Поради для економії електроенергії!

Усі споживачі повинні дотримуватися встановлених граничних величин споживання електричної енергії та потужності,  а також оперативно-диспетчерської дисципліни згідно  з  нормативними документами, брати участь у протиаварійних заходах та виконувати вимоги, передбачені Правилами користування електричною енергією.

Уникнути відключення електроенергії можна шляхом жорсткої економії. Застосовуючи елементарні методи економії, можна зменшити споживання електроенергії на 30, а то й на 50%.

Поради для економії електроенергії для населення:

  1. В Україні тариф на електроенергію  в нічні години (з 23.00 до 7.00) - у чотири рази нижчий, ніж удень. Тому ті, хто працює уночі або просто лягає пізно спати, можуть встановити двотарифний лічильник.
  2. За статистикою, близько 30% електроенергії витрачається на освітлення порожніх приміщень. Тому завжди вимикайте за собою світло, переміщуючись квартирою.
  3. Енергоощадні світлодіодні лампи окупляться дуже швидко, адже така лампа на 12Вт дає стільки ж світла, скільки звичайна лампочка на 60 Вт.
  4. Обладнайте світлорегулятори. Це допоможе змінювати ступінь освітленості приміщення залежно від потреби.
  5. Використовуйте денне світло. Відгорнути штори, вимити вікна, сісти ближче до вікна  икористовуйте природне освітлення максимально.
  6. Режим очікування їсть енергію! Вам потрібно знати, що прилади, залишені в режимі очікування, продовжують споживати енергію. Тому візьміть собі за звичку вимикати з розетки комп’ютер, телевізор та інші електроприлади.
  7. Вимикайте телевізор, виходячи з кімнати.
  8. Обирайте економічний режим прання. Під час прання при 30 градусах замість звичних 60 ви бережете 40% енергії. Щоб прати у холодній воді, використовуйте спеціальні порошки. Якщо потрібно, попередньо заперіть плями  це мінімізує час машинного прання.
  9. Вчасно розморожуйте холодильник. Лід є додатковою теплоізоляцією, він змушує техніку працювати на повну силу.
  10. Використовуйте залишкове тепло електроприладів. Праска навіть у вимкненому стані може ще кілька хвилин продовжувати свою роботу.
  11. Режим роботи праски і фена не повинен бути максимальним.
  12. Частіше міняйте пилозбірник у пилососі. Переповнений мішок або контейнер змушує електроприлад використовувати на 40% більше електроенергії, ніж порожній.

Поради для економії електроенергії суб’єктам господарської діяльності:

  1. Розробити та виконувати заходи  по економії електроенергії з метою оптимізації роботи енергоємних  ланок технологічних процесів (зменшення спожитої потужності зі збільшення тривалості роботи).
  2. Перехід енергоємних ланок технологічних процесів в роботу в тарифних зонах з найменшою вартістю електроенергії переважно на ніч.
  3. Відключення частини або всього навантаження в години максимуму енергосистеми ( в грудні: з 8:30 до 10:30- вранці, з 16:30 до 20:30 - ввечері) .
  4. Застосування заходів з компенсації реактивної потужності.
  5. Перехід на енергозберігаючі технології.

Ситуація буде стабільна, якщо кожен громадянин з розумінням поставиться до складної ситуації, яка склалась у нашій державі, і не стане перевантажувати електромережі надмірним використанням електроенергії , особливо в години-пік.

Від кожного з нас сьогодні залежить, як наша держава витримає новий опалювальний сезон.

 

 Держенергонагляд  в Миколаївській області

Дата: 10.12.2014 / Переглядів: 955 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -