І знову про стихійну торгівлю!

Шановні мешканці міста!

Вже багато років у м.Вознесенську триває робота щодо припинення стихійної торгівлі по вул.Чубчика та вул.Синякова біля КП «Вознесенський ринок». Проте викорінити стихійну торгівлю біля ринку виявляється не так вже й просто.

Деякі мешканці міста не звертають на неї уваги, деякі віддають перевагу покупці молочних продуктів, фруктів та овочів просто біля дороги, де бігають поміж пакетами собаки та без перестанку їздять автомобілі.Хтось навпаки скаржиться на те, що торгові точки заважають пересуватися пішоходам. Дехто нарікає на те, що ці точки спотворюють зовнішній вигляд міських вулиць. Самі ж вуличні продавці не бачать в цьому жодної проблеми. Навпаки переконують, що продукти, якими вони торгують, якісніші, ніж на ринку. І, нажаль, не лише вони такої думки. Їх захищають навіть деякі покупці. Мовляв, нічого поганого в цьому немає. Адже зручніше купувати на вулиці, коли біжиш з роботи додому, при цьому не витрачаєш час на похід на ринок. У свою ж чергу, мешканці міста, розкуповуючи товар «із землі», провокують поширення стихійної торгівлі на даних вулицях міста.

Тому інформуємо Вас, що стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без будь-яких відповідних документів, що гарантують безпечність та якість харчового продукту. Придбання товарів у місцях «стихійної торгівлі», в умовах, які не відповідають санітарним вимогам, можуть обернутися лихом для Вас, ваших рідних і друзів.

В основному на «стихійних ринках» реалізується продукція, яка не проходить лабораторного контролю. Крім того, у жодному випадку не дотримуються умови зберігання, транспортування і реалізації м’ясо-молочної та іншої продукції. Також відсутня інформація для споживача щодо кінцевого терміну придатності харчового продукту, який потребує спеціальних умов. Така продукція представляє високий ризик для здоров’я і життя людей!

Серед продуктів, які реалізуються з землі, найбільш небезпечними є молоко та молочні продукти. Вживання молочної продукції невідомого походження ( відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів), придбаної у громадянина, який не пройшов медогляд та не має допуску до роботи з харчовими продуктами — прямий шлях до інфекційних захворювань. Ні про яку користь від молока в цьому випадку вже не йдеться, лише про шкоду.

Також не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають не завжди відоме походження (іноді пляшки збирають на сміттєзвалищах, і не завжди ретельно миють). Одна думка про те, що з цієї пляшки пили мінеральну воду або солодкий напій без використання посуду викликає відразу.

Торгівля з рук у невстановлених місцях  ̶  це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу. Право вживати заходи до правопорушників віднесено до компетенції органів внутрішніх справ. Але жодні адміністративні заходи з рейдовими перевірками не зможуть повністю знищити стихійну торгівлю. Для її ліквідації в першу чергу повинні налаштовуватись мешканці нашого міста.

Тому звертаємося до всіх мешканців міста із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням цих небезпечних продуктів. Купуйте якісні продукти харчування на ринках та в продовольчих магазинах. Адже якщо ніхто не купуватиме товари на стихійних ринках – то відповідно й останні зникнуть.

 

                                                             Відділ економіки апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради

Дата: 10.06.2015 / Переглядів: 1243 / Комментарії - 1 шт.

Iм'я -