У податковій відбувся сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» на тему «Права та обов’язки платників. Захист прав людини»


Забезпечення прямого телефонного спілкування громадян з посадовими особами податкової інспекції - це один із чинників, що формують довіру та партнерські відносини, сприяють підвищенню рівня податкової свідомості та збільшенню надходжень в бюджет. Тому,  сеанси телефонного зв'язку - "Гаряча лінія" стали постійними.

Днями у Вознесенській ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» із головним державним інспектором з питань юридичної роботи Вознесенської ОДПІ Шевчуком Ігорем Михайловичем, який відповів на питання платників податків:

Чи зобов’язані фізичні особи-підприємці використовувати печатку при здійсненні підприємницької діяльності?

Стаття 128 Господарського кодексу України яка визначає особливості статусу громадянина як суб’єкта господарювання, не містить вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання. Питання використання печатки при здійсненні господарської діяльності фізичні особи – підприємці, у тому числі платники єдиного податку, вирішують особисто, в залежності від специфіки діяльності.

Які дії СГ у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення податкової, фінансової звітності та інших документів пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів?

У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленомуПодатковим кодексом України для подання податкової звітності, та контролюючий орган, яким було здійснено митне оформлення відповідної митної декларації. Платник податків зобов’язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

Як та в які строки органи доходів і зборів надають податкові консультації?

Відповідно до п.52.1 ст.52 Податкового кодексу України за зверненням платників податків контролюючі органи надають безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію. За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі.    Консультації надаються контролюючими органами. Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, які підлягають оприлюдненню, у тому числі за допомогою Інтернет – ресурсів.

Чи звільняться від обов’язку подавати податкову звітність платник податків, який призупиняє на певний період ведення своєї діяльності?

     Відповідно до ст.16 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податків, зокрема, зобов’язаний:

•     стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України;

•     вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;

•     подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів;

•     сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи;

Згідно із п.46.1 ст.46 ПКУ податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених ПКУ) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Додатки до податкової декларації є її невід’ємною частиною.

Відповідно до п.49.1 ст.49 ПКУ податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до ПКУ незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п.49.2 ст.49 ПКУ).

Отже, законодавчими актами України не передбачено звільнення від обов’язку подавати податкову звітність платника податків, який призупиняє на певний період ведення своєї діяльності. Таким чином, звітність подається до контролюючого органу до моменту ліквідації платника податків.

Який порядок подання звітності, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день?

Відповідно до п.49.20. ст.49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Приватний підприємець втратив подану до податкових органів податкову звітність. Чи зможе такий підприємець отримати (завірити) копію податкової звітності, у випадку її втрати?

Відповідно до ст.7 Закону України від 13 січня 2011 року № 2939-VІ «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон) конфіденційна інформація - інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов.

Розпорядники інформації, визначені частиною першою статті 13 Закону, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди – лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Стаття 10 Закону передбачає, що кожна особа має право, зокрема, доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.

Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов’язані, зокрема, надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом.

Отже, суб’єкт господарювання може отримати (завірити) копію звітності, що була раніше подана до органу доходів і зборів, у випадку її втрати.

                                                                                    Вознесенська ОДПІ

Дата: 08.12.2014 / Переглядів: 769 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -