Вадим Меріков прокоментував ситуацію щодо закриття ПАТ «ВОЗКО»

У зв'язку з нестабільною економічною ситуацією і низкою труднощів, що виникли на ПАТ «ВОЗКО», загальними зборами акціонерів 11 квітня поточного року було прийнято рішення про ліквідацію підприємства.

Ситуацію Інтернет-виданню «Inshe.tv» прокоментував голова облдержадміністрації Вадим Меріков.

«Я також дізнався про ліквідацію підприємства з інтернет-видань. На жаль, керівництво не повідомляло про складнощі і не зверталося за допомогою. Ми розуміємо, що в сьогоднішній економічній ситуації перед бізнесом стоїть завдання вчасно переформатуватися, диверсифікувати ринки збуту продукції та закупівлі сировини. Наскільки мені відомо, ПАТ «ВОЗКО» проводило закупівлі сировини в Криму і на сході України. Після анексії Криму, окупації і бойових дій на сході країни вони були змушені закуповувати сировину за кордоном, а через підвищення курсу долара і обмежень на його покупку зазнали значних збитків. В умовах економічної кризи підприємству було важко погасити кредити в іноземній валюті. Але найважливіше, що після ліквідації ПАТ «ВОЗКО» 220 працівників - працевлаштовані», - зазначив він.

За словами Вадима Мерікова, миколаївські підприємства сьогодні активно шукають нових інвесторів, ринки збуту і перебудовують своє виробництво під ринок споживання, розробляють нові види продукції.

«Баштанський сирзавод» наростив на 30% виготовлення кисломолочної продукції, а в березні цього року підприємство збільшило на 25% виробництво сирів жирних сортів. «Лакталіс-Миколаїв» зробили акцент на йогуртовій продукції і значно розширили асортимент, наростивши на 100% виробництво такого виду продукції. «Південь-Цемент» у березні поточного року виробив продукції в 4 рази більше, ніж у лютому.

«Ми розуміємо, що бойові дії в будь-якій країні відлякують інвестора, а значить - і капіталовкладення. І завдання влади - допомогти і не нашкодити. Тому нами були направлені ряд звернень до профільних міністерств, відомств, Кабінету Міністрів, Верховної Ради з пропозиціями щодо спрощення процедур для ведення бізнесу. Я впевнений, що після перемоги ми відновимо економічний потенціал».

Як повідомили на підприємстві, за 2014 заборгованість за кредитами зросла на 139 млн.грн. і склала на кінець 2014 року 284,9 млн.грн. За 2014 рік, порівняно з 2013 роком, значно скоротилися обсяги виробництва продукції - на 41,4% (у тому числі: хромових шкіртоварів - на 54,8%, спилку - на 72,2%, спилку дубленого - 37,2%), а також обсяг реалізації - на 34,1%. Внаслідок зростання виробничих витрат відповідно скоротився валовий дохід, порівняно з 2013 роком (на 29,4 млн.грн.), і склав у 2014 році 6,4 млн.грн. проти 35,8 млн.грн. - в 2013 році. Скорочення валового доходу за рахунок зниження обсягів реалізації склало 12,2 млн.грн., За рахунок зростання витрат - 17,2 млн.грн. 

Дата: 16.04.2015 / Переглядів: 813 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -