Категорія -> Новини органів вищого рівня -> Державтоінспекція Миколаївської області
Бережіться телефонних шахраїв!
На сьогоднішній день почастішали випадки, коли різними способами і під різними приводами шахраї, спілкуючись з потенційною жертвою по телефону, виманюють у довірливих громадян їх заощадження.
Найбільш поширеними є випадки, в яких на мобільний телефон абонента надходить дзвінок з невідомого номера, а шахрай, представившись близьким родичем і імітуючи схвильований або приглушений голос, повідомляє, що збив людину. Якщо ж співрозмовник переконаний в тому, що він дійсно розмовляє зі своїм родичем, шахрай повідомляє, що для вирішення неприємної ситуації, в якій він опинився, необхідно виплатити грошові кошти в певній сумі.
Так само, нерідкі факти, в яких на мобільний телефон абонента приходить СМС-повідомлення, з текстом, наприклад, «Я потрапив у ДТП. Терміново потрібна певна сума грошей. Не дзвони мені, пізніше все поясню».
Або ж шахраї, зателефонувавши потенційним жертвам, представляються співробітниками правоохоронних органів і повідомляють, що їх родич скоїв дорожньо-транспортну пригоду, але заплативши певну суму грошей, винуватець не буде притягнутий до відповідальності.
Так, наприклад, і сталось нещодавно у м. Первомайську, де 76-річна місцева мешканка, поспілкувавшись з псевдо-правоохоронцем, перерахувала на вказаний ним рахунок 10 тисяч гривень, щоб «закрити справу» про дорожньо-транспортну пригоду з вини її сина. Тільки згодом, жінка збагнула зателефонувати синові та дізналась, що ніякої ДТП насправді не було.
Державтоінспекція звертається до всіх громадян! Якщо Ви зіткнулися з одним з описаних, або аналогічним випадком, ні в якому разі не панікуйте. Якщо дійсно трапилася біда - кілька хвилин вже нічого не вирішать. Шахрай, як правило, розраховує на шок. Якщо вам здається, що з Вами розмовляє близька людина, спробуйте говорити з нею якомога довше, задавати питання, відповідь на які може знати тільки вона. Уточніть місце скоєння дорожньо-транспортної пригоди, її обставини і подробиці.
Ваше завдання - не показати наляканості і подовжити час розмови. Так Ви зможете переконатися, з ким саме розмовляєте.
Якщо ж незнайомець представляється співробітником правоохоронних органів, уточніть його прізвище і підрозділ, в якому він працює. Також, аферистові можна відповісти, на кшталт: «Якщо він винен, нехай відповідає».
Крім того, подумайте, де в даний момент може знаходитися людина, що нібито потрапила у біду. І навіть якщо телефон абонента не відповідає або тимчасово недоступний, це не привід для паніки. Постарайтеся будь-яким способом зв'язатися з ним і з'ясувати, чи дійсно він потребує Вашої допомоги.
Потім передзвоніть за телефоном чергової частини Управління ДАІ Миколаївської області (0512) 21-20-91. Співробітники Управління ДАІ нададуть кваліфіковану допомогу у встановленні факту скоєння дорожньо-транспортної пригоди за вказаною адресою або за участю зазначеної людини.
Крім того, обов'язково повідомте про даний факт на телефонну спецлінію «102» або в чергову частину районних відділень міліції за місцем Вашого проживання.
Державтоінспекція Миколаївської області
Дата: 26.02.2015 / Переглядів: 775 / Комментарії - 0 шт.