Категорія -> Новини Южно-Української АЕС -> Новини Южно-Української АЕС
У Вознесенську пройшли громадські слухання щодо продовження експлуатації другого енергоблоку ЮУАЕС
15 квітня в м.Вознесенськ відбулися громадські слухання з обговорення питань безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Южно-Української АЕС. У слуханнях взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, актив територіальних громад райцентру та населених пунктів району, а також Національного екологічного центру України, «Екоклубу» м.Рівне та Вознесенської екологічної організації «Зелений світ».
Діалог атомників і представників громадськості тривав близько 3 годин. Фахівці АЕС представили вичерпну інформацію з обґрунтування продовження виробничого життя другого южно-українського «мільйонника». Противники продовження висловлювали свою точку зору. Учасники слухань торкалися питань порушень у роботі атомної станції, рівнів захворюваності населення, яке мешкає у зоні спостереження АЕС, екологічного стану річки Південний Буг, пільг з оплати за електроенергію, відрахувань за ризик проживання в 30-кілометровій зоні АЕС та ін. На всі поставлені запитання фахівці атомної станції надали детальні аргументовані відповіді.
Чиї аргументи були вагомішими та переконливішими продемонстрували результати голосування. Більшістю голосів учасники слухань підтримали діяльність ДП «НАЕК «Энергоатом» з продовження терміну експлуатації другого блоку ЮУАЕС за умови забезпечення належного рівня його безпеки та збереження встановлених законодавством соціально-економічних компенсацій ризику населення зони спостереження. За альтернативну резолюцію, що закликала висловитися проти продовження експлуатації блоку №2 ЮУАЕС (була представлена Вознесенською екологічною організацією «Зелений світ»), проголосували троє учасників слухань.
Коментуючи результати слухань, міський голова Вознесенська Віталій Луков підкреслив: «Головне сьогодні те, що ми даємо шанс НАЕК «Энергоатом» зробити так, щоб наш регіон був безпечним і розвиненим. Атомна енергетика - один з небагатьох спадків Радянського Союзу, який ми змогли утримати і, мало того, ще і розвинути. Це один з тих напрямків розвитку нашої економіки та науки, де у нас є можливість бути в числі кращих країн світу».
Розвитку регіону можуть та мають сприяти відрахування на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає в зоні спостереження АЕС. У 2011-2013 рр. до бюджету Вознесенського району надійшло близько 8 млн грн компенсаційних перерахувань. У 2014-му компенсаційні надходження складали фінансовий залишок коштів, передбачених у попередньому році, хоч ДП «НАЕК «Энергоатом» відрахування коштів до спеціального фонду Держбюджету України не припиняло (в 2014 р. до спецфонду направлено близько 224 млн грн). Враховуючи таку ситуацію, представники Вознесенського району прийняли звернення до Прем'єр-міністра України стосовно забезпечення виконання вимог законодавства України щодо цільового використання збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає в зоні спостереження АЕС. Громадськість Вознесенщини також підтримала пропозицію зі збільшення цих відрахувань з 1% до 2% від загальної вартості реалізованої АЕС електроенергії. Крім того, жителі району пропонують поширити пільгу зі сплати за електроенергію (мешканці 30-кілометрової зони АЕС сплачують 70% від встановленого тарифу) на підприємства регіону, що надають комунальні послуги населенню. Звернення до Прем'єра також підтримала більшість учасників громадських слухань.
На фото:
«Нам цікава думка кожного»
«Аргументи проти»
«Аргументи за»
«Тема потребує максимальної концентрації»
«Голосуємо за продовження»
Інформація про ВП ЮУАЕС
ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).
У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 500 млрд кВт·год. електричної енергії.
Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ
Контакти
Галина Медвінська,
(05136) 2-86-69
g_medvinskaya@sunpp.atom.gov.ua
Дата: 16.04.2015 / Переглядів: 847 / Комментарії - 0 шт.