На колегії ОДА обговорили перспективний план формування територій громад

Перспективний план формування територій громад Миколаївської області обговорили під час засідання колегії ОДА, у четвер, 4 червня.

Керівник апарату облдержадміністрації Андрій Ничипорчук розповів, що в кожному районі була створена робоча група з напрацювання перспективного плану. За результатами цієї роботи планується з 332 територіальних громад в Миколаївській області сформувати 34. Згідно з планом, з 19 районів області 13 планують об'єднання населених пунктів в одну самодостатню територіальну громаду. Так, за принципом «1 район – 1 громада» сформовані Арбузинська, Березанська, Березнегуватська, Братська, Веселинівська, Врадіївська, Доманівська, Єланецька, Казанківська, Кривоозерська, Очаківська (м. Очаків і населені пункти Очаківського району), Снігурівська, Олександрівська (населені пункти Вознесенського району) громади. По 2 громади – в Новобузькому та Первомайському районах; по 3 громади в Баштанському, Миколаївському, Новоодеському районах, 4 громади – в Жовтневому районі.

За його словами, перспективний план області був захищений і високо оцінений в Мінрегіонбуді. Зараз проект плану проходить обговорення в депутатських комісіях обласної ради, а вже 12 червня буде розглянутий на сесії обласної ради.

Кир’яківский сільський голова Миколаївського району Тетяна Крапля розповіла, що керівники сіл схвильовані можливими обсягами та джерелами наповнення місцевих бюджетів 2016 року.

Голова облдержадміністрації Вадим Меріков запевнив, що фінансування буде, і вже цього року економічна децентралізація показала позитивні результати.

«Реформи безболісно не проходять, ми побачимо результат тільки через декілька років, але вже сьогодні можна говорити про позитивні тенденції. Економічна децентралізація і наповнення місцевих бюджетів - тому підтвердження. Кожен з вас знає, в якому стані перебувають малі громади. Коли в школі, розрахованій на 100 дітей, наповнюваність тільки на 15%, така ж тенденція в дитсадках, про яке економічне зростання може йти мова?!», – сказав він.

Керівник Миколаївського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, Доманівський селищний голова Олександр Дога зазначив, що з точки зору економічної доцільності оптимальним є об'єднання за принципом «1 район – 1 громада». Саме цей варіант обговорювався з сільськими головами під час засідання робочої групи Доманівського району і був підтриманий. За його словами, є певні застереження про те, скільки буде депутатів, представників громади, які повноваження у старост. «Головне – обговорювати з людьми всі ці питання, так як багато хто не володіє інформацією, через це дуже часто сприймають реформи упереджено», - упевнений Олександр Дога.

«У нас в країні дві війни – одна на сході, друга внутрішня – з корупцією. Перш за все, ми повинні думати про економічну складову і соціальну захищеність наших громадян, тільки тоді ми зможемо виграти ці дві війни. Я розумію, що кожному з вас складно, але на наших з вами плечах лежить велика відповідальність за майбутнє нашої країни», –  зазначив Вадим Меріков.

Він доручив головам районів і рекомендував мерам міст більше спілкуватися з людьми, проводити роз'яснювальну роботу, адже найчастіше жителі громад просто не поінформовані про ті, чи інші особливості реформи.

Дата: 05.06.2015 / Переглядів: 945 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -