Енергоефективна Україна: перші результати та нові завдання до 2020 року

Цій темі був присвячений круглий стіл, який організували Секретаріат Енергетичного Співтовариства, Аналітичний центр DiXi Group, Міжфракційне депутатське об'єднання «За енергетичну незалежність України» та Держенергоефективності 18 травня в м. Києві.

Учасниками обговорення розвитку енергоефективності в Україні стали народні депутати України, представники Мінрегіону, Держенергоефективності, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, члени Групи підтримки України Європейської Комісії, представники проектів IFC, USAID, Посольств Польщі, Нідерландів, Швеції та інші.

«Сьогодні одним із головних наших зобов’язань має бути спільний план дій, спільний алгоритм вирішення проблем енергоефективності та енергозбереження», - відзначив народний депутат України, заступник Голови Комітету ВРУ з ПЕК О. Домбровський і додав, що в цьому напрямку необхідна консолідація зусиль усіх зацікавлених сторін.

Під час виступу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підкреслив: «Сьогодні кардинально змінилася суспільна думка щодо необхідності зменшення споживання газу та його заміщення альтернативними видами палива. Уже в цьому році бачимо спільні підходи зацікавлених сторін - влади, бізнесу, кінцевого споживача - у вирішенні цих питань, чого не відбувалося раніше».

Так, лише за минулий опалювальний сезон завдяки заходам адміністративного та стимулюючого характеру населенням, бюджетними організаціями та підприємствами теплокомуненерго було скорочено споживання газу на 4,6 млрд. м куб. Вплинула на такий результат і програма компенсації 20% тіла кредиту на придбання негазових котлів.

У квітні цього року механізм поширено: держава відшкодовуватиме 30% та 40% частини тіла кредитів для власників індивідуальних будинків, ОСББ та ЖБК на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання.

«Наступний крок – прийняття законопроекту про житлово-комунальні послуги. Проект передбачає запровадження обов’язкового комерційного обліку води і тепла, як передумова для впровадження енергоефективних заходів», - зауважив Голова Держенергоефективності.

У рамках круглого столу також було представлено дорожню карту пріоритетних нормативно-правових актів, що потребують розробки та прийняття до кінця 2015 року. Серед головних завдань – забезпечення енергоефективності будівель відповідно до вимог ЄС, прийняття базового закону у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, створення Фонду енергоефективності, розробка примірного енергосервісного договору.

Амбітні плани Держенергоефективності підтримав Кшиштоф Герульський, представник Групи підтримки України Європейської Комісії. За його словами, підвищення енергоефективності в країні завдяки використанню кращих європейських практик та імплементації відповідних директив сприятиме створенню робочих місць, зміцненню енергетичної незалежності, підвищенню конкурентоздатності економіки.

У свою чергу народний депутат Альона Бабак наголосила на необхідності включення законопроектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики до Плану законодавчої підтримки реформ в Україні.

Загалом учасники круглого столу погодилися, що вагому роль у впровадженні та поширенні енергоефективних реформ відіграє консолідація зусиль Парламенту, Уряду та європейських партнерів.

Прес-служба державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

Дата: 20.05.2015 / Переглядів: 734 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -