Візитівка міста

Вознесенськ - один з найбільш великих промислових, культурних і історичних центрів Миколаївської області. Місто було засноване в 1795 р. Царицею Катериною ІІ і названо на честь церковного свята - Вознесіння Господнього.

Історія міста почалася в ХV столітті, коли на високій горі південної околиці сучасного Вознесенська було побудовано турецьку фортецю Чичаклей, потім на початку ХVІІІ ст. на цьому місті був козацький замовник «Соколи». У 1789 році князь Г.Потьомкін запропонував Катерині ІІ збудувати на місті «Соколів» нове місто і назвати його Вознесенськом. Через 6 років 27 січня 1795 році було видано указ про заснування Вознесенського намісництва і будівництво його центру Вознесенська.

За проектом Вознесенськ повинен був стати значним адміністративним і торговим центром на півдні Росії. При в’їзді у місто було споруджено символічні триумфальні ворота (проіснували вони до середини 60-х років ХХ століття).Будівництво набуло особливого широкого розмаху, з Київської і Подільської губернії до Вознесенська перевезли 35 тисяч лип, акацій, ясенів, осокорів. В центрі міста на підвищенні насадили великий сад, за містом-гай.

В саду спорудили басейн, штучні водопади, альтанки, мініатюрний замок в стилі середньовіччя і два великих палаци.

Розташовано місто в південній частині України в центрі Миколаївської області. Клімат у регіоні - континентальний. Населення міста складає 35,8 тис. жителів. Загальна земельна площа міста складає 2256 га, питома вага площі під забудовою складає  82,7 %, незадіяними в економічних відносинах є 17,3 % від загальної площі міста. Бюджет міста Вознесенська на 2015 рік складає 176040,4 тис. грн.

На території міста протікає ріка Південний Буг з притокою рікою Мертвовод, що є важливими транспортними артеріями. Під містом знаходяться унікальні великі прісні озера питної води, з яких за допомогою 30 свердловин здійснюється водопостачання, також розроблені дві свердловини з яких здійснюється видобуток мінеральної води.

Поблизу міста, на території Вознесенського району, знаходяться наступні мінерально-сировинні ресурси: пісок будівельний, камінь будівельний, камінь декоративний, вапно, цегляно-черепична сировина, граніт і глина.

На території громади активно розвивається співробітництво між представниками громадськості, бізнесу і місцевої влади. 

 

Дата: 04.04.2013 / Переглядів: 3185 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -