У Мінрегіоні обговорили питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО

Для вирішення питання покращення житлових умов родинам загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичний операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа таких військовослужбовців, із державного бюджету Міністерству соціальної політики передбачено цільову Субвенцію у сумі 300 млн. гривень.

Силовим структурам – Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Міністерству оборони України, Службі безпеки України, Управлінню державної охорони України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України – передбачено цільову Субвенцію в обсязі 1 565 117,7 гривень на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців. А саме Державній прикордонній службі України у сумі - 68 200 тис. гривень, Національній гвардії України у сумі - 121 800тис. гривень, Міністерству оборони України у сумі - 1 140 517,7, Службі безпеки України у сумі - 190 100 тис. гривень, Управлінню державної охорони України у сумі - 25 800 тис. гривень, Службі зовнішньої розвідки України у сумі - 10 000 тис. гривень, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України у сумі - 8 700 тис. гривень.

Такі дані були надані 2 квітня в ході спільної наради під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Романа Абрамовського за участі представників Мінрегіону, Мінсоцполітики, силових відомств, КМДА та Київської ОДА стосовно вирішення проблемних питань забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичний операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції.

«Ми отримуємо численні звернення від сімей – учасників антитерористичної операції, загиблих в ході вказаної операції, щодо вирішення питання покращення їх житлових умов. Тому сьогодні ми зібрали цю нараду, щоб визначити, як вирішити питання щодо забезпечення житлом цієї спеціальної категорії громадян», - зазначив Роман Абрамовський.

Він нагадав, що минулого року на закупівлю житла для сімей військовослужбовців, які брали участь в АТО, було передбачено кошти у сумі 28,7 млн. грн., за рахунок яких планувалося здійснити закупівлю 90 квартир. Станом на 31.12.2014, за інформацією обласних державних адміністрацій, придбано 63 квартири, що склало 70 % від потреби.

Як зауважив директор Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Сергій Кушнір, на сьогодні виникає досить багато суперечок та колізій щодо постановки на чергу учасників бойових дій, які брали участь в АТО, та членів їх сімей. Тому цього року під час реалізації завдань Уряду повинні бути враховані проблемні питання, що виникали в процесі закупівлі та розподілу житла для зазначеної категорії громадян.

На даний час Міністерство соціальної політики підготувало проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І – ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов».

«Але до цього документу є багато зауважень та пропозицій. Тому нам необхідно якісно та у короткі строки відпрацювати механізм найефективнішого та цільового використання бюджетних коштів для задоволення потреб, що стосуються покращення житлових умов визначеної категорії громадян», - наголосив заступник Міністра та запросив усіх учасників наради до його обговорення.

Міністерство соціальної політики надіслало цей проект постанови на погодження Мінрегіону, Мінфіну, Мінекономрозвитку, Мін´юсту. Разом з тим є необхідність його погодження з обласними, Київською міською державними адміністраціями, Міністерством оборони України, Державною прикордонною службою України, Національною гвардією України, Службою безпеки України, Управлінням державної охорони України, Службою зовнішньої розвідки України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Державній прикордонній службі, Національній гвардії, Міністерству оборони, Службі безпеки, Управлінню державної охорони, Службі зовнішньої розвідки, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації доручено до 6 квітня надати Мінрегіону пропозиції щодо необхідності внесення змін до чинних нормативно-правових актів, якими регулюються питання забезпечення житлом військовослужбовців, в тому числі, з метою вирішення питань забезпечення житлом сімей загиблих учасників антитерористичної операції та інвалідів І – ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, а також перелік сімей загиблих учасників антитерористичної операції, які потребують поліпшення житлових умов.

 

Дата: 03.04.2015 / Переглядів: 861 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -