Спілкування «на рівних» - черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча» лінія провела начальник Вознесенської ОДПІ

Проведення сеансів телефонного зв’язку «гаряча» лінія проводиться працівниками Вознесенської ОДПІ для оперативного роз’яснення «найгарячіших» питань платників податків. Як свідчить практика сеанси «гарячої лінії» користуються великим попитом серед платників Вознесенщини.

У Вознесенській ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Застосування основних положень Податкового кодексу в обчисленні та адмініструванні податків. Методи протидії проявам корупційних діянь в органах ДФС». На запитання абонентів відповідала начальник Вознесенської ОДПІ – Наталія Манжелей.

Наводимо перелік запитань, які були поставлені платниками податків:

- Чи необхідно ФОП, яка знаходиться на загальній системі оподаткування застосовувати РРО?

- Суб`єкти господарювання – фізичні особи, що знаходяться на загальній системі оподаткування, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг), а також операцій з приймання готівки для подальшого її переказу повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

- Що собою представляє сервіс «Пульс»?

- Сервіс «Пульс» - це телефонна лінія (044) 284-00-07, за телефоном якої громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників фіскальної служби, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю чи митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Яким чином можна повідомити в податкову інспекцію про факти порушення роботодавцем трудового законодавства в частині оплати праці?

- Про факти порушення роботодавцем трудового законодавства в частині оплати праці, використання праці нелегалів та виплати заробітної плати «в конвертах» тощо, громадяни можуть повідомити до Вознесенської  ОДПІ за тел. 4-46-79 або особисто звернутись зі своїми проблемами чи з питань застосування трудового законодавства в робочі дні з 9 до 18 години (в п’ятницю – до 16 год. 45 хв.) за адресою: м. Вознесенськ, пров. Братів Іпатових,6.

Оформлення трудових відносин в законодавчо встановленому порядку і офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена легальна заробітна плата, не нижча від визначеної законом рівня.

- Чи вживаються в органах Державної фіскальної служби України заходи протидії корупції?

- Запобігання проявам корупції є одним з найвідповідальніших напрямів в діяльності органів ДФС, а запорука успіху у боротьбі з корупцією - прозорість та відкритість. Курс на активну співпрацю з громадськістю, налагодження партнерства з бізнесом, створення таких умов для підприємств, аби їх робота з податковими органами була простою, зрозумілою та прозорою – ось одні з основних шляхів до зменшення, а згодом і повного викорінення корупційних правопорушень. З метою недопущення корупційних діянь та інших правопорушень працює антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс», який покликаний подолати корупцію в лавах відомства, ліквідувати перешкоди, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність, усунути складнощі у спілкуванні із посадовими особами. Він працює у вигляді прямої телефонної лінії за принципом call-back – податківці не тільки приймають звернення, але й повідомляють платникам про результати перевірки та вжиті заходи.

- Як впливає зарплата в «конверті» на розмір пенсії?

- У разі, коли працівник отримує зарплату в «конверті» і роботодавець не сплачує за такого працівника податки до бюджету та страхові внески до Пенсійного фонду, цей період не буде врахований до страхового стажу найманого працівника та, відповідно, не зарахується при визначенні розміру пенсії, через що вона буде меншою, ніж повинна бути.

Сьогодні існує багато випадків, коли працівники отримують офіційну зарплату на рівні або меншу за мінімальну, а решту зарплати – в «конверті». Це явна ознака прихованої зайнятості, коли людей оформлюють на роботу погодинно, проставляють у табелі робочого часу 2 або 4 години, тоді як вони працюють по 8 годин на день. З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові відносини з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Від несплати податків і внесків з тіньових доходів країна втрачає мільярди гривень доходів до бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення.

Наймані працівники мають усвідомлювати вимоги чинного законодавства та дбати про своє майбутнє. Необхідно вже зараз відстоювати свої конституційні права – вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та сплати податків до бюджету і внесків до Пенсійного фонду України з усієї суми отриманого заробітку.

                                                                       Вознесенська ОДПІ

Дата: 03.06.2015 / Переглядів: 684 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -