Соціальне обслуговування

 Організація надання соціальних послуг фізичними особами

Ст. 7 Закону України “Про соціальні послуги” передбачено, що фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначаються і виплачуються компенсаційні виплати. Порядок призначення і виплати компенсації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558.

При призначенні компенсаційної виплати слід враховувати, що компенсації виплачуються непрацюючим особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

Родинні зв'язки між фізичною особою, яка надає послуги та отримувачем соціальних послуг значення не мають.

Інваліди, які за станом здоров'я можуть доглядати та доглядають за іншою особою, теж мають право на компенсаційну виплату.

Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму, затвердженого Законом України “Про Державний бюджет” у таких розмірах:

-   15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи;

-   10 відсотків –інвалідам ІІ групи, дітям – інвалідам;

-   7 відсотків –інвалідам ІІІ групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнаним такими в порядку, затвердженому МОЗ.

Особа, яка претендує на отримання компенсації та громадянин, який потребує надання соціальних послуг подають заяви до органів соціального захисту за місцем проживання отримувача послуг.

Компенсація призначається та виплачується з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з необхідними документами.

Назва документів, які подаються фізичною особою, яка надає соціальні послуги:

Висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги

Копія трудової книжки

Довідка органу податкової служби про те, що особа не займається підприємницькою діяльністю, і про відсутність даних про доходи цієї особи

Назва документів, який подається отримувачем соціальних послуг

Заява про необхідність надання соціальних послуг

Копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (для інвалідів)

Висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування. У висновку обов'язково має бути зазначений термін, протягом якого громадянин потребує постійного стороннього догляду.

Управління соціального захисту населення протягом 10 днів після одержання заяв з необхідними документами розглядає їх та приймає рішення щодо призначення компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги, або відмови.

Компенсація призначається на час встановлення групи інвалідності, або на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

У разі зміни групи інвалідності компенсація призначається в новому розмірі

Компенсація не виплачується фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким відшкодовуються витрати на надання послуг по догляду відповідно до Законів України:

  1. “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”;
  2. “Про психіатричну допомогу” – щомісячна грошова допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним;
  3. “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” – державна соціальна допомога інвалідам з дитинства (І, ІІ, ІІІ груп) та дітям – інвалідам до 18 років, та надбавка на догляд за ними;
  4. Постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996р. № 832 “Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян” - щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом І групи, а також за престарілим, який досяг 80-річного віку.

Куди звертатися бездомним громадянам та особам, звільненим з місць позбавлення волі

І. До Управління соціального захисту населення міської ради або до КУ «Територіальний центр соціального обслуговування м.Вознесенська» та отримати такі послуги:

1. Консультування (без паспорта) з питань додержання законодавства про працю, зайнятість, трудову міграцію, загальнообов’язкового державного соціального страхування, оплати та нормування праці, щодо укладення колективних договорів на підприємствах, з питань охорони праці, щодо соціального захисту працюючих, зайнятих на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці.

2. Отримати (без паспорта, безкоштовно) соціальну допомогу, яка надається гостро потребуючим малозабезпеченим громадянам: гаряче харчування; речі, які були у вжитку.

3. При наявності паспорта та при умові, що особа, звільнена з місць позбавлення волі одинока особа (не має родичів, які відповідно до законодавства зобов’язані її доглядати) похилого віку чи інвалід 1- 2 групи та потребує за медичними показниками стороннього догляду можливе влаштування до будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів за місцем проживання.

4. Якщо особа, звільнена з місць позбавлення волі (при наявності паспорта) має психічне захворювання та за медичними показниками може проживати в психоневрологічному інтернаті то можливе влаштування до будинку – інтернату психоневрологічного профілю, навіть при наявності родичів.

5. Органами праці та соціального захисту населення може бути призначена державна допомога відповідно до Законів України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”,  житлова субсидія.

ІІ. При потребі нарахування чи поновлення виплати пенсії Ви можете звернутися до Вознесенське об'єднане Управління Пенсійного фонду України за телефоном (05134) 4-21-10:

- якщо особа, яка звільняєтьсяз місць позбавлення воліотримувала пенсію з Пенсійного фонду України, адміністрація установи виконання покарань зобов’язана у триденний термін з дня звільнення подати відповідну інформацію, до територіальних органів Пенсійного фонду України за   місцем прибуття особи, звільненої з місць позбавлення волі для забезпечення своєчасної виплати належних сум призначеної пенсії;

- якщо особа, звільнена з місць позбавлення волі, досягла пенсійноговіку і має трудовий стаж, після звільнення для призначення пенсії необхідно звернутися до міського управління Пенсійного фонду України.

ІІІ. При потребі в медичних послугах Ви можете звернутися до КУ "Вознесенська центральна районна лікарня" за тел. 4-33-58, 4-04-22. Ви маєте право на безкоштовне флюорографічне та медичне обстеження. У разі виявлення інфекційних чи інших захворювань, які потребують стаціонарного лікування, Вас направлять   до спеціалізованих відділень системи охорони здоров'я міста.

IV. Для вирішення питань працевлаштування Ви можете звернутися до Міськрайонного центру зайнятості населення за тел. 4-14-14, 4-04-09.  

При зверненні до центру зайнятості при собі слід мати паспорт і трудовукнижку, документ про освіту, довідку про відбуття покарання(оригінали та копії документів).

У разі відсутності паспорта, або, якщо він поданий до органів внутрішніхсправ для оформлення чи переоформлення, може бути пред’явлена довідка про реєстрацію місця проживання.

Якщо Вас не зареєстровано за місцем проживання, то відповідно до чинногозаконодавства, Вам будуть надані лише консультаційні послуги.

Якщо Вам неможливо підібрати підходящу роботу через відсутність необхідної кваліфікації, втрати здатності виконувати роботу за попередньою професією, служба зайнятості запропонує Вам професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації для підвищення Вашої конкурентноспроможності на сучасному ринку праці.

 З метою вирішення тимчасової зайнятості Ви можете взяти участь воплачуваних громадських роботах.

У центрі зайнятості Ви можете отримати інформаційні та консультативні послуги, психологічні поради безкоштовно.

V. Для забезпечення потреб неповнолітніх дітей та молоді Ви можете звернутися до Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді міської ради (тел. 3-21-07) та до Обласного центру соціально-психологічної допомоги (м. Вознесенськ, вул. Київська (Жовтневої революції), 239, тел. 5-30-42). Ви отримаєте інформаційні, психологічні та юридичні послуги.

VI. У Обласному центрі практично психологічної і соціальної роботи (м. Миколаїв, вул.Адміральська, 3, тел. 35-95-65) Ви можете отримати необхідну кваліфіковану психологічну допомогу.

VII. До міського відділу освіти Ви можете звернутися для здобуття або продовження навчання, отримання інформації про функціонуючі в місті та в області загальноосвітні, професійно-технічні та вищі навчальні заклади. (м. Вознесенськ, вул. Кібріка, 8, тел. 4-50-15).

VIII. В м. Миколаєві (вул. Кругова 47, Ленінський район) функціонує чоловічий притулок для осіб без визначеного місця проживання, які ведуть бродячий спосіб життя. Тут надаються санітарно-гігієнічні, житлові, психологічні, юридичні послуги та допомога продуктами і речами. Телефон для довідок 56-11-08.

Також в м. Миколаєві (вул. Кругова 47, Ленінський район) функціонує обласний  центр  обліку бездомних громадян (тел. 71 65 17).

Центр відповідно до покладених на нього завдань:

-         видає посвідчення про взяття на облік за формою, затвердженою Мінпраці;

-         надає допомогу у відновленні документів та реєструє за своєю адресою осіб, без права проживання, сприяє працевлаштуванню;

-         надає   інформаційні, правові та інші консультативні послуги безкоштовно.

За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Вознесенськ, вул. Михайлівська (Щорса), 3, тел: (05134) 3-26-02

УМОВИ ПРИЙОМУ ДО БУДИНКІВ-ІНТЕРНАТІВ

1. Будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів /геріатричний/. До нього приймаються на повне державне утримання громадяни похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди 1 і 2 групи, старші 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким, згідно з медичним висновком не протипоказане перебування у будинку-інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом. Як виняток, за рішенням місцевих органів виконавчої влади до будинку-інтернату можуть прийматися особи, які мають працездатних родичів. При наявності вільних місць до будинку-інтернату можуть прийматися особи, які мають працездатних дітей або родичів і які за угодою зобов’язуються 100 % сплачувати будинку-інтернату витрати на їх утримання.

Громадяни похилого віку та інваліди, ветерани війни і праці при наявності вільних місць можуть прийматися до інтернатної установи на тимчасове проживання терміном від 1 до 6 місяців.

2. Психоневрологічний будинок-інтернат  приймає на державне утримання психічно хворі особи, які досягли пенсійного віку та інваліди першої і другої груп з психоневрологічними захворюваннями, старші 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду незалежно від наявності батьків або родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.

До дитячого будинку-інтернату приймаються діти-інваліди віком від 4 до18 років незалежно від наявності родичів.

Геріатричний пансіонат (для громадян похилого віку) розташований у м. Вознесенську, пансіонат для ветеранів війни і праці геріатричного профілю у м. Миколаєві, психоневрологічні – у Баштанському районі (с. Виноградівка - жіночий, с.Лоцкіно - жіночий, с.Горожено - чоловічий), у Веселинівському районі (с.Новосвітлівка - жіночий), у Жовтневому районі (с.Лупарево - чоловічий), у Новобузькому районі (с.Баратівка - чоловічий), у м.Первомайську - жіночий, у Миколаївському районі (с.Степове – дитячий, для дітей з психічними та фізичними вадами розвитку).

В установах створено належні умови для проживання.

Підопічні забезпечуються житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, столовим посудом, чотириразовим харчуванням (в дитячому - п’ятиразовим), яке по калорійності та якості відповідає встановленим нормативам, цілодобовим медичним, комунально-побутовим обслуговування тощо. Щорічно всі підопічні проходять поглиблений медичний огляд, за результатами якого складається індивідуальна програма медичної допомоги. В разі необхідності, підопічні направляються на стаціонарне лікування до закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я.

 

 

 

 

Дата: 28.03.2014 / Переглядів: 3776 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -