«ВІД ЩИРОГО СЕРЦЯ» - ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ БЛАГОДІЙНОГО РОКУ

З милосердя і любові розпочинаються всі гарні справи, повниться добром наш дім і наш рідний край. Рік тому, 19 грудня 2013 року, у День святого Миколая, відбувся Перший благодійний бал міського голови «Від щирого серця». Цей захід започаткував у нашому місті прозору, цілеспрямовану, адресну програму благодійності. Добро, засіяне Миколаєм Чудотворцем, проросло в серцях вознесенців, які вміють не просто співчувати, не просто любити, не просто бути добрими, а, відкинувши власні інтереси й проблеми, поспішити на допомогу іншим.  

Пройшов рік і настав час зустрітись знов… 19 грудня 2014 року міський будинок культури зібрав всіх нас в єдине тепле коло. Святкова програма «Від щирого серця» розпочалася з новорічного ярмарку. Майстри сувенірної та кондитерської продукції здивували гостей своїми виробами: новорічними прикрасами, святковими ласощами, оригінальними сувенірами. Частина виручених коштів була передана на благодійні цілі.

Не сумували й наймолодші: брали участь в майстер-класах по виготовленню новорічних іграшок та гостинців, в конкурсно-розважальній програмі. Аромати святкової випічки, дитячій сміх, українські наспіви у виконанні учнів гімназії створювали чарівну, добру атмосферу.

Друга частина святкової програми була присвячена міським благодійним програмам, що були реалізовані протягом року. Гордістю громади міста по праву можна вважати благодійну програму «Допоможемо разом» щодо ремонту палат дитячого інфекційного відділення Вознесенської Центральної районної лікарні. Проект, ініційований міським головою, підтриманий депутатами міської ради та благодійною організацією «Фонд громади Вознесенська», був реалізований в короткі строки за кошти громади міста Вознесенська, Вознесенського району, підприємців інших міст і сіл. Ідея була настільки актуальною, що вже на початковому етапі знайшла підтримку у багатьох городян.

У череді серйозних справ благодійності у 2014 році в нашому місті були започатковані та втілені в життя й інші місцеві проекти, які показали, що вознесенці люблять своє місто, прагнуть щоб воно ставало з кожним роком привабливішим, комфортним, гарним. Таким став проект «Історичний куточок міста», в якому розміщені план-карта міста Вознесенська 1859 року та карта сучасного Вознесенська. Платником цифрового копіювання карти виступив В.А. Саражалінський, а витрати по встановленню карт взяв на себе К.Б. Нехимчук. І тепер кожен з нас може достовірно дізнатись, як змінювалось наше місто.

В парку відпочинку імені Островського з’явився «Живий куточок», збудований для дітвори за підтримки комунального підприємства «Теплосервіс» (керівник Дем’яненко П.Г.), депутата міської ради Ончи О.М., мешканця міста Боднарука В.В. та багатьох вознесенців, які надають безкоштовно корм птицям.

Завдяки ініціативі мешканців нашого міста Костюкова О.С. та Федоровича В.І міський парк Незалежності продовжує змінювати своє обличчя. Небайдужість, амбітність, бажання реалізувати себе надихають на благородні вчинки. Олег Сергійович та Віктор Іванович за власні кошти облаштували символічний знак парку – Український прапор та   Тризуб.Яскраву нотку в благоустрій міста внесли педагогічний та батьківський колективи гімназії №1 (директор Нечипорук І.М.), створивши затишний куточок на березі річки Мертвовод в рамках проекту «Кожна краплина має значення».

Сьогодні дзвони б’ють на сполох, закликаючи нас до милосердя, доброти, злагоди, єднання. Бо тільки ці людські риси роблять нас справжніми, сильними, здатними долати всі випробування. Сьогодні на нашу землю прийшло лихо – війна. За покликом серця тисячі бійців на сході захищають цілісність українських земель. Серед них є і наші хлопці. На підтримку воїнів української армії піднялась армія волонтерів, вся Україна. Серед тисяч мужніх, небайдужих українських сердець б'ється гарячийпульс і наших земляків. Першими в нашому місті почали системну роботу по збору коштів та обмундирування на підтримку військових благодійна організація «Фонд громади Вознесенська» (голова правління Бальцер В.В. та волонтер Кравченко А.В. Так, наприклад, станом на 25 березня 2014 року на рахунок Фонду надійшло 63 136 гривень. Станом на 1 квітня вже було 97 509 гривень. Зараз – це навіть не десятки, сотні тисяч гривень, спрямованих на підтримку українських військових. Це рюкзаки, тепла білизна, рукавиці, наколінники, наколінники, берці, продукти харчування, засоби особистої гігієни, електростанції, ліхтарі, питна вода тощо.

Волонтерський рух поширився. Як молодь, так і люди старшого покоління, які опікуються потребами військових без зайвого галасу, без великої помпезності, але системно, не зважаючи на особистий час і на особисті витрати, проводять активну роботу по збору та доставці допомоги.

Найактивніші наші земляки – Путій Ю.В., Цеплий М.В., Вестя В.М., Цеплий Д.М., Нехимчук К.Б., Соя О.М., Зуб Ю.М., Майструк О.М., Супрун Сергій, Ютиш О.Л., Клімова І.В., Федорович В.І., Пташник В.І., Штанько Л.М., Величко Є.О. стали провідниками підтримки від земляків, від рідного міста.

Зі сцени міського будинку культури звучали слова щирої подяки благодійникам, справжнім патріотам свого міста, які дбають про його майбутнє та мають велике серце, наповнене добром. Підведення підсумків благодійного року супроводжувалось концертними номерами, підготовленими творчим колективом міського будинку культури.

ФОТОЗВІТ

 

Дата: 29.12.2014 / Переглядів: 1138 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -