Проект Регламенту громадської ради при Виконавчому комітеті Вознесенської міської ради

1. Загальні положення

1.1. Регламент громадської ради при Виконавчому комітеті Вознесенської міської ради (далі – Регламент) регулює організаційні та процедурні питання діяльності Громадської ради (далі – Громадська рада або Рада).

1.2. Робота Ради є відкритою і прозорою.

Рада інформує громадськість міста, міського голову, виконавчий комітет Вознесенської міської ради про свою діяльність. Висвітлення діяльності Ради здійснюється в порядку, передбаченому Положенням про Раду та цим Регламентом.

1.3. Раду очолює голова, який обирається відповідно до порядку та в спосіб, передбачені Положенням про Раду та цим Регламентом.

Голова Ради має 2-х заступників, які обираються відповідно до порядку та в спосіб, передбачені Положенням про Раду та цим Регламентом.

1.4. Розподіл функціональних повноважень між заступниками голови Ради (далі – заступники голови) здійснюється головою Ради.

1.5. Члени Ради здійснюють свої повноваження на громадських засадах.

1.6. Рада використовує бланк зі своїм найменуванням.

2. Набуття членства в раді та вихід з нього

2.1. Персональний склад Ради формується з обраних представників інститутів громадянського суспільства (далі Інститутів), що зареєстровані/легалізовані відповідно до законодавства України.

2.2. Інститут громадянського суспільства, що виявив бажання делегувати свого представника до складу Ради, направляє на ім’я голови Ради письмове клопотання, що містить таку інформацію:

•повна та скорочена назва інституту громадянського суспільства;

•відомості про реєстрацію/легалізацію Інституту;

•відомості про керівництво Інституту, мету та завдання Інституту;

• контактні дані інституту громадянського суспільства;

•дані про делегованого представника (П.І.Б., дата народження, посада в Інституті, контактні дані);

•документ, що підтверджує рішення Інституту про делегування представника.

2.3. Вихід особи з членства в Раді здійснюється як за особистою заявою особи, так і на підставі рішення Громадської ради.

2.4. Особа може бути виключена з членства в Раді її рішенням у випадку скасування державної реєстрації Інституту, що делегував особу, чи за відсутності особи на трьох засіданнях Громадської ради поспіль. Рішення про виключення особи з Громадської ради приймається двома третинами голосів присутніх на засіданні Громадської ради.

2.5. В усіх інших випадках членство особи в Раді припиняється з моменту подачі нею письмової особистої заяви на ім’я голови Громадської ради про вихід з членства.

3. Права та обов'язки членів Громадської ради

3.1 Член Громадської ради має право:

а) за дорученням Голови брати участь у нарадах, робочих зустрічах та інших заходах, що ініціює міський голова, виконавчий комітет Вознесенської міської ради, або органи виконавчої влади, що належать до компетенції Громадської ради;

б) ініціювати утворення у складі Громадської ради постійних та тимчасових робочих органів, входити до їх складу;

в) мати посвідчення члена Громадської ради, зразок та форма якого визначається Секретаріатом Громадської ради;

г) отримувати в установленому законом порядку інформацію від відповідних органів виконавчої влади, необхідну для своєї роботи як члена Громадської ради;

д) готувати для Громадської ради пропозиції з питань, що відносяться до компетенції Громадської ради;

е) залучати до своєї роботи представників органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, а також окремих фахівців (за їх згодою);

ж) здійснювати незалежну експертизу проектів рішень з питань, що належать до компетенції Громадської ради.

з) звертатися до Громадської ради для захисту своїх прав та інтересів;

и) вільно обговорювати питання діяльності Громадської ради та його керівних органів, вносити пропозиції, отримувати відомості, пов'язані з діяльністю Громадської ради, брати участь у заходах, що ініціює Громадська рада;

к) одержувати від керівних органів Громадської ради, а також утворених Радою робочих органів інформацію та пояснення відносно їх діяльності;

л) вільно виходити з Громадської ради.

3.2. Член Громадської ради зобов'язаний:

а) дотримуватися вимог Положення про Громадську Раду та цього Регламенту;

б) всебічно сприяти діяльності Громадської ради;

в) виконувати рішення керівних органів Громадської ради, прийнятих в межах їх компетенції.

3.3.Членство особи в інших консультативно-дорадчих органах чи інститутах громадянського суспільства не перешкоджає членству особи в Раді.

4. Керівництво Громадської ради

4.1 Громадську Раду очолює голова Громадської ради, який обирається на засіданні Громадської ради з числа її членів терміном на 2 роки.

4.2 Головою Громадської ради не може бути посадова особа органу державної влади / місцевого самоврядування.

4.3 Голова Громадської рад:

а) організовує роботу Громадської ради та її робочих органів;

б) здійснює підготовку засідань Громадської ради;

в) головує на засіданнях Громадської ради;

г) підписує протоколи, рішення та інші документи від імені Громадської ради;

д) представляє Раду у відносинах з органами влади, місцевого самоврядування, ЗМІ та іншими установами й організаціями.

4.4 Голова Громадської ради може мати 2-х заступників, які обирається з числа членів Громадської ради за поданням голови Громадської ради на період повноважень голови Громадської ради.

4.5 Секретар Громадської ради обирається з числа членів Громадської ради на період повноважень голови Громадської ради.

4.6 У період між засіданнями члени Громадської ради працюють у постійних комісіях та інших робочих органах Громадської ради, кількість та напрямки роботи яких визначаються Радою.

4.7 Члени Громадської ради дають свою письмову згоду на участь у роботі в одній чи більше постійній комісії Громадської ради. Для координації роботи постійних комісій Громадської ради з числа її членів обираються голови постійних комісій.

4.8 Організаційною формою роботи постійних комісій та інших робочих органів Громадської ради є засідання, які є черговими або позачерговими. Засідання постійних комісій Громадської ради скликаються їх головами не рідше одного разу на 2 місяці.

4.9 Голова Громадської ради, його заступники та секретар, голови постійних комісій формують Президію Громадської ради. Президія створюється як постійно діючий колегіальний орган Громадської ради, що забезпечує реалізацію головних завдань Громадської ради у період між засіданнями Громадської ради. Засідання Президії скликаються головою Громадської ради не рідше одного разу на місяць та є правомочними за умови присутності на них двох третин членів Президії. Рішення Президії Громадської ради приймаються більшістю голосів від числа членів Президії.

4.10 Дострокове припинення повноважень голови, заступників, секретаря та голів постійних комісій можливе за їх власної ініціативи або за ініціативи щонайменше третини від загального складу Громадської ради та при прийнятті рішення двома третинами голосів присутніх на засіданні Громадської ради.

4.11 У випадку дострокового припинення повноважень голови, заступників, секретаря чи голови постійної комісії виконання їх обов’язків покладається на одного з членів Громадської ради, рішення про що приймається двома третинами голосів присутніх на засіданні Громадської ради.

4.12 Громадська рада зі свого складу може визначати уповноважених представників, яким доручається постійне чи тимчасове представництво інтересів Громадської ради у відносинах з окремими установами чи організаціями. Рішення про це приймається на засіданні Громадської ради двома третинами голосів членів Громадської ради.

5. Планування роботи

5.1. Робота Громадської ради ведеться за перспективними (річними), поточними (квартальними) планами, які затверджуються Громадською радою.

5.2. Формування планів роботи Громадської ради здійснюється головою Громадської ради (або за його дорученням одним із його заступників) спільно із секретарем Громадської ради на основі пропозицій членів ради або постійних комісій Громадської ради (у разі їх створення).

5.3. Річний план роботи Громадської ради затверджується Громадською радою на своєму засіданні.

5.4. Квартальний план роботи Громадської ради затверджується головою Громадської ради на основі положень річного плану громадської ради.

5.5.Планування   роботи   Громадської   ради   з   проведення   громадської   експертизи діяльності   органів   виконавчої влади, громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів, участі в проведенні консультацій з громадськістю у формі публічного громадського обговорення здійснюється з урахуванням вимог відповідних постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України.

5.6. Плани роботи Громадської ради передбачають такі види заходів:

• чергові засідання Громадської ради;

• засідання постійних і тимчасових комісій (у разі їх створення);

• проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади;

• проведення громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів;

• організація   заходів   щодо   проведення консультацій із громадськістю;

• забезпечення інформування міського голови, громадськості про діяльність Громадської ради;

• інші заходи в межах повноважень Громадської ради.

5.7. План роботи Громадської ради на наступний рік ухвалюється не пізніше ніж за тиждень до закінчення поточного року. Квартальний план   роботи Громадської ради затверджується за тиждень до закінчення поточного кварталу.

5.8. Члени Громадської ради та постійні комісії громадської ради (у разі їх створення) подають голові Громадської ради свої пропозиції для включення до плану роботи Громадської ради на рік та плану роботи громадської ради на квартал за три тижні до закінчення відповідно поточного року чи поточного кварталу.

5.9. Річні та квартальні плани роботи Громадської ради оприлюднюються на інформаційному інтернет-порталі міста Вознесенська та надсилаються секретарем Громадської ради електронною поштою чи в інший зручний спосіб кожному членові Громадської ради.

6. Процедура підготовки та внесення питань на розгляд Громадської ради

6.1. Питання на розгляд Громадської ради може бути ініційовано будь-яким членом Громадської ради.

Питання на розгляд Громадської ради, за дорученням її голови, готує секретаріат та робочі органи/члени Громадської ради, якими це питання було висунуто або до компетенції яких воно належить/. Формування питань порядку денного засідання Громадської ради починаєься не пізніше ніж за десять робочих днів до запланованої дати засідання Громадської ради з обов’язковою участю осіб, що ініціювали розгляд того чи іншого питання.

6.2. У разі, коли питання є широким і належить до компетенції кількох органів, до його підготовки за рішенням голови Громадської ради залучаються необхідні фахівці, структурні підрозділи органів виконавчої влади.

6.3. Голова Громадської ради своїм рішенням визначає головного розробника проекту рішення з даного питання. Головний розробник організовує, спрямовує та координує роботу зацікавлених установ та організацій з підготовки питання на розгляд Громадської ради.

6.4. Підготовлені питання лягають в основу порядку денного засідання Громадської ради.

Проект порядку денного погоджує голова Громадської ради.

6.5. Рішення про затвердження порядку денного приймається більшістю голосів членів Громадсько ради на початку засідання Громадської ради.

6.6. Розгляд окремого питання порядку денного може бути перенесений на наступне засідання за рішенням більшості членів Громадської ради.

7. Порядок підготовки та проведення засідань Громадської ради

7.1. Основною формою роботи Громадської ради є засідання, які проводяться за потреби, але не рідше одного разу на квартал.

Позачергові засідання Громадської ради скликаються з ініціативи голови ради або однієї третини загального складу її членів.

7.2. Чергові засідання Громадської ради скликаються головою Громадської ради, а в разі його відсутності – виконуючим обов’язки голови Громадської ради. З цією метою голова Громадської ради узгоджує дату, час і місце проведення засідання Громадської ради, формує проект порядку денного.

Секретар громадської ради інформує членів Громадської ради про дату, час, місце проведення та проект порядку денного засідання шляхом надсилання відповідного повідомлення електронною поштою або в інший прийнятний спосіб не пізніше ніж за 10 календарних днів до дати проведення засідання.

Повідомлення про проведення засідання Громадської ради розміщується на інформаційному інтернет-порталі міста Вознесенська.

7.3. Позачергові засідання Громадської ради із зазначенням порядку денного скликаються в обов’язковому порядку головою Громадської ради на вимогу не менш ніж однієї третини загального складу членів громадської ради. Вмотивовані вимоги про скликання позачергового засідання громадської ради, підписані їх ініціаторами, разом із проектом порядку денного такого засідання надсилаються голові Громадської ради.

Позачергове засідання Громадської ради скликається (проводиться) не пізніше ніж у десятиденний строк після дня надходження вимоги про його скликання, поданої відповідно до цього Регламенту. Рішення про скликання позачергового засідання ухвалюється головою Громадської ради протягом трьох днів з дати отримання ним вимоги про його скликання, поданої відповідно до цього Регламенту. Інформаційне повідомлення про скликання позачергового засідання Громадської ради не пізніше ніж за сім календарних днів до його проведення розміщується на інформаційному інтернет-порталі міста Вознесенська.

7.4. Засідання Громадської ради проводяться відкрито.

На запрошення голови Громадської ради в засіданнях громадської ради можуть брати участь інші особи, які не є членами Громадської ради. Уповноважений представник міського голови (виконавчого комітету Вознесенської міської ради) бере участь у всіх засіданнях Громадської ради без спеціального запрошення.

7.5. Засідання Громадської ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини її членів.

Перед початком засідання Громадської ради секретар громадської ради проводить письмову реєстрацію учасників.

7.6. На початку засідання Громадської ради затверджується порядок денний, проект якого пропонується головою Громадської ради.

Проект порядку денного, що пропонується головою Громадської ради, формується відповідно до плану роботи громадської ради та на основі пропозицій від членів Громадської ради, постійних чи тимчасових комісій Громадської ради (в разі їх створення).

7.7. З кожного з розглянутих питань порядку денного засідання Громадська рада має ухвалити рішення. Рішення ухвалюється в такій послідовності:

1) виступ члена Громадської ради, що ініціював розгляд, з детальним оглядом питання, та проектом рішення що пропонується;

2) ухвалення проекту рішення за основу;

3) розгляд пропозицій та зауважень учасників засідання Громадської ради до проекту ухваленого за основу;

4) ухвалення проекту рішення в цілому з урахуванням прийнятих поправок та пропозицій.

Проекти рішень Громадської ради готуються членами громадської ради та/або постійними чи тимчасовими комісіями громадської ради та подаються голові Громадської ради до початку засідання громадської ради. Всі проекти рішень мають бути подані не пізніше ніж за сім днів до початку засідання Громадської ради. Усі проекти рішень, що надійшли до голови Громадської ради, мають бути доведені до відома кожного члена Громадської ради шляхом розсилання електронною поштою або в інший зручний спосіб не пізніше ніж за три дні до початку засідання Громадської ради.

7.8. Головує на засіданні громадської ради голова Громадської ради або за його дорученням один із його заступників.

7.9. За звичайних обставин тривалість засідання Громадської ради становить дві години без перерви. За рішенням Громадської ради тривалість засідання громадської ради може бути подовжена не більше ніж на одну годину.

7.10. Перше засідання громадської ради після проведення установчих зборів із формування нового складу Громадської ради проводиться з урахуванням таких вимог:

1) на першому засіданні Громадської ради головує голова лічильної комісії до того часу, поки не буде обрано голову Громадської ради нового складу;

2) перше засідання Громадської ради після проведення установчих зборів із формування нового складу Громадської ради скликається (проводиться) головою лічильної комісії не пізніше ніж у десятиденний термін з дня оголошення результатів виборів до Громадської ради.

7.11. Рішення Громадської ради ухвалюються відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Підрахунок голосів при голосуванні здійснюється головуючим на засіданні, якщо перед початком голосування не прийнято іншого рішення Громадської ради. В окремих випадках Громадська рада може ухвалити рішення про зміну форми голосування перед початком його проведення. У разі проведення таємного голосування на засіданні громадської ради обирається лічильна комісія. Рішення Громадської ради підписуються головою громадської ради та її секретарем.

7.12. Під час проведення засідання Громадської ради секретар громадської ради веде та складає протокол.

7.13. Громадська рада може ухвалювати рішення також шляхом заочних консультацій між членами Громадської ради. Ініціювати таку форму ухвалення рішень можуть голова та секретар Громадської ради.

Процедура ухвалення рішень шляхом заочних консультацій передбачає:

1. розсилання головою/секретарем громадської ради кожному членові Громадської ради проекту рішення з використанням електронної пошти або в інший прийнятний спосіб;

2. встановлення терміну для надсилання членами Громадської ради власних зауважень та пропозицій до проекту рішення;

3. узагальнення пропозицій та зауважень;

4. підготовку та розсилання головою Громадської ради кожному членові громадської ради остаточного варіанта рішення;

5. голосування членів Громадської ради щодо остаточного варіанта проекту рішення шляхом висловлення своєї позиції через електронну пошту або в інший зручний спосіб.

При застосуванні такої форми ухвалення рішення має бути опитаний кожний член громадської ради.

8. Організація роботи постійних та тимчасових комісій, експертних груп Громадської ради

8.1. На першому засіданні нового складу Громадської ради може бути ухвалено рішення про створення постійних комісій та їх тематику.

8.2. Експертні групи, тимчасові комісії Громадської ради можуть бути створені рішенням Громадської ради в разі необхідності. Зазвичай експертні групи та тимчасові комісії створюються для підготовки окремих питань до розгляду на засіданні громадської ради, підготовки та проведення окремих заходів Громадської ради.

Експертні групи, тимчасові комісії створюються на визначений період часу.

8.3. До складу комісій, експертних груп можуть входити члени Громадської ради за власним бажанням.

Окремим рішенням громадської ради до складу таких комісій, експертних груп можуть бути включені за їх згодою представники виконавчого комітету Вознесенської міської ради, представники інших інститутів громадянського суспільства з правом дорадчого голосу.

8.4. Основною формою роботи постійних та тимчасових комісій, експертних груп є засідання, що проводяться за потреби.

8.5. Засідання постійних та тимчасових комісій, експертних груп проводяться у відкритому режимі.

8.6. Постійну та/або тимчасову комісію очолює голова, який призначається рішенням громадської ради з числа членів Громадської ради, які входять до складу цієї комісії.

9. Порядок ініціювання та проведення громадської експертизи діяльності органу виконавчої влади, громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів

9.1. Громадська рада може ініціювати та проводити в установленому порядку громадську експертизу діяльності органів виконавчої влади, громадську антикорупційну експертизу проектів нормативно-правових актів.

9.2. Рішення про ініціювання проведення Громадської експертизи, громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів   ухвалюється громадською радою виключно на її засіданнях на основі пропозицій, внесених членами Громадської ради.

9.3 Для проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів рішенням громадської ради утворюється тимчасова експертна група (комісія), до складу якої залучаються за бажанням члени громадської ради та представники інших інститутів громадянського суспільства.

9.4. Результати проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів перед їх оприлюдненням в обов’язковому порядку мають бути розглянуті на засіданні громадської ради.

10. Порядок висвітлення діяльності Громадської ради

10.1. На інформаційному інтернет-порталі міста Вознесенськ в обов’язковому порядку розміщується положення про Громадську раду, регламент  роботи Ради, плани роботи Громадської ради, протоколи засідань Громадської ради, рішення Громадської ради, щорічний звіт про діяльність Громадської ради, інформація про склад Громадської ради, керівний склад Громадської ради. В інших засобах масової інформації така інформація може розміщуватися за наявності можливостей.

10.2. Щорічний звіт про діяльність Громадської ради перед його оприлюдненням затверджується Громадською радою на її засіданні.

10.3. Розміщення офіційної інформації про діяльність Громадської ради на інформаційному інтернет-порталі міста Вознесенська здійснюється секретарем Громадської ради за погодженням з головою Громадської ради.

10.4. При взаємодії із засобами масової інформації офіційний погляд Громадської ради може висловлювати голова Громадської ради або за його дорученням один із заступників.

10.5. У всіх інших випадках члени Громадської ради при взаємодії із засобами масової інформації мають зазначати, що вони висловлюють власну позицію, а не колективну позицію Громадської ради.

10.6. Голова Громадської ради при взаємодії із засобами масової інформації та роз’ясненні їм позиції Громадської ради має послуговуватися виключно рішеннями Громадської ради. В усіх інших випадках голова громадської ради зазначає, що він висловлює власну позицію, яка необов’язково повинна відображати позицію Громадської ради.

________________________________________________________________________

Дата: 24.02.2015 / Переглядів: 954 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -