Школи естетичного виховання

 КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА"

Адреса: вул.Київська, 22

Телефон: (05134) 4-21-80                           

Директор: Кирсанова Ірина Семенівна

У 1959 році була заснована Дитяча музична школа міста Вознесенська. За півстоліття існування ДМШ випустила більше тисячі вихованців, серед яких є і справжні майстри музичного мистецтва, і просто любителі музики. Випускники школи працюють у багатьох навчальних закладах: музичних школах, загальноосвітніх школах, дитячих садах, ПТУ, музичних училищах та інститутах. Та й у нашій школі з 27 викладачів, 24 - наші випускники.

На даний момент в школі навчаються 265 учнів. Вони грають на фортепіано, баяні, акордеоні, гітарі, скрипці, флейті, кларнеті, навчаються сольному співу. У школі створені три великих хори, де діти об'єднані за віком, оркестр народних інструментів, ансамбль народних інструментів «Візерунки», ансамблі скрипалів та гітаристів.

Всі їхні виступи - прикраси міських, районних, обласних концертів. Їх творча діяльність неодноразово нагороджується грамотами, дипломами Управління культури. Так в обласному конкурсі хорових колективів шкіл естетичного виховання, де взяв участь 21 хоровий колектив, хор старших класів Вознесенської ДМШ (керівник Ірина Кірсанова, концертмейстер Тетяна Ісакова ) завоював Гран - Прі. Журі високо оцінило професіоналізм колективу, виразність і емоційність виконання.

У далекому 1964 році був створений оркестр народних інструментів. Ініціатором його створення став колишній директор музичної школи, ветеран праці Микола Сенчин. За великі успіхи в розвитку самодіяльного мистецтва та високу виконавську майстерність в 1980 році оркестру було присвоєно високе звання - «Народний» . Зараз колективом керує Зоя Конаркевич . У репертуарі колективу різноманітні твори від класики, народної танцювальної музики до сучасних ритмів. Не тільки учні народного відділу, а і більшість викладачів школи грають в оркестрі.

Супутником оркестру є дитячий ансамбль народних інструментів «Візерунки», який на обласному конкурсі був відзначений дипломом за III місце і був запрошений для виступу в обласному гала - концерті «Джерело юних талантів».

У 2001 році у школі було відкрито відділ сольного співу. За короткий термін в своєму розвитку учні - вокалісти досягли великих результатів. Найяскравішими були виступи Даниличева Дмитра на міжнародному конкурсі «Золота Осінь», який проходив у Стокгольмі (Швеція) в 2007 році, де він здобув перемогу; Северова Катерина двічі перемагала на обласному конкурсі «Перші ластівки».

Випускники відділу: Богач Ганна, Кулагіна Наталія, Богданова Юлія, Проворная Інна, продовжили навчання в Миколаївському музичному училищі.

Вся робота в музичній школі спрямована на розвиток творчих здібностей дітей. У цьому їм допомагає високопрофесійний педагогічний колектив.

    

    

    КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДИТЯЧА ШКОЛА МИСТЕЦТВ"

Адреса: вул. Соколецька, 65

Телефон: (05134) 3-89-71                                                  

Директор: Коломієць Світлана Євгенівна

Існують навчальні заклади, сама назва яких налаштовує на небуденну хвилю. До них відноситься і Дитяча школа мистецтв. Вже 27 років в її стінах педагоги розкривають юні таланти, тут відбувається таїнство пізнання глибин музики, хореографії та образотворчого мистецтва.

Історія школи розпочалася 01 вересня 1987 року. Першим директором школи мистецтв, яку і відкривала була Алла Анатоліївна Флоріина, а першими викладачами С. В. Федоренко, С.С. Альміз, І.С. Кірсанова, А.Є.Удот, О.С.Мельник.

За 27 років свого існування школа пройшла великий шлях і внесла свій вклад в культурну історію свого краю. В школі працювали високопрофесійні викладачі-ентузіасти, які зробили вагомий внесок у становлення дитячої школи мистецтв, її зростання та самобутність. У першу чергу – це колишній директор школи – Флоріна Алла Анатоліївна.З 1992 року на посаду директора школи призначена Коломієць Світлана Євгенівна, яка є взірцем керівника, професіонала, викладача, а також  викладачі з великої літери: Коміссарова Н.Т., Діланян О.А., Герасименко А.М., Савенко О.В. та ін.  

До сьогоднішнього дня працює викладачем по класу фортепіано – Федоренко С.В., яка за 27 років свого трудового стажу домоглася вагомих результатів – 7 учнів продовжили її справу, вступивши до спеціалізованих мистецьких навчальних закладів Миколаєва, Одеси, Києва.    

З часу заснування школи отримали ґрунтовну початкову освіту 160 учнів, з них 30 випускників продовжили своє навчання у спеціалізованих мистецьких навчальних закладах. 

На протязі свого шляху колектив школи інтенсивно поповнювався молодими педагогами –випускниками школи. Після закінчення навчальних закладів у рідні стіни повернулися: Федоренко І.С., Куган Ю.С., Антошик К.М., Гуйдан К.О.

Станом на 01 вересня 2013 року в дитячій шклоі мистецт навчається 104 учні, працює 16 викладачів.

Освітні послуги надаються за такими напрямами: музичному (баян, акордеон, гітара, скрипка, фортепіано, сольний спів), художньому (рисунок, живопис, скульптура, композиція), хореографічному (народно-сценічний, класичний, спортивно-бальний, сучасний танець).

Головним потенціалом школи є міцний творчий колектив викладачів-однодумців. Цікаві традиції, які сформовані за роки існування школи, продовжують своє життя в учнівському та педагогічному колективах.

Це проведення свята першокласника, новорічних свят, конкурсу «Кращий учень року», велике розмаїття концертів, виставок. Школою активно ведеться культурно-просвітницька діяльність всіх рівнів.

Працюють такі творчі колективи: хор, вокальний ансамбль, ансамбль гітаристів, ансамблі баяністів, ансамбль викладачів, хореографічний колектив Фантазія».                                                                                                                                                                             

Уже багато років підряд учні нашої школи отримують призові місця на обласних, регіональних конкурсах таких, як: «Джерело юних талантів», «Перші ластівки», «Миколаївські зорі», «Чарівний чобіток» та ін.

Школа має відзнаки різного рівня за значний вклад у справу естетичного виховання підростаючого покоління та активну пропаганду музичного, хореографічного й образотворчого мистецтва. Однак головна оцінка нашої роботи – це вдячні очі наших учнів, їх батьків, любителів мистецтва. У які б складні часи ми не жили, мистецтво не втрачає свого значення. Його ясний і чистий голос досягає сердець теплом високого натхнення, ллється світлом добрих почуттів.

       

                                    



 

Дата: 11.06.2013 / Переглядів: 1839 / Комментарії - 2 шт.

Iм'я -