Категорія -> Новини органів вищого рівня -> Центральні органи влади
Дмитро Шимків представив результати онлайн-обговорення "Стратегії реформ – 2020"
Заступник Глави Адміністрації Президента України, директор виконавчого комітету Національної ради реформ представив результати онлайн-обговорення "Стратегії реформ – 2020", яке проводила АПУ протягом останнього місяця.
Під час обговорення надійшли відгуки від провідних українських та міжнародних експертів, міжнародних організацій, громадських організацій, а також від окремих громадян України. Стратегія отримала переважно позитивні або нейтральні відгуки громадськості. "Більшість значень ключових показників розвитку не вважаються занадто амбіційними. Щодо окремих сфер реформування, більшість стосувались освіти, науки та досліджень та сфери судової реформи", - повідомив Д.Шимків під час брифінгу.
За словами заступника Глави АПУ, найбільше зауважень надходило щодо стислого формату стратегії, відсутності у документі детального плану реформування по кожній окремій реформі. Були й нарікання щодо невключення до пріоритетів деяких напрямків. Опитувані хотіли б бачити більшу увагу до освіти, науки та інновацій. «Прості люди часто нарікають на відсутність відчутних результатів реформ, оскільки є вимога бачити якісні зміни не тільки післязавтра, але і завтра, і навіть вже сьогодні. Це підтверджує наше бачення, що стратегічна візія нерозривно пов’язана із оперативним плануванням та швидкими тактичними кроками», – підкреслив Дмитро Шимків.
Окрему увагу в обговоренні було приділено ключовим показникам розвитку. Результати обговорення показали, що більш ніж три чверті опитаних мають схожу думку з розробниками «Стратегії – 2020» щодо значень цільових показників. Громадяни вірять у просування України у рейтингах та позитивні інституційні зміни. У той же час, ставиться під сумнів значне скорочення дефіциту держбюджету.
Громадяни вважають, що Україна має ставити собі за мету суттєво покращити позиції у світових рейтингах. 64% вважають, що до 2020 року Україна має увійти в Топ-30 рейтингу Легкості ведення бізнесу Світового банку. 68% вважають, що країна має увійти у Топ-40 рейтингу Глобальної конкурентоспроможності Всесвітнього економічного форуму, констатував Д.Шимків.
За результатами опитування і консультацій з експертами п’ять ключових показників було змінено. Зокрема, Україна має увійти до перших 30 (а не 20, як було раніше) кращих країн у рейтингу Легкості ведення бізнесу Світового банку до 2020 року.
Витрати на оборону мають зрости до 3% ВВП до 2020 року (а не 5%, як планувалось спочатку), а кількість військових має зрости в два рази і скласти 5,6 військових на 1000 осіб. Також було прийнято до уваги очікування громадян і збільшено цільовий показник довіри експертного середовища до суду з 65 до 70%, кількість фільмів у широкому прокаті українського виробництва у 2020 році має зрости з 7 (у цьому році) до 20.
На пропозицію учасників опитування також було додано показники розвитку, серед яких, зокрема, рівень сприйняття корупції. "Україна має увійти у топ-50 країн у цьому рейтингу. Сьогодні вона на 144-му місці. Також, на думку респондентів, Україна має увійти до списку 50-ти найкращих країн за показником якості середньої освіти", - зазначив заступник Глав АПУ.
Також додано такі показники, як рівень довіри населення до міліції, енергоємність ВВП, показник добробуту населення.
Дмитро Шимків подякував всім, хто долучився до обговорення "Стратегії – 2020" та надав свої коментарі і пропозиції, "які були уважно розглянуті та взяті у роботу".
Заступник Глави АПУ також поінформував про роботу з підготовки донорської конференції та Плану відновлення країни на 2015-2017 роки. "Наша команда активно допомагає команді Володимира Гройсмана та групі експертів з делегації Єврокомісії в Україні у розробці Стратегічного плану розвитку (Плану відновлення) України на 2015-2017 роки", - відзначив Дмитро Шимків. За його словами, вже отримані всі секторальні показники, і найближчим часом буде сформовано остаточну версію. За його словами, План має бути завершений до 15 грудня поточного року.
Відповідаючи на запитання про те, чи може бути перенесено час проведення донорської конференції, Дмитро Шимків зазначив, що донори хотіли б бачити реальну роботу Уряду перед тим, як обговорювати подальші кроки.
Дата: 20.11.2014 / Переглядів: 782 / Комментарії - 0 шт.