметів, які для цього не призначені; – купатися без нагляду дорослих; – допускати у воді грубі ігри з захопленням рук та ніг учасників; – подавати фальшиві сигнали біди; – засмічувати воду та береги водойми; – тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше, ніж до пояса.

Звертаємося до всіх з проханням дотримуватись цих простих правил, і ви зможете уникнути нещастя. Пам'ятайте про це і ваш відпочинок буде безпечним!

                                                                                        

Валерій Перваченко - провідний інспектор Вознесенського МРВ ГУ ДСНС України у Миколаївській області

Станіслав Дудник - завідувач НКП м. Вознесенська

 

        

Дата: 15.06.2015 / Переглядів: 837 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -