Нова методика визначення пайової участі. Проект. Надавайте свої пропозиції

До відома суб’єктів господарювання міста !

Відділ містобудування та архітектори Вознесенської міської ради, як було анонсовано в попередньому номері газети «Новини Вознесенська: день за днем» від  22 жовтня 2014 року №12, публікує проект регуляторного акту-рішення Вознесенської міської ради «Про Методику визначення пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенська» та аналіз регуляторного впливу даного проекту рішення.

Дані документи публікуються з метою одержання  пропозицій до проекту даного регуляторного акту.

Нагадуємо, що зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акту надаються протягом одного місяця з дати оприлюднення проекту регуляторного акту до Відділу містобудування та архітектури Вознесенської міської ради в паперовому або в електронному вигляді, за адресою: Миколаївська область, м. Вознесенськ, вул. Леніна,41 (ІІ поверх), або на електрону адресу: arh-voz@ukr.net.

Також повідомляємо, що засідання круглого столу з даного питання відбудеться  28 листопада 2014 року о 14.00 в приміщенні міськвиконкому (велика зала).

Проект рішення

Про Методику визначення пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенська

 

З метою впорядкування зарахування коштів пайової участі до міського бюджету, відповідно до статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», статті 71 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI зі змінами та доповненнями, на підставі листа Фінансового управління Вознесенської міської ради від 15 квітень 2014 року № 13-05-14/136, протоколу круглого столу від ___________2014 року №____, керуючись статтею 25 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Затвердити Методику визначення пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенська в нової редакції (додаток 1).

  2. Затвердити типовий договір на пайову участь у розвитку інфраструктури міста Вознесенська в нової редакції (додаток 2).
  3. Відділу містобудування та архітектури Вознесенської міської ради керуватися Методикою визначення пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенська.

  4. Визнати таким, що втратило чинність рішення Вознесенської міської ради:

    від 19.08.2011 № 9 «Про Методику визначення пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенська»;

    від 18.05.2012 №8 «Про внесення змін до Методики визначення пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенська затвердженої рішенням міської ради від 19 серпня 2011 року №9»;

    від 19. 10.2012 №8 «Про внесення змін до рішенням міської ради «Про Методику визначення пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенськ» від 19 серпня 2011 року №9, зі змінами».

             Міський голова                                                                                 В.Д. Луков

 

Додаток 1

ЗАТВЕРДЖЕНО                                                                                              

Рішення ____ сесії міської

ради _____скликання

від __________ № ______

 

М Е Т О Д И К А

визначення пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенськ

І. Загальні положення

Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування. Ця Методика про порядок визначення пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенська (далі Методика) розроблена відповідно до Цивільного кодексу України, Житлового кодексу УРСР, Земельного кодексу України, Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про приватизацію державного житлового фонду", "Про об’єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку", "Про плату за землю", "Про оренду землі", "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" а також Правил визначення вартості будівництва ДБН Д.1.1-1-2000, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 27.08.2000р. № 174, Указ Президента України від 07.11.2007р. № 1077/2007 “Про заходи щодо будівництва доступного житла в Україні та поліпшення забезпечення громадян житлом”.

Забудова територій передбачає здійснення нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів будівництва (далі - будівництво). Будівництво здійснюється згідно з законодавством,державними стандартами, нормами та правилами, Генеральним планом м. Вознесенська, містобудівною та проектною документацією.

Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у місті Вознесенську, зобов’язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. Пайова участь у розвитку інфраструктури міста Вознесенська полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до місцевого бюджету коштів для створення і розвитку інфраструктури міста Вознесенська.

До пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенська не залучаються замовники у разі будівництва:

- об’єктів будь-якого призначення на замовлення державних органів або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;

- будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення;

- будинків житлового фонду соціального призначення та доступного житла;

- індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках;

- об’єктів комплексної забудови територій, що здійснюється за результатами інвестиційних конкурсів або аукціонів;

- об’єктів будівництва за умови спорудження на цій земельній ділянці об’єктів соціальної інфраструктури;

- об’єктів, що споруджуються замість тих, що пошкоджені або зруйновані внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру;

- об’єктів, передбачених Державною цільовою програмою підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, за рахунок коштів інвесторів;

- об’єктів інженерної, транспортної інфраструктури, об’єктів енергетики, зв’язку та дорожнього господарства (крім об’єктів дорожнього сервісу).

Відповідно до ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і поза майданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

Встановлений органом місцевого самоврядування длязамовника розмір пайовоїучасті у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати:

- 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд;

- 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

 

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенська визначається за принципами:

- компенсації витрат бюджету міста на розширене відтворення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури;

- комплексного підходу до розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста;

- урахування соціально-економічного значення об’єктів будівництва;

- сприяння залученню коштів в економіку міста.

На розмір пайової участі (внесків) замовників впливають:

- пріоритетність напрямків будівництва об’єкту містобудування;

- обсяг інвестицій;

- територіальне розміщення об'єкту містобудування;

- загальна площа об’єкту містобудування.

 

міста Вознесенська:

Пайову участь на розвиток інфраструктури міста Вознесенська сплачує замовник (юридична/фізична особа (або уповноважена нею особа), яка має намір щодо забудови території (або забудувала) у місті Вознесенську і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву.

Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенська сплачуються в повному обсязі єдиним платежем, або частинами за графіком, що визначається договором, на рахунок бюджету розвитку міського бюджету міста Вознесенська.Граничний термін сплати пайової участі в повному обсязі до прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію .

Забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень, у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенська.

Фінансове управління Вознесенської міської ради щомісяця інформує Відділ містобудування та архітектури Вознесенської міської ради про суми сплати коштів пайової участі забудовників, що надійшли на рахунок спеціального фонду міського бюджету, для здійснення Відділом містобудування та архітектури Вознесенської міської ради контролю за дотриманням умов Договору.

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенська визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про укладення договору про пайову участь (додаток 1) та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Вознесенська укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Вознесенськапідписується міським головою.

Розмір пайової участі розраховується на основі одного з наступних документів:

- проекту будівництва з техніко-економічними показниками та кошторисними розрахунками вартості будівництва об’єкта;

- технічного паспорту (Інвентаризаційна вартість (дійсна));

- опосередкованої вартості будівництва (затверджену наказом Мінрегіонбуду на дату укладання договору про пайову участь (внесок), у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами.

Якщо технічними умовами передбачається необхідність будівництва замовником інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури поза межами його земельної ділянки, розмір пайової участі у розвитку інфраструктури міста Вознесенська зменшується на суму їх кошторисної вартості, а такі інженерні мережі та/або об'єкти передаються у комунальну власність, але у таких випадках понижуючі коефіцієнти не застосовуються, а розмір пайової участі у розвитку інфраструктури становить:

- 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд;

- 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.             У разі якщо кошторисна вартість будівництва інженерних мереж та/або об’єктів інженерної інфраструктури перевищує розмір пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста, Вознесенська міська рада приймає рішення про відшкодування замовнику різниці між здійсненням витрат та розміром пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста (понижуючі коефіцієнти не застосовуються).

У разі прострочення термінів сплати пайової участі:

- замовник сплачує пеню в розмірі 0,01 відсотка від несплаченої суми пайової участі за кожну добу прострочення.

Кошти, отримані як пайова участь у розвитку інфраструктури міста Вознесенська використовуються відповідно до статті 71 Бюджетного кодексу України.

В = П х З х О х 10% х С - І (В = Ф х 10% х С - І ) де:

П

- коефіцієнт, що враховує функціональне призначення об’єкту будівництва

(таблиця 1);

З

- зональний коефіцієнт (таблиця 2);

О

- коефіцієнт, що враховує обсяг інвестицій на будівництво об’єкту

(таблиця 3);

Ф

- фіксований коефіцієнт (таблиця 6);

10 %

- граничний розмір пайової участі у розвиток інфраструктури міста;

С

- вартість будівництва об’єкта

І

- вартість будівництва інженерних мереж або об'єктів поза межами земельної ділянки

 

 

- для індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею понад 300 квадратних метрів, господарських споруд, розташованих на відповідних земельних ділянках:

В = П х S х З х 4% х С - І (В = Ф х 4% х С) де:

П

- коефіцієнт, що враховує вид об’єкту будівництва (таблиця 4);

S

- коефіцієнт, що враховує площу об’єкта (таблиця 5);

З

- зональний коефіцієнт (таблиця 2);

Ф

- фіксований коефіцієнт (таблиця 6);

4 %

- граничний розмір пайової участі у розвиток інфраструктури міста;

С

- вартість будівництва об’єкта

І

- вартість будівництва інженерних мереж або об'єктів поза межами земельної ділянки

 

- для багатоквартирних будинків:

В = П х З х 4% х С - І де:

П

- коефіцієнт, що враховує вид об’єкту будівництва (таблиця 5);

З

- зональний коефіцієнт (таблиця 2);

4 %

- граничний розмір пайової участі у розвиток інфраструктури міста;

С

- вартість будівництва об’єкта;

І

- вартість будівництва інженерних мереж або об'єктів поза межами земельної ділянки

 

Таблиця № 1

Розмір пайової участі у розвиток інфраструктури з урахуванням функціонального призначення об’єкту будівництва

 

Назва напрямку (галузі) профільної діяльності замовника

Коефіцієнт(П)

Виробництво

0,7

Виробнича та соціальна інфраструктура

0,9

 

Таблиця № 2

Зональні коефіцієнти

 

Зона розміщення

Коефіцієнт(З)

Ядро міста (територія „Вознесенський ринок” та прилеглі вул. Синякова (від вул. Кірова до вул. Чубчика), вул. Чубчика, вул. Жовтневої революції (від вул. Чубчика до вул. Кірова), вул. Кірова (від вул. Жовтневої революції до вул. Синякова)

0,95

Центральна частина (Межі: р. Мертвовод, залізнична дорога, вул. Осіпенко, по вул. Жовтневої революції до вул. Фадєєва, по вул. Фадєєва до вул.. Чапаєва, по вул.. Чапаєва до вул. Котляревського, по вул. Котляревського до вул. Ватутіна, по вул. Ватутіна до вул. Клари Цеткін, по вул. Клари Цеткін до вул. Глініченко, по вул. Глініченко до вул. Жовтневої революції, по   вул. Жовтневої революції до вул.. Космонавтів, по вул. Космонавтів до пров. Весняний, по пров.. до вул. Набережної).

0,9

Інші райони міста

0,85

 
Таблиця № 3
Величина коефіцієнта, що враховує обсяг інвестицій на будівництво об’єкту

 

Обсяг інвестицій

Коефіцієнт (О)

До 100 000 грн.

0,95

від 100 001 грн. до 500 000 грн.

0,9

від 500 001 грн. до 1 000 000 грн.

0,85

понад 1 000 001 грн.

0,8

 

Таблиця № 4

Розмір пайової участі у розвиток інфраструктури з урахуванням об’єкту будівництва

 

Об’єкт будівництва

Коефіцієнт (П)

Багатоквартирні будинки з необхідними господарськими будівлями

0,9

Індивідуальні будинки з необхідними господарськими будівлями

0,7

 

Таблиця № 5
Величина коефіцієнта, що враховує загальну площу об’єкту (індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки) з необхідними господарськими будівлями)

Площа об’єкта

Коефіцієнт (S)

Від 300 кв.м. до 350 кв.м.

0,7

від 351 кв.м до 400 кв.м.

0,75

від 401 кв.м до 500 кв.м.

0,8

від 501 кв.м до 550 кв.м.

0,85

від 551 кв.м і більше

0,9

 

Таблиця № 6

Фіксований коефіцієнт

Вид будівництва

Коефіцієнт (Ф)

Реконструкція індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею понад 300 квадратних метрів, господарських споруд (в т.ч. прибудова)

0,2

Будівництво гаражу (гаражні кооперативи та окремо збудовані)

0,1

Будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею понад 300 квадратних метрів та (або) необхідних господарських будівель без дозволу на виконання будівельних робіт

0,2

Реконструкція (в т.ч. перепланування, переобладнання) індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею понад 300 квадратних метрів та (або) необхідних господарчих будівель без зміни загальної житлової площі без дозволу на виконання будівельних робіт

0,05

Реконструкція (в т.ч. перепланування, переобладнання) індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків та (або) необхідних господарських будівель із збільшенням загальної площі об’єктів понад 300 квадратних метрів за рахунок прибудови без дозволу на виконання будівельних робіт

0,1

Реконструкція (в т.ч. перепланування, переобладнання) житлових будинків, садових, дачних будинків та будівництво необхідних господарчих будівель із збільшенням загальної площі об’єкту понад 300 квадратних метрів без дозволу на виконання будівельних робіт

0,15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дата: 23.10.2014 / Переглядів: 1096 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -