Категорія -> Виконавчі органи міської ради -> Новини виконавчих органів міської ради
Споживач має право на достовірну та своєчасну інформацію про товари
Роз’яснюємо, що відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів" (далі - Закон) споживачу повинна надаватися необхідна, доступна, достовірна та своєчасна інформація про продукцію в обсягах, передбачених п. 1 ст. 15.
Відповідно до п. 2 цієї статті інформація доводиться до відома споживачів виробником (виконавцем, продавцем) у супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), прийнятим для окремих видів продукції, і має містити, зокрема, дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції.
Згідноз п. 15 Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затверджених наказом Міністерства економіки України від 19.04.2007 р. N 104, суб'єкт господарювання позначає роздрібні ціни на ярликах (цінниках) або в покажчиках цін товарів, що надходять до продажу.
Також відповідно до п. 15 Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 11.07.2003 р. N 185 (далі - Правила), працівники суб'єкта господарювання зобов'язані надати споживачу необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про товари, а також на вимогу споживача - документи, якими підтверджуються їх якість і безпека, а також ціна товарів.
Суб'єкт господарювання повинен забезпечити інформування споживачів про роздрібні ціни в грошовій одиниці України за допомогою ярликів цін (цінників) на зразках товарів, які оформляються відповідно до Інструкції про порядок позначення роздрібних цін на товари народного споживання в підприємствах роздрібної торгівлі та закладах ресторанного господарства, затвердженої наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 04.01.97 р. N 2 (пункт 16 Правил).
За рішенням суб'єкта господарювання етикетування товарів або інструкції про їх застосування (в установлених випадках) можуть містити поруч із текстом, викладеним державною мовою, його переклад регіональною мовою або мовою меншини, іншими мовами ( п.10-1 Порядку провадження торговельної діяльності, затвердженого постановою КМУ від 15.06.2006 № 833).
Також зазначаємо, що згідно зі ст.23 вище зазначеного Закону за порушення права споживача на отримання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію застосовується штраф у розмірі тридцяти відсотків вартості одержаної для реалізації партії товару, виконаної роботи, наданої послуги, але не менше п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі, коли відповідно до закону суб'єкт господарської діяльності не веде обов'язковий облік доходів і витрат, - у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, до осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються адміністративні стягнення.
Тому, щоб уникнути подібних штрафів, рекомендуємо суб’єктам господарювання дотримуватися вимог чинного законодавства.
Відділ економіки апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради
Дата: 26.02.2015 / Переглядів: 1253 / Комментарії - 0 шт.