Категорія -> Вознесенська ОДПІ -> Новини
Про податковий компроміс під час зустрічі
Що передбачає податковий компроміс, яка категорія платників може ним скористуватися, які механізми і терміни його застосування та про мету його впровадження, нещодавно йшлося під час зустрічі за участю заступника начальника Вознесенської ОДПІ Барбалат Л.В..
Так, зокрема вона відзначила, що закон про податковий компроміс набув чинності з 17 січня 2015 року. Підкреслила, що відтепер бізнес матиме законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року.
Начальник управління податкового аудиту Вознесенської ОДПІ Дроздовська Т.М. розповіла, що тривалість процедури досягнення податкового компромісу - до 70 календарних днів з наступного дня після подання платником документів. Але при цьому, підкреслила податківець, загальний термін, протягом якого платник може прийняти рішення про застосування процедури складає 90 календарних днів з дня набрання чинності закону (з 17.01.15).
В свою чергу, податкова служба протягом 10 робочих днів приймає рішення про можливість проведення перевірки або відсутність такої необхідності для підтвердження визначеної суми.
Посадовець акцентувала увагу платників податків на тому, що податковий компроміс – це право платника, а не його обов’язок.
Тетяна Дроздовська повідомила, що при застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95% такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.
Як повідомила заступник начальника Вознесенської ОДПІ Людмила Барбалат з дня набрання чинності закону України про податковий компроміс до Вознесенської ОДПІ надійшло 2 заяви від підприємств м.Вознесенська.
На сьогодні вже погоджено застосування податкового компромісу одного суб’єкта господарювання на суму 589.7 тис. грн. (основного платежу).
За результатами погоджених заяв платниками вже сплачено до бюджету 29,5 тис. грн. (5% ).
За словами Людмили Барбалат, заступника начальника Вознесенської ОДПІ платникам вигідно скористатися податковим компромісом, так як їхня діяльність буде по суті декриміналізована. Підприємство автоматично буде захищене від будь-якої відповідальності.
Далі про роботу антикорупційного сервісу ДФС «Пульс» розповів головний державний інспектор з питань юридичної роботи Вознесенської ОДПІ Ігор Шевчук, який нагадав, що за номером телефону (044)284 00 07 діє антикорупційний сервіс за яким необхідно повідомляти цілодобово про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів Державної фіскальної служби України.
Вознесенська ОДПІ
Дата: 02.03.2015 / Переглядів: 695 / Комментарії - 0 шт.