Міський голова відповів на актуальні питання для міста

- Віталію Дмитровичу, настає той час, коли місцеві громади мають самостійно господарювати у своїх регіонах. За рахунок чого буде наповнюватися наш міський бюджет?

- Дійсно, кожне місто має право знати, за що воно утримується, як наповнюється бюджет і на які потреби йдуть кошти. Нарешті ми отримуємо шанс бути справжнім самоврядуванням, тобто самостійно вирішувати проблеми міста, насамперед фінансові. Це відбувається вперше в історії незалежної України, можливо ще й тому, що до центральної влади приходять люди, які розуміють специфіку місцевого самоврядування і досягли в цій сфері успіху, як, наприклад, Володимир Гройсман. У нас є можливість і обов’язок заробляти і самостійно розпоряджатися заробленим, зокрема коштами, які отримуємо від податків. Важливу роль тут відіграє акцизний збір. Але, нажаль, моніторинг надходжень від реалізації підакцизних товарів (пального, алкоголю, тютюнових виробів) показав, що у Вознесенську ні населення, ні приватні підприємці не готові до таких змін. Якщо ще автозаправні станції, великі супермаркети такі як «АТБ», «V-центр» сплачують акцизний податок, оскільки там є касові апарати, то решта магазинів, у переважній більшості, майже нічого не відраховують до міського бюджету.

Я прошу усіх наших громадян звернути увагу на чек, який їм видають у магазині при покупці спиртного чи цигарок. У ньому чітко зазначено, що 5% від вартості (вказана навіть грошова сума) йде до міського бюджету. Це ті кошти, які можуть піти у дитячий садок, школу, на соціальну допомогу пенсіонерам. Маю власний негативний досвід, коли при покупці підакцизного товару в магазині «Метелик» (в районі ЗОШ №4) мені відмовили надати чек. Товар я там так і не придбав, що раджу робити усім у таких випадках. Стимулюйте власників магазинів встановлювати касові апарати, щоб гроші, передбачені на розвиток нашого спільного дому – міста, не осідали у них в кишенях.

Враховуючи вищезазначене, була проведена нарада з активом міста, створена робоча група для моніторингу ситуації та інформування Фіскальної служби України про порушення у сфері торгівлі підакцизними товарами. З 29 травня розпочала роботу комісія з виявлення таких правопорушень у торговельній мережі міста:неоформлені працівники, відсутність касових апаратів, небажання продавців видавати чек тощо.До неї увійшли представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, активні мешканці. Але поки кожен вознесенець не усвідомить причетність до спільної справи, до тих пір не буде вистачати на потреби міста, а кожен нечесний підприємець буде продовжувати збагачуватись за рахунок міського бюджету.

- Не менш важливим для вознесенців нині є питання, чи буде й надалі існувати пільговий проїзд у громадському транспорті?

- Під час зустрічей з мешканцями міста мені часто ставили запитання, чи не відмінять пільговий проїзд. Я закликав громадян не панікувати. Адже нас вже лякали, що не перезимуємо. Перезимували. Як бачите, я мав рацію. Різких змін не передбачається. Справа в тому, що сьогодні пільговиків стільки ж (а деколи і більше), як і працюючих. З цим потрібно було щось робити, адже ні бюджет країни, ні бюджет окремого міста не витримував такого навантаження. Тому були внесені певні зміни стосовно громадських перевезень. Своє право на безкоштовний проїзд у міському громадському транспорті втратили інваліди ІІІ-ї групи та деякі пільгові категорії, які не є пенсіонерами за віком. Для решти пільговиків усе залишилось без змін. У кого є запитання щодо проїзду, прохання звертатись в Управління соціального захисту населення за адресою вул. Пушкінська, 3 або за телефоном: 4-26-21. Не потрібно штучно нагнітати негативні настрої у суспільстві. Держава намагається вийти із складної економічної ситуації і ми не повинні їй заважати проводити реформи. Контролювати владу звісно треба, але виважено, не обурюючись при першій же нагоді.

- Актуальним залишається і питання оформлення державної субсидії для компенсації вартості житлово-комунальних послуг. Скільки мешканців вже подали заяви?

- З квітня по травень поточного року консультації щодо призначення субсидій отримали вже 5200 мешканців Вознесенська. З них 367 чоловік подали заяви. З урахуванням того, що опалювальний сезон не за горами – це низький показник. Тому раджу усім не затягувати з цим, а подавати заяви вже сьогодні. Не потрібно нічого боятися, адже відмовитись від субсидії, в разі чого, можна буде у будь-який момент. Якщо ж зволікати, то восени будуть величезні черги під кабінетами. З усіх питань стосовно призначенні субсидій раджу звертатися до Управління соціального захисту населення.

Зверніть увагу, що до заяви, яку ви будете надсилати електронною поштою чи приносити власноруч, потрібно додавати довідку про склад сім’ї. На території міста Вознесенська немає можливості отримати її в електронному вигляді. Одна лише заява на призначення субсидії, без довідки про склад сім’ї, гальмує процес її призначення. Тож для отримання довідки звертайтесь до голів вуличних комітетів, а якщо таких нема – до виконкому у кабінет №33.

- З приходом тепла, появою садовини і городини побільшало і побутових відходів. Не так давно у всіх на слуху було питання оптимізації твердих побутових відходів в районі Натягайлівки.

- Так, неодноразово проводились зустрічі в районі Натягайлівки з приводу засміченості майданчиків навколо контейнерів. Практика показала, що такі майданчики у приватному секторі не виправдали себе, як оптимальний спосіб збору сміття. Тому найближчими часом ми розпочинаємо процедуру вивезення контейнерів для сміття з вулиць Папаніна, Крупської та Матросова з переходом на подворовий збір твердих побутових відходів спеціалізованою машиною – модернізованим МАЗом. Він не тільки завантажуватиме, а й одразу буде пресувати відходи. Ми вже випробували цю машину на вулицях Чапаєва, 1 Травня і Миру, де був повідерний збір, і переконалися у позитивному результаті: виграш у часі, економія пального, адже одна ходка МАЗом заміщає 6-7 ходок колишнім ГАЗ-53, і вигляд вулиць набагато охайніший.

Якщо цей проект буде вдалим, ми перейдемо до такого цивілізованого методу збору сміття. Звичайно, ще будуть зустрічі з головами вуличних комітетів, місцевими жителями та обговорення цього питання. Сподіваюсь, ми дійдемо згоди.

Маю надію, що співпраця влади і комунальних служб з жителями Вознесенська буде продовжуватись.

- Дякую за розмову.

 

Дата: 04.06.2015 / Переглядів: 924 / Комментарії - 1 шт.

Iм'я -