Категорія -> Освіта -> Новини освіти
Створення сприятливих умов для дітей з особливими освітніми потребами
«Ти можеш!» — повинен нагадувати вчитель учневі.
«Він може!» — повинен нагадувати колектив.
«Я можу!» — повинен повірити в себе учень.
В.Шаталов
На сучасному етапі розвитку нашої держави проблеми освіти дітей з психофізичними вадами є надзвичайно актуальними. Система порушення психофізичних функцій вимагає раннього діагностичного і корекційно-розвивального втручання. Без такої психолого-педагогічної допомоги подальше навчання та соціальна адаптація дитини справді стають малоефективними. Велику увагу дітям з особливими освітніми потребами приділяє Президент України Віктор Янукович, який під час розширеного засідання Кабінету Міністрів 27 лютого 2013року проголосив нові соціальні ініціативи, спрямовані на захист дітей. Вони передбачатимуть збільшення державної підтримки, зокрема, дітей з особливими освітніми потребами, дітей – сиріт та сімей, які виховують таких дітей.
Саме для виявлення таких дітей, надання необхідної допомоги батькам, педагогам, визначення адекватної форми та програми навчання, розв’язання освітніх та соціально-реабілітаційних проблем дітей із порушеннями психофізичного розвитку у нашому місті працює психолого-медико-педагогічна консультація. Одним із основних завдань ПМПК є виявлення, психолого-педагогічне вивчення дітей, які мають ознаки ризику виникнення труднощів пізнавальної діяльності чи поведінки.
У консультації можна отримати фахову допомогу щодо навчання та виховання дітей з особливостями у розвитку. Найважливіше — оцінити потенційні можливості розвитку такої дитини та визначити адекватні умови її навчання, соціальної реабілітації і професійної підготовки.
Батьки, які піклуються про дитину, що має труднощі в пізнавальній діяльності, повинні бути обізнані зі змістом діяльності, структурою та видами допомоги, які вони можуть отримати у міській психолого-медико-педагогічній консультації. У цьому навчальному році для виявлення та надання своєчасної допомоги дітям з особливостями у розвитку об’єднали свої зусилля в співпраці – спеціалісти міської ПМПК, ЛКК (охорони здоров’я), соціального захисту населення, служби у справах дітей. Хочу підкреслити й те, що зараз на рівні держави йде формування системи інклюзивної освіти. На наступний навчальний рік Управління освіти Вознесенської міської ради планує відкрити клас на базі ЗОШ № 2, де діти з особливими освітніми потребами зможуть отримувати освіту за інклюзивною формою навчання. Також в перспективі планується відкриття ДНЗ № 8 з інклюзивною групою. Тому робота МПМПК спланована так, щоб виявити та рекомендувати навчання саме тим дітям, яким це необхідно.
За період минулого навчального року на діагностичних засіданнях міською ПМПК було обстежено 111 дітей віком до 18 років. За результатами обстеження 80 дітям надано висновок про особливості їх розвитку та рекомендації щодо програм, форм і методів навчання та здійснення корекційно – розвиткової роботи, соціально — трудової реабілітації, 31 дитині надано консультації щодо особливостей їх розвитку. Чимало уваги приділяють фахівці ПМПК обстеженню дітей – інвалідів для визначення адекватних умов навчання і виховання. У нашому місті такі діти навчаються і в ЗОШ на загальних умовах і за індивідуальною формою навчання, також в спеціальній ЗОШІ, виховуються і в відділенні соціальної реабілітації. В останніх закладах з дітьми працюють дефектологи, логопеди, психологи, масажисти, реабілітологи.
Рекомендації ПМПК відображають напрямки психолого-педагогічної роботи з дитиною, спрямовані на реалізацію потенціалу розвитку і виховання, враховуючи її індивідуальні особливості засвоєння знань, навичок, практичного та соціального досвіду.
Батьки мають право вибирати, де буде навчатись їхня дитина. А щоб прийняти правильне рішення, їм потрібно проконсультуватись зі спеціалістами і прислухатись до їх рекомендацій. На завершення хочу зазначити, що лише за умови своєчасного звернення до ПМПК, правильного вибору батьків та спільної, добре організованої роботи фахівців, відкриваються широкі можливості для розвитку дитини з особливими освітніми потребами.
Нагадую, що Вознесенська міська психолого – медико – педагогічна консультація та міський логопедичний пункт знаходяться за адресою: вул.Шевченка,4, телефон 4 – 01 – 08. Консультації організовує Савенко Наталія Володимирівна, завідувач МПМПК. Час роботи з 8.00 до 16.30. Будім Микола Федорович (вчитель — логопед) працює з понеділка по п’ятницю з 14.00 до 17.00.
Дата: 14.11.2013 / Переглядів: 1825 / Комментарії - 0 шт.