Увага! Ветеринарна служба Вознесенського району попереджає: епідемічна діарея свиней!
Відповідно до повідомлень, в деяких областях України у великих свинарських господарствах відмічається захворювання свиней із клінічними ознаками, характерними для епідемічної діареї свиней (ЕДС).
Епідемічна діарея свиней - гостра інфекційна хвороба, переважно поросят старше 4-5-тижневого віку, що виявляється водянистим проносом.
Етіологія. Збудником хвороби є РНК-вірус, морфологія якого типова для сімейства Coronaviridae.
Епізоотологічний дані. Джерелом збудника хвороби є хворі тварини, які виділяють його з калом. Зараження в природних умовах проходить орально. Захворюваність серед поросят-сисунів низька. Найбільш сприйнятливі до епідемічної діареї свині на відгодівлі.
Перебіг і симптоми. Хвороба поширюється повільно. У хворих тварин відзначається пригнічення, відсутність апетиту, діарея. Кал водянистий, без домішки крові. Захворюваність поросят-сисунів становить 50%, смертність після 2-5 тижнів майже 100%, поросята при відлучці та старші хахворюванність досягає до 100%. Смертність невисока (1-3%). Свиноматки майже 100% зараженість, спостерігається тошнота, понос, відмова від корму. Видужання наступає через 7-10 днів.
Диференціальний діагноз. Епідемічну діарею диференціюють від вірусного трансмісивного гастроентериту свиней, ротавірусної інфекції, колібактеріозу, сальмонельозу та анаеробної ентеротоксемії.
Лікування. Застосовують симптоматичні засоби, спрямовані на боротьбу з зневодненням, дезінтоксикації організму і відновлення функціонального стану кишечника.
Профілактика і заходи боротьби. Специфічні засоби і методи профілактики епідемічної діареї свиней поки не розроблені. Тому профілактичні заходи повинні бути спрямовані на недопущення занесення збудника хвороби, дотримання ветеринарно-санітарних вимог до годівлі та утримання свиней.
У зв’язку з вищевказаним звертаємо увагу всіх власників свиней, керівників свиногосподарств для збереження свого поголів’я, недопущення виникнення захворювання і загибелі свиней необхідно виконувати такі застережні заходи:
Забезпечити роботу підсобних господарств міста та району, свиногосподарств в режимі «закритого типу»;
Забороняється переміщення тварин без дозволу державної служби ветеринарної медицини та видача відповідних ветеринарних документів із невизначеним епізоотичним статусом, зокрема відсутності лабораторних досліджень на епідемічну діарею свиней ;
У випадку підозри на захворювання та в разі загибелі свиней терміново повідомляти та звертатися до управління ветеринарної медицини в Вознесенському районі за адресою м. Вознесенськ вул. Зої Космодемянської 2, т. 4-02-14, 4-46-43, 4-26-73.
Ветеринарна служба Вознесенського району
Дата: 02.03.2015 / Переглядів: 1305 / Комментарії - 0 шт.