Депутати обласної ради підтримали перспективний план формування територій громад
Сьогодні у ході позачергової сесії депутати обласної ради понад годину обговорювали проект рішення про ухвалення перспективного плану формування територій громад Миколаївської області.
Доповідач, керівник апарату облдержадміністрації Андрій Ничипорчук розповів про процедуру, методологію формування та об’єднання територіальних громад. «Спроможна громада – це та громада, в якій джерела наповнення бюджету, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення питань місцевого значення. Реформа передбачає забезпечення спроможності громад за рахунок мобілізації внутрішніх резервів власних ресурсів, для цього держава залишить об’єднаним громадам додаткові фінансові та майнові ресурси. Зокрема, 60% податку на доходи фізичних осіб (зараз – 0), 25% – екологічного податку, 5% – акцизних зборів, 100% – єдиного податку, 100% – податку на прибуток підприємств, фінансових установ, комунальної власності, 100% – податку на майно, землю, транспорт. Надається право розпорядження землями нової територіальної громади, навіть поза межами населених пунктів. Громади отримують власний земельний податок, ставки якого на своїй території кожна громада встановлює самостійно», – розповів він.
За словами Андрія Ничипорчука, за результатами роботи експертів згідно з перспективним планом сформовано 32 територіальних громади, 14 громад сформовано за принципом «1 громада – 1 район». Він акцентував увагу, що «перспективний план – є поштовхом для початку повноцінної реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Сьогоденна система управління просто вимагає змін, і ці зміни необхідно вже розпочинати. Я маю надію, що кожен з вас не сумнівається, що треба зрушити цю систему громіздкого, неефективного управління з місця, не дати законсервувати села в радянській системі управління».
Народний депутат України Тарас Кремінь зазначив, що децентралізація вже дала перші економічні переваги, так само як і збільшення можливостей для вирішення проблем громад. Він запевнив, що депутатська група «Миколаївщина» завжди готова брати участь у обговоренні і подальшій реалізації реформ. «Ми готові підтримувати вас і тоді, коли перспективний план буде затверджуватися на засіданні Кабінету Міністрів України. Ми маємо показати всій миколаївській громаді, всім тим хто зневірився, або навпаки вірить у відповідні зміни, – це план, як і багато інших кроків, назустріч людям – буде реалізований. Сьогодні у нас немає іншого шляху».
Депутат обласної ради В’ячеслав Бонь, виступаючи з цього питання відзначив, що Україні потрібні реформи, дві з найголовніших – це децентралізація та адміністративно-територіальна реформа: «Обидві реформи вкрай важливі, але одна без одної вони не можуть бути реалізованими. Провести децентралізацію в умовах територіального об’єднання, яке було сформовано зовсім під інші завдання, ми не зможемо. Якщо український народ зробив такий вибір – ми зобов’язані дати старт реформі». Він закликав колег підтримати рішення.
За словами голови Кривоозерської райдержадміністрації Олексій Мірошниченко, робоча група, яка працювали над перспективним планом у його районі, визначила економічно вигідним об’єднати громади за принципом «1 громада – 1 район». Він впевнений, що це дасть можливість підвищити як соціальний рівень жителів громад, так і економічний. Серед негативних наслідків об’єднання він зазначив ліквідацію сільських рад, але за його словами на сьогодні ці органи більше «перетворилися в філії «центрів зайнятості», аніж представляють інтереси громад.
Олександр Голодницький, зазначив, що він досконало вивчив Закон «Про добровільне об’єднання громад», і порекомендував своїм колегам зробити так само. Він акцентував увагу на процедурі проведення об’єднання громад на принципах добровільності та відповідно чинного законодавства.
Примітно, що навіть противники прийняття проекту рішення зазначали про важливість та актуальність цього питання. Так, депутат Сергій Пучков визнав, що радянська система управління вичерпала себе, і реформи вкрай потрібні, але найважливіше – це люди, які мають висловити своє бачення щодо об’єднання тієї чи іншої громади. А ось Тетяна Демченко зазначила, що це найважливіше рішення, яке приймає обласна рада за весь строк своєї каденції, але на її переконання, проект рішення слід «взяти до відома», а не схвалювати, оскільки перспективний план має рекомендаційний характер і повинен бути обговорений з жителями області.
Всі народні обранці звернули увагу на важливості проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії. Саме тому за пропозицією депутата Геннадія Ніколенка до проекту рішення внесли пункт, в якому запропоновано голові облдержадміністрації включити до робочої групи з обговорення питання об’єднання громад, представників від кожної депутатської комісії та від кожної фракції.
51 депутат з 65 присутніх підтримав проект рішення.
Джерело: сайт Миколаївської обласної державної адміністрації
Дата: 12.06.2015 / Переглядів: 1013 / Комментарії - 0 шт.