Реалізацію підакцизних товарів потрібно контролювати

21 травня у великій залі Виконавчого комітету відбулася зустріч з громадськістю з питань організації роботи щодо легалізації сплати податків і зборів до бюджету міста. Участь у ній взяли міський голова Віталій Луков, заступник міського голови - начальник Фінансового управління Валентина Москаленко, заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Вікторія Міняйло, Наталія Сербенюк, секретар міської ради Лариса Торжинська, начальник Вознесенської ОДПІ Наталія Манжелей, приватні підприємці, представники громадських організацій. На жаль, явка представників бізнесу була низькою.

За офіційними даними на території міста зареєстровано близько 200 суб’єктів підприємницької діяльності, які реалізують підакцизні товари: алкогольні напої, тютюнові вироби, паливно-мастильні матеріали. Та наповнюють міський бюджет лише АЗС і ТОВ «АТБ – Маркет». Показники ж надходжень до міського бюджету іншої більшості становлять мізерні суми за звітний період. Саме це і змусило очільника міста скликати нараду, для того, щоб спільно виробити ефективний план дій на майбутнє і закликати до самосвідомості нечесних підприємців, які дбають лише про власне збагачення.

- На жаль ми не маємо чіткої картини, скільки і яких підакцизних товарів реалізується у місті, - наголосив Віталій Луков, розпочинаючи нараду. – Не сприяє цьому і нова податкова база, оскільки діє закон про заборону розповсюдження персональних даних. Є інформація, щоу місто завозяться контрабандні цигарки. А це значить, що не лише 5% акцизного збору не вноситься, не сплачуються й інші податки. Сам неодноразово був свідком, як у відділах реалізації алкогольних напоїв відсутні (або сховані) касові апарати. Дивує і наш менталітет, коли покупцеві все одно куди підуть ці 5% з його пляшки - у кишеню підприємцю чи на розвиток школи, дитсадка, лікарні міста. З цим потрібно боротися. Розумію, що держава не створила механізмів зацікавлення споживача. Але, де наша громадянська позиція, свідомість?

В.Д. Луков зауважив, що держава, з одного боку, «привчає» нас жити за стандартами розвинутих країн, з іншого – впроваджує ряд урядових ініціатив про заборону будь-яких перевірок, з метою допомоги розвитку малому і середньому бізнесу. Мається на увазі: заборона ряду перевірок санітарними лікарями, ветеринарами, податківцями. Позапланові перевірки допускаються лише за наявності звернень громадян.

- Так, цивілізований світ звик жити на довірі. Але громадян тих країн жити по-правді стимулює страх перед високими штрафними санкціями, позбавленням ліцензій на вид своєї підприємницької діяльності. У нас же і контролю обмаль, і страху ні в кого нема, - зауважив міський голова. – Не так давно ми на два місяці зупинили несанкціоновану торгівлю по вул. Чубчика. Сьогодні сам пересвідчився, що вона відновилась: молочні продукти, овочі і фрукти знову продають із землі. І це вже питання роботи правоохоронним органів, а не міської влади. А продавці критого павільйону справедливо обурюються такою ситуацією.

Висловили свою думку з цього приводу і приватні підприємці, яких обурює однакова вартість ліцензії для великого супермаркету і маленького кіоску, де товарообіг у десятки разів менший. Відповідно, касовий апарат там ніхто не захоче встановлювати. Свої пропозиції внесли і представники ГО «Громадський контроль Вознесенщинии».

Заслухавши учасників наради, міський голова дав доручення створити комісію (робочу групу), до якої увійдуть представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, небайдужі мешканці міста. Метою діяльності комісії буде виявлення неоформлених працівників та відсутність касових апаратів у відділах з підакцизними товарами. Її членами буде проводитись інформаційно-роз’яснювальна робота серед продавців і покупців магазинів. А інформація про усі вищезгадані порушення буде надсилатися на гарячу лінію Головного управління Державної фіскальної служби за телефоном: (0512) 37-06-10. До речі, за цим телефоном з повідомленнями можуть звертатися усі небайдужі мешканці міста.

- Ми не підемо до тих, хто сплачує максимальні акцизні збори. Ми підемо туди, в кого вони взагалі відсутні, або їхні відрахування просто смішні, - резюмував Віталій Луков.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Дата: 26.05.2015 / Переглядів: 789 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -