Сплата податків – це теж патріотизм

Завдяки змінам до податкового законодавства, які набрали чинності з 1 січня 2015 року, місцеві бюджети матимуть додаткові ресурси податкових надходжень, які мають спрямовуватися на вирішення нагальних питань територій. На цьому наголосила начальник Вознесенської ОДПІ під час прес-конференції з питань Податкової реформи 2015 року. Як підкреслила Наталія Манжелей, сьогодні бізнес, громадськість і громадян хвилює, як вона їх торкнеться.

Станом на 01 лютого 2015 року на обліку у Вознесенській ОДПІ (враховуючи Новоодеське, Єланецьке та Веселинівське відділення Вознесенської ОДПІ) перебуває 2805 юридичних осіб та 6492 – фізичних осіб-підприємців.

За січень 2015 року  платники Вознесенської ОДПІ сплатили до Зведеного бюджету 18100,3  тис. грн.. Розрахункова база виконана на 124,5 відсотка.  До загального фонду державного бюджету за січень поточного року надійшло 6811,5  тис.грн.. Значні надходження до Загального фонду склали такі податки:

- податок на доходи фізичних осіб  - 2711,0  тис.грн.

- податок на прибуток – 633,1 тис.грн.

- податок на додану вартість – 2306,7 тис.грн. 

Наповнення місцевих бюджетів є також одним із важливих завдань, що стоїть перед фіскальною службою, адже ці кошти в подальшому направляються  на розвиток району. До місцевих бюджетів за січень надійшло 11251,3 тис. грн, що на 3305,6 тис. грн. більше, ніж у 2014 році.

«Наповнення бюджету, підвищення якості обслуговування платників податків, покращення інформування щодо своєї діяльності та нововведень у податковому законодавстві і надалі будуть одним із приорітетних напрямків роботи Вознесенської ОДПІ», - зазначила Наталія Манжелей.

     Начальник Вознесенської ОДПІ приділила увагу новинам податкового законодавства. Повідомила присутнім, що з 1 січня 2015 р. до платників акцизного податку віднесли осіб - суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів в т.ч. алкоголю, тютюнових виробів, ПММ. Для  підакцизних товарів, що реалізовуються в роздрібній мережі, ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках від вартості (із ПДВ), у розмірі 5%.

Відбулися зміни по єдиному податку замість шести груп створено чотири.  Нововведеннями являється і застосування реєстраторів розрахункових операцій  у роздрібній торгівлі усіма суб’єктами господарювання в системі роздрібного продажу, за винятком торгівлі на ринках та виїзної торгівлі.

Начальник Вознесенської ОДПІ ознайомила присутніх із правилами застосування податкового компромісу.

Відзначила, що закон про податковий компроміс набув чинності з 17 січня 2015 року. Відтепер бізнес матиме законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Тривалість процедури досягнення податкового компромісу - до 70 календарних днів з наступного дня після подання платником документів. Але при цьомузагальний термін, протягом якого платник може прийняти рішення про застосування процедури складає 90 календарних днів з дня набрання чинності закону (з 17.01.15).В свою чергу, податкова служба протягом 10 робочих днів приймає рішення про можливість проведення перевірки або відсутність такої необхідності для підтвердження визначеної суми.

Манжелей Н.І. акцентувала увагу представників ЗМІ  на тому, що податковий компроміс – це право платника, а не його обов’язок.  

На завершення прес-конференції Наталія Манжелей нагадала про розпочату кампанію Декларування - 2015 та зазначила, що декларації про майновий стан і доходи платники податків повинні подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, – 30 квітня 2015 року, які хочуть отримати податкову знижку - 31 грудня 2015 року.

При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.

Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України

«Вознесенська ОДПІ налаштована працювати відкрито і прозоро. Тільки спільними зусиллями та відповідальним ставленням до сплати податків ми сприятимемо фінансовому забезпеченню діяльності району та всієї держави. У сьогоднішній непростий час сплата податків – це теж патріотизм»

                                                                             

                                                                                 Вознесенська ОДПІ

Дата: 23.02.2015 / Переглядів: 678 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -