Категорія -> Новини органів вищого рівня -> Державтоінспекція Миколаївської області
Вадим Меріков: Турбота про тих, хто ціною життя захищав Україну – першочергове завдання
Майже 3 тисячі демобілізованих, це ті люди, які повернулися до цивільного життя. Ми з вами повинні бути ліками для них, ми повинні знати кожного демобілізованого, пораненого, кожну родину військовослужбовців, загиблих в зоні проведення бойових дій. Ми з вами в цьому ключі повинні працювати дуже злагоджено, бути єдиною командою. Турбота про тих, хто ціною життя захищав Україну, – першочергове завдання для кожного керівника на місцях. Уся відповідальність лежить на вас», – акцентував увагу голова облдержадміністрації Вадим Меріков під час наради з головами РДА.
Він зазначив, що Миколаївська область вперше в Україні підготувала довідник для демобілізованих. Ці 4 тисячі «дорожніх карт» вже передані до військкоматів.
Керівник області поінформував, що в обласну Комплексну програму «Турбота» внесено зміни, згідно з якими з обласного бюджету для оздоровлення демобілізованих і поранених виділено 2,280 млн. грн.
«Це наш перший етап, тому я звертаюся до вас з проханням – переглянути програми на місцях і на найближчій сесії вже внести зміни до бюджетів для того, щоб передбачити кошти для демобілізованих, поранених, інвалідів», – заявив Вадим Меріков.
За словами директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ольги Сивопляс, сьогодні в області 88 сімей загиблих військовослужбовців, 73 сім'ї вже отримали по 50 тисяч гривень, 55 сімей – по 609 тисяч гривень з державного бюджету, 76 людей вже отримали статус учасників бойових дій, 44 – інвалідів, 97 демобілізованих вже звернулися в Центри зайнятості, 93 з них – отримали статус безробітних, а 3 вже працевлаштовані. Вона акцентувала увагу, що всі демобілізовані можуть звертатися в управління соціального захисту за місцем проживання, де зможуть отримати консультацію та всі види соціальної допомоги.
Ольга Вікторівна розповіла, що буде проведено конкурс серед проектів для надання психологічної допомоги демобілізованим. Нагадаємо, що з обласного бюджету на ці потреби виділено 99 тисяч гривень. Кваліфіковані психологи будуть проводити реабілітацію для демобілізованих і в районах області.
Вадим Меріков акцентував увагу на важливості якісної та оперативної роботи всіх номерів «гарячих ліній», і доручив щодня моніторити роботу цих ліній.
У свою чергу, начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Маргарита Капуста поінформувала, що станом на 24 квітня, за наданням медичної допомоги звернулися 5061 демобілізований військовослужбовець – учасник АТО, 1795 – пройшли стаціонарне лікування, 3266 – амбулаторне, у тому числі психологічну допомогу отримали 394 людини. За її словами, у військовому госпіталі пройшли лікування 3425 чоловік, а це 67 % пролікованих.
У госпіталі інвалідів війни створений реабілітаційний центр, якому активно допомагають волонтери.
За її словами, найближчим часом на навчання будуть спрямовані психологи, які проводитимуть реабілітацію демобілізованих та учасників АТО.
Дата: 29.04.2015 / Переглядів: 906 / Комментарії - 0 шт.