Корисні поради населенню

Будуйте розумно. Якщо Ви будуєте будинок, використовуйте енергозберігаючі матеріали. Якщо є можливість, встановіть на даху будинку сонячні панелі, за допомогою яких можна одержувати гарячу воду та електроенергію. Використовуйте біомасу й органічні відходи для отримання енергії та компосту.

Зберігайте енергію у повсякденному житті. Замініть звичайні лампочки розжарювання на енергозберігаючі. Компактні енергозберігаючі лампи споживають у чотири рази менше електроенергії, а строк їхнього використання у вісім разів довший, ніж звичайних.

Забезпечте належну термоізоляцію Вашого будинку. Це найбільш ефективний шлях економії енергії та грошей. 50 % тепла втрачається через погану ізоляцію стін, даху, підлоги. Утеплюйте вікна та двері! В холодну погоду 24 % тепла витрачається через недбало ущільнені двері та вікна, 26 % через стіни, 11 % через допоміжні приміщення (підвали, сходові клітини тощо), 39 % через вентиляційні отвори і димоходи.

Не викидайте гроші у вікно. Вікно, годинами що залишається відкритим, навряд чи забезпечить Вам приплив свіжого повітря, але великий рахунок за опалення воно забезпечить напевно. Краще провітрювати частіше, але при цьому відкривати вікно широко і всього на кілька хвилин. І на цей час відключати термостатний вентиль на радіаторі опалення.

Не перегороджуйте шлях теплу. Не облицьовані батареї опалення не завжди красиві на вигляд, зате це гарантія того, що тепло буде безперешкодно поширюватися в приміщенні. Довгі штори, радіаторні екрани, невдало розставлені меблі, стійки для сушіння білизни перед батареями можуть поглинути до 20 відсотків тепла.

Не перегрівайте квартиру. Деякі люди люблять жарко натоплених квартири, а потім дивуються великим рахунках за опалення. Завжди пам'ятайте: кожен додатковий градус температури в приміщенні обійдеться приблизно в 6 відсотків додаткових витрат на енергію.

Не випускайте тепло. Закривайте на ніч занавіски і жалюзі, щоб зменшити втрати тепла через вікна. Заізолюйте радіатори опалювальної системи від зовнішніх стін - встановіть за ними тепловідбиваючу фольгу Завдяки цьому можна заощадити до 4 відсотків витрат на опалення приміщень.

Не витрачайте свої гроші на опалення вулиці. Відкриті впродовж багатьох годин кватирки вікон дають вам не тільки свіже повітря, а й значні втрати тепла. Краще провітрювати частіше, але лише на протязі кількох хвилин при широко відкритому вікні. За цей час стіни не встигають охолонути.

Сучасний опалювальний регулятор регулює і Ваші витрати на опалення. Встановлення сучасної системи регулювання опалення з автоматичним зниженням температури ночами обходиться недорого, проте вона допоможе Вам заощадити багато грошей і енергії. Термостатні вентилі повинні в обов'язковому порядку встановлюватися і в старих системах опалення.

Подумайте про затишок. Не використовуйте центральне освітлення в кімнаті, якщо можна задовольнятися настільною лампою або торшером. Так і затишніше, і економічніше.

Купуйте енергоефективні побутові прилади. Якщо Ви вирішили придбати пральну машину, холодильник або плиту, купуйте найбільш економічну модель. Те саме стосується комп’ютерів, принтерів та ксероксів. Енергоефективні прилади мають спеціальне маркування. Не забувайте при купівлі холодильника звернути увагу на наявність технології Greenfreeze (без використання фреонів).

Вимикайте функцію очікування standby. Вимикайте телевізори, відео - та стереомагнітофони і комп’ютери, коли не використовуєте їх. У режимі очікування вони споживають від 10 до 60% електроенергії, спожитої протягом свого життя. Вимикайте освітлення, коли воно Вам не потрібне. Вимикайте екран комп’ютера, виходячи на перерву.

Економте водні та енергетичні ресурси. Встановіть у себе вдома лічильники води та електроенергії. Значні витрати енергії йдуть на нагрівання води, водо- підготовку та очистку стоків.

Мийте ощадливо. Використовуйте пральну або посудомийну машину тільки при повному завантаженні. Використовуйте мийні засоби, що підходять для низьких температур, та вибирайте ощадливі програми. Зменшуйте Ваше особисте споживання гарячої води, приймаючи душ замість ванни.

Використовуйте менше холодної та гарячої води. Коли протікають крани на кухні та в туалеті, це призводить до значних втрат води. Подумайте, скільки води збережете, якщо - будете мити посуд не протоком води, а в посуді та з застосуванням миючих засобів. Приймайте душ замість ванни - девіз тих, хто економить! Витрати води та теплової енергії на ванну приблизно в чотири рази перевищують витрати на душ. Родина з чотирьох осіб може протягом року може зекономити значну суму, якщо приймання ванни буде послідовно змінюватися душем.

Купіть мікрохвильову піч. На приготування їжі в мікрохвильовій печі витрачається значно менше енергії, ніж на газовій або електричній плиті. Також у ній швидше, ніж в чайнику нагрівається вода.

Маленькі спеціальні прилади можуть надати велику допомогу в енергозбереженні. Одна кавова машина, наприклад, готує улюблений гарячий напій, що бадьорить набагато економічніше, ніж добра стара каструля. І інші спеціальні прилади на яйцеварки або тостера в більшості випадків бережливо звертаються з дорогоцінною енергією.

Наливайте в чайник лише необхідну кількість води. Багато людей щоденно користуються електричними чайниками, не задумуючись про те, що до верху заповнений водою чайник потужністю 1,5 кВт на 10 хвилин, збільшує електроспоживання на 0,25 кВт. год. Постарайтеся наливати в чайник необхідну кількість води - цим ви зекономите електроенергію і час для нагріву води. Також, потрібно своєчасно чистити електрочайник від накипу, який утворюється в результаті багаторазового нагрівання і кип'ятіння води, і має малу теплопровідність, тому вода в чайнику нагрівається повільніше.

Використовуйте правильний посуд. При користуванні електроплитками, необхідно вибирати посуд, дно якого відповідає розмірам конфорки, так як при використанні посуду більшого діаметру втрачається 5 - 10 % електроенергії. Посуд з викривленим дном може привести до 40-60 % перевитрат електроенергії. При приготуванні їжі бажано закривати посуд кришкою, так як швидке випаровування води збільшує час готування їжі на 20-30 %. Після закипання їжі бажано перейти на низькотемпературний режим готування.

Готуйте з невеликою кількістю рідини в закритій каструлі. Для приготування страв, які вимагають на це багато часу, користуйтеся скороваркою.

Плита і холодильник. Плита і холодильник або морозильник - погані сусіди! Через тепловіддачі плити холодильний агрегат споживає більше енергії.

Розумно користуйтеся холодильником. Треба завжди пам'ятати, що відкривши холодильник і роздумуючи, щоб там взяти, ви втрачаєте стільки, скільки коштує те, що ви з'їсте. Не залишайте дверцята холодильника відкритими більш, ніж необхідно, дозвольте їжі повністю охолонути перш, ніж помістити її в холодильник або морозильну камеру, регулярно розморожуйте й зберігайте при відповідній температурі.

Бережіть пральну машинку. Намагайтеся прати при повністю завантаженої машинці. Якщо речі не дуже брудні, вибирайте делікатний або скорочений режим прання. Навіщо даремно використовувати повну потужність?

За зелену енергетику. Подумайте про можливості використання альтернативних джерел енергії у Вашому будинку.

Дата: 10.06.2013 / Переглядів: 1362 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -