Що чекає місто Вознесенськ під час проведення адміністративно-територіальної реформи

20 жовтня у Вознесенську відбувся перший клуб громадського діалогу на якому зібралися представники громадськості, влади, бізнесу для того щоб разом обговорити перспективи реформування системи місцевого самоврядування та місце міста Вознесенськ в контексті адміністративно-територіальної реформи, яка переходить в активну фазу реалізації.

В ході заходу було підписано меморандум в якому закріплено бажання проведення системного діалогу щодо обговорення концепції реформи місцевого самоврядування із залученням якомога ширшого кола зацікавлених сторін. Ініціаторами підписання меморандуму стали: громадська організація «Агентство економічного розвитку», благодійний фонд «Фонд розвитку громади Вознесенська» та депутатська група міської ради «За розвиток міста Вознесенська».

Сторони меморандуму домовились:

  1. Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні;
  2. Визначити, що до клубу можуть долучитися всі бажаючі члени територіальних громад міста Вознесенська та Вознесенського району;

  3. Визначити, що основним завданням Клубу громадського діалогу є:

- збір та аналіз інформації щодо реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні;

- інформування членів територіальних громад міста Вознесенська та Вознесенського району про здійснення реформи місцевого самоврядування в Україні;

- організація публічних заходів з обговорення окремих моментів проведення реформи;

- забезпечення участі представників Клубу громадського діалогу в робочих групах, які буде створено в області на виконання плану заходів щодо реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні;

Також слід зазначити що будь-хто без перешкод може приєднатися до клубу громадського діалогу і приймати участь в обговоренні реформи місцевого самоврядування.

                                         

Гостями заходу були представники проекту «СУСПІЛЬНИЙ КАПІТАЛ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ КЛУБИ ГРОМАДСЬКОГО ДІАЛОГУ У РЕГІОНАХ». Від «Щецинського навчального центру Фундації розвитку місцевої демократії (м. Щецин, Польша): Пшемислав Фенрих (керівник проекту) Лукаш Піскорські (експерт проекту) від "Інститут демократії імені Пилипа Орлика (Україна, Черкаси)": Оксана Колісник (координатор проекту) та Магдалена Братко (експерт проекту).

Зі слів Пшемислова: «Подібні клуби громадського діалогу діють в Польщі з 80-х років і саме вони були рушіями і каталізаторами адміністративно-територіальної реформи, яку в Польщі вважають однією з найуспішніших».

Крім того учасники діалогу, за допомогою експерту проекту - Олени Долі, змогли провести аналіз фактичного стану рівнів взаємодії громадськості та влади у місті Вознесенськ. Підсумовуючи проведену роботу, Алена зазначила: «Робота в групах показала що у Вознесенську певні прогалини є на базову рівнів взаємодії – інформуванні громадськості про діяльність влади, і відповідно без ліквідації цих прогалин наступні рівні не зможуть повноцінно розвиватись і в підсумку важко буде досягнути конструктивного партнерства між владою і громадою. А саме партнерство влади і громади є одним з пріоритетів реформування місцевого самоврядування»

Досить активно під час дискусій обговорювалось розширення кола учасників клубу. З цього приводу Вікторія Бальцер, керівник «Фонду розвитку громади Вознесенська» запропонувала «До клубу громадського діалогу варто активно долучати представників сільських громад, так як вони є безпосередніми учасниками адміністративно-територіальної реформи, і їх думки мають бути і почуті а їх пропозиції враховані при підготовці рекомендацій громадськості щодо концепції реформи».

По закінченню учасники домовились про подальшу співпрацю в рамках клубу громадського діалогу, для формування узгодженої позиції всіх зацікавлених сторін.

Дата: 31.10.2014 / Переглядів: 969 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -