Категорія -> Безпека в місті -> Новини
Кращий захист – це підвал власного будинку!
В цьому ще раз переконуєшся після репортажів про Донецьк, Маріуполь, Луганськ та інші міста Сходу України.
А що маємо з підвалами в місті Вознесенську? А маємо те, що маємо…
Після проведення інвентаризації захисних споруд в підвалах міста результати невтішні. Готові до захисту людей - 2, обмежено готові - 21, не готові - 28, пройшли інвентаризацію 51 захисна споруда, що складає 64 % від загальної чисельності захисних споруд міста.
І це незважаючи на те, що протягом 2014 року відділом з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення спільно з державною службою з питань надзвичайних ситуацій (далі ДСНС), Управлінням житлово-комунального господарства та капітального будівництва, КП «Міське бюро технічної інвентаризації» проводилась робота по інвентаризації захисних споруд цивільного захисту, що викликало у їх власників в багатьох випадках негативні емоції.
В місті є підвальні приміщення, які знаходяться в задовільному стані. Основні вимоги для укриття населення та розміщення їх в звичайних підвалах дотримані - наявність 2-3 входів, наявність водопостачання або запас води, можливість каналізації в окремому місці або навіть виносна тара.
Але на 98% в захисних спорудах відсутнє відповідне обладнання, фільтро-вентиляційна система, джерело резервного живлення, запас води, місця відпочинку та інше, що передбачає «Інструкція по утриманню захисної споруди».
Незважаючи на те, що з кожним власником окремо по формах власності, була проведена значна робота щодо роз’яснення мети, можливості та необхідності впорядкування захисних споруд – втішити сьогодні нічим.
Робота зроблена велика, але за її результатами ми тільки визначились, що є і що приблизно необхідно робити. А для цього потрібні кошти, величезні кошти. А їх немає, ні в міському бюджеті, ні у голів ОСББ, ні у КП «Єдність», а ні навіть у калишніх потужних підприємтсвах.
Але все зробити в підвальному приміщенні, щоб привести до стану «ЧИСТО-ПРИБРАНО, МОЖНА ЗАХОДИТИ» необхідно вже зараз!
Кращий захист – це підвал власного будинку! І хай нам не буде необхідності ним скористатися, підвал має бути готовий для захисту людей!
Інвентаризація захисних споруд продовжена і на 2015 рік.
Сиплються листи, указівки, доручення – визначитись, підрахувати скільки потрібно коштів на те та інше стосовно захисних споруд. Але я знаю, що цілеспрямованих коштів на відновлення захисних споруд в необхідних об’ємах не буде. Буде у межах можливого поточного ремонту – «відновлено, відремонтовано, прибрано до стану «ЧИСТО» підвальні приміщення в «жековських будинках».
Стосовно будинків ОСББ, де в наявності є вільні приміщення передбачені цивільною обороною для захисту, то звертаюсь до небайдужих та адекватних! Так, цивільний захист, захисні споруди - це державна політика, програма, напрямок. Але ж, ніхто крім нас самих не зробить для себе краще, не наведе порядок в своїх помешканнях.
Звертаю увагу керівників підприємств, установ та закладів на те, що у ваших працівників не буде де сховатися при потребі. Що більшість шкіл та садків, розташованих поблизу не мають, де сховати дітей.
Міським головою тиждень тому надано розпорядження передбачити евакуацію та укриття дітей на випадок надзвичайної ситуації, тому і проводяться навчання по школах та садках. А що на підприємствах та установах? Підвальні приміщення є, але в більшості вони захаращені непотрібними речами, не передбачають другого виходу, або наявні двері заблоковані, не передбачені місця для розміщення людей, немає запасу води тощо. Маємо надію, що керівники, врешті решт, з розумінням та відповідальністю віднесуться до цього питання.
Відділ надзвичайних ситуацій буде продовжувати свою роботу у межах можливого: разом з інспектором ДСНС обстежувати усі будинки міста, де передбачалась споруда цивільного захисту, з метою визначення фактичної наявної кількості таких споруд по місту, можливості розрахунку укриття населення на випадок надзвичайної ситуації, по-перше, дітей в найближчих розташованих спорудах, які є на підприємствах (наприклад ЗОШ №7 та непрацююче підприємство УТОС, до речі в гарному стані). МИ готові «вислуховувати всезнайок - як повинно бути», відповідати на запитання, надавати консультацію в тому, про що інформовані, в чому є досвід. Це наша робота, яку потрібно робити.
Буду вдячний головам ОСББ, просто мешканцям міста, за інформацію про наявність в будинках захисних споруд або добротних підвальних приміщень. Контактний телефон 4-21-49 з 08.00 до 17.00 години.
Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту
населення апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради Головко Р.В.
Дата: 04.02.2015 / Переглядів: 831 / Комментарії - 0 шт.