Козак – почесне звання!

Всеукраїнська громадська організація «Об’єднане козацтво України» Чорноморського козацького округу – це спад­коємець і продовжувач ідейних, духовних і моральних засад українських козаків, їх духовних, культурних, організаційних, військово-патріотичних і господарських традицій.

Для чоловічої половини суспільства дуже почесно бути козаком, адже українське козацтво споконвіків об’єднує козаків, нащадків усіх гілок, напрямків і течій українського козацтва, громадян України, які сповідують національну ідею й ідеологію українського козац­тва, реально працюючи на її реалізацію, відновлення та розвиток козацького руху.

Але членом «Об’єднаного козацтва України» може стати не кожний. Тільки нащадки українського козацького роду, а також громадяни, які пройшли випробувальний термін і виявили глибокі патріотичні переконання, стоять на засадах розбудови й захисту самостійної, незалежної, соборної, демократичної держави Україна можуть бути прийняті в ряди козаків.

Нещодавно у Вознесенському храмі Святої Ольги командувач Чорноморським козацьким округом генерал-полковник козацтва Василевич В.І., начальник штабу Чорноморського козацького округу полковник Горбунов А.М. та головний отаман одеського полку генерал-майор Піхун В.К. прийняли присягу у козаків Кондратєва В.В, Жируна Д.Н.(Одеса), отаману Миколаївського куреня Нургалієва С.В.(Вознесенськ), Гайдученко А.В.(Южноукраїнськ). На рицарський орден був посвячений Рибачук А.В.(Первомайськ). Також за вагомий внесок у розвиток грамотами були нагороджені командуючі козаки.

Отець Михайло благословив козаків та привітав з прийняттям присяги.

Чоловіки пообіцяли бути активними провідниками української національної ідеї та виконувати усі завдання Українського козацтва:

  • взаємодіяти з органами влади щодо формування державної політики у сфері духовного, економічного, соціального та вій­ськового будівництва держави на історичних, патріотичних, госпо­дарських і культурних традиціях українського козацтва;
  • сприяти підготовці молоді до військової служби, військовому вишколу українських козаків, сприяння розбудові Збройних Сил України,
  • забезпечувати культурний обмін, тісного співробітництва з козацькими громадами в діаспорі;
  • здійснювати патріотичне виховання нового покоління в дусі українського козацького лицарства,
  • сприяння відбудові українських козацьких церков і монастирів, козацьких могил, створення нових пам’яток культури в пам’ять про козацьке лицарство та славу українського народу.

По закінченню новоспечені козаки отримали грамоти та козацькі атрибути.

Під девiзом: "До мiцної держави й добробуту народу України через духовнiсть i патрiотизм кожної людини" українське козацтво діяло, діє и завжди буде діяти!

Яна Ліпкан

    

Дата: 11.02.2015 / Переглядів: 911 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -