Категорія -> Соціальний захист -> Питання праці
Як правильно відобразити відсутність працівника на роботі через проходження ними військової служби у зв’язку з мобілізацією
З 1 квітня 2014 р. набрав чинності Закон України від 27.03.2014 р.№ 1169-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації», яким унесено зміни до КЗпП та основних законів проведення мобілізації.
Так, відповідно до оновленої ст.119 КЗпП України не підлягають звільненню працівники, що проходять військову службу по мобілізації.
З 8 червня 2014 р. набрала чинності оновлена редакція цієї статті із змінами, внесеними Законом України від 20.05.2014 р.№1275-VІІ. Відповідно за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більш як один рік зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форм власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Держав-
ного бюджету України. Чинність частини 3 ст.119 КЗпП поширюється на працівників, які починаючи з 18 березня 2014 р. були призвані на військову службу.
Роботодавець на підставі мобілізаційних посвідчень, повісток або розпоряджень військових комісаріатів видає наказ про відсутність працівника на роботі у зв’язку із проходженням військової служби по мобілізації. У табелі обліку робочого часу дні відсутності працівника мають бути проставлені відміткою ІН(код 22).
Управління соціального захисту
населення Вознесенської міської ради
Дата: 25.11.2014 / Переглядів: 2051 / Комментарії - 2 шт.