Віталій Луков: Ми скасували податок на допоміжні споруди - сараї, душі, комори

За ініціативою міського голови Лукова В.Д. та Фінансового управління міської ради 21 січня відбулося громадське обговорення ставок місцевих податків та зборів. Участь взяли депутати міської ради, голови громадської ради при міському голові, приватні підприємці, голови вуличних та квартальних комітетів та небайдужі жителі міста.

Як відомо, вперше в цьому році Урядом України введений податок на нерухомість квартир площею більше 60 кв.м. та приватних будинків площею більше 120 кв.м.

Метою проведення громадського обговорення було узгодження ставок (процентів) плати за кожний лишній квадратний метр, більший встановленої норми в місті Вознесенську.

"При прийняті нашого рішення, - сказав міський голова, - ми шукали той найменший біль, який  можемо перекласти на плечі наших громадян, але  не забуваючи про те, що ми, як міська влада, повинні знайти джерела надходження коштів, забезпечити функціонування всіх сфер міста. Прошу з розумінням та спільною відповідальністю за наше місто віднестися до цього питання".

З інформаційними повідомленнями про зміни до Податкового кодексу виступили Манжелей Наталія Іванівна, начальник Вознесенської ОДПІ, її заступник Літвак Наталія Олександрівна, про зміни по сплаті внесків до Пенсійного Фонду - заступник начальника Колонтай Вікторія Борисівна.

Міський голова Віталій Луков оголосив всі ставки податку на нерухомість, звернув увагу присутніх на те, що міська влада пропонує в 4 рази зменшити запропоновані Урядом України податок на житлові будинкі - замість 2 відсотків пропонується 0,5 відсотків.

Для прикладу, якщо загальна площа квартири складає 66 кв.м., то оподатковується тільки різниця ( 66-60=6кв.м.). Ці метри необхідно помножити на 0.5% від мінімальної заробітної плати (1218 грн.) - 6,09 грн. Отримуємо 6 кв.м. х 6,09 грн. = 36,54 грн. Цю суму необхідно буде сплатити в січні 2016 року за 2015 рік одним платежем або рівними платежами поквартально.

По житловому бидинку рахується аналогічно, тільки встановлений мінімум не 60, а 120 кв.м. Допоміжні приміщення, які стоять окремо, - сараї, душові, туалети оподатковуватися не будуть!

Чимало питань було задано під час обговорення. Депутат Шевчук І.С. внесла пропозиції встановити коефіцієнт оподаткування однаковий для всіх підприємців, незалежно від площі магазину - 10 кв.м. чи 300 кв.м.. Депутат Туркоман Т.М. просила роз'яснити, як буде нарахований податок на гараж, який вбудований в приватний будинок. Депутата Чаєвську Г.П. цікавило питання чи є сьогодні перелік чи реєстр всіх будинків, магазинів, офісних приміщень, складів тощо, за які необхідно сплачувати податок. Пропозиція Шевчук І.С. була відхилена. По другому питанню необхідно чекати роз'яснень Уряду. А по третьому - реєстр тільки формується в Києві.

Виступивший на зборах голова міськрайонної громадської організації роботодавців Бундюк Валерій Миколайович закликав всіх присутніх згадати в який тяжкий час для країни ми живемо, не зменшувати і так вже зменшений податок, платити гроші всім і сповна, і допомогти місту не тільки виживати, а й  розвиватися.

Наступний податок, на який найбільше покладає надію міський голова, це - акцизний збір:

- акцизний збір на бензин, який буде проданий на заправках нашого міста - 5%

- акзицний збір на продаж алкоголю - 5 %

- акцизний збір на продаж тютюнових виробів - 5 %.

Потім постатейно були обговорені ставки податку на нежитлові приміщення починаючи від готелів, ресторанів, кафе, до офісних приміщень банків, адміністративних будівель, господарських будівель приватного бізнесу.

Увага! Звільнені від оподаткування за нежитлові приміщення бюджетні установи міста та комунальні підприємства, приватні підприємці, які торгують на території, яка належить ринку.

Щодо цін на тютюнові вироби у зв'язку з підвищенням акцизного збору на запитання Балабушко Т.М. відповіла. Манжелей Н.І.  Питання сплати єдиного внеску для підприємців пояснила начальник відділу фінансів Лисогор Тетяна Борисівна. Вона звернула увагу на, що підприємці другої групи мають встановити касові апарати з другого півріччя 2015 року, а першої групи - з січня 2016 року.

Останнє болюче питання, яке було розглянуто - це про участь власників Микитівського гранкар'єру у відновленні доріг, фінансовій участі у розвитку міста, будівництві об'їздної дороги для машин з піском. Міський голова пояснив, що роботи з власниками ведуться, надіслано лист про співпрацю, але відповіді поки немає. Попросив у присутніх часу до 1 березня 2015 року для вирішення цих питань.

          

       

Дата: 22.01.2015 / Переглядів: 1326 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -