Енергоефективність та забезпечення енергетичної незалежності міста - стратегічне завдання міської влади

Питаннями енергоефективності та проведеннями енергоощадних заходів міська влада займається ще з 2009 року, коли місто Вознесенськ  стало підписантом Угоди міських голів (Угода міських голів – ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписанти Угоди Мерів беруть на себе добровільні зобов'язання, випередити загальноєвропейські вимоги ЄС стосовно скорочення викидів CO2 щонайменше на 20%, шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання  поновлюваних джерел енергії. У 2010 році розроблено «План сталого енергетичного розвитку м. Вознесенська до 2020 року» який було винесено на розгляд Виконавчого комітету та затверджено рішенням LXVI сесії V скликання № 4 від 26.08.2010 року.

Планом Дій передбачено 3 основних стратегії захисту клімату:

- скорочення викидів парникових газів у навколишнє середовище на 20%;

- скорочення на 20% використання викопного палива;

- досягнення економії всіх енергоресурсів на 20%.

Стратегії тісно пов’язані між собою, оскільки передбачають досягнення однієї поставленої мети, але в той же час кожна з них визначає напрямки, по яким міська влада планує рухатись на протязі наступних 10-ти років.

Одним з основних напрямків, передбачених у Плані Дій є формування принципово нового мислення населення щодо економного використання енергоресурсів та боротьби зі зміною клімату. У місті проводяться загальноміські заходи в рамках «Днів Енергії» (День Енергії - місцева подія, яка має на меті підняти суспільне усвідомлення проблем ефективності споживання енергії, використання поновлюваних джерел енергії і зв'язків між енергоспоживанням та зміною клімату). Головним завданням цього заходу є висвітлення переваг економного використання енергоресурсів та заохочення громадян міста до економії як енергоносіїв, так і власних коштів.

В місті проводиться щомісячний моніторинг та контроль за ефективним використанням теплової енергії, газу, електричної енергії, води установами бюджетної сфери, з метою оперативного інформування керівництва міста про об'єктивний стан споживання енергетичних ресурсів та скорочення необґрунтованих витрат на оплату енергоносіїв.

У цьому році в місті реалізуються проект-переможець обласного конкурсу проектів та програм розвитку органів місцевого самоврядування по запровадженню електричних теплоакумулюючих обігрівачів для системи опалення Клубу житлового масиву «Пряме», та проект-переможець Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування по впровадженню сонячних вакуумних геліосистем для гарячого водопостачання ФОК «Водограй».

За період з 2010 року в місті розробляються та впроваджуються проекти спрямовані на скорочення споживання енергетичних ресурсів, а саме: 

  • Впроваджено комбіноване опалення з використанням альтернативних джерел енергії на 3 міських котельнях, 3 дитячих садках, 2 школах, Центрі дитячої творчості та у будівлі Виконавчого комітету Вознесенської міської ради;
  • Впроваджено сонячні вакуумні геліосистеми для гарячого водопостачання у 3 дитячих садках;
  • Введено в експлуатацію когенераційну станцію;
  • Розпочато будівництво комплексу по повній переробці твердих побутових відходів з отриманням альтернативних видів палива.

Крім того сформовано 9  проектних пропозицій у сфері енергозбереження: 

  • «Впровадження електричних теплоакумулюючих обігрівачів для системи опалення КДНЗ № 14, «Дзвіночок»», КДНЗ № 5 «Вербиченька», КДНЗ № 9 «Горобинка», КДНЗ № 15 «Горобинка».
  • «Будівництво біогазової установки з метою заміни природного газу на біогаз для котельні по вул. 228 Стрілкової дивізії, 26-б»
  • «Капітальний ремонт будівлі: утеплення зовнішніх стін, заміна вікон та зовнішніх дверей ЗОШ I-III ступенів № 8»
  • «Капітальний ремонт будівлі (утеплення стін, заміна вікон та зовнішніх дверей) Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4»
  • «Капітальний ремонт будівлі (утеплення стін, заміна вікон та зовнішніх дверей) КНДЗ № 14 «Дзвіночок
  • «Капітальний ремонт будівлі: утеплення,  заміна вікон та зовнішніх дверей хірургічного корпусу КУ «Вознесенська центральна районна лікарня».

 Все вищезазначене ще раз підтверджує, що енергефективність та досягнення енергетичної незалежності міста Вознесенська  є ключовими питаннями міської ради.

 

Начальник відділу енергоменеджменту, муніципальних ініціатив

та інвестицій Управління комунальної власності міської ради                                                                                                        О.А.Заїка

 

 

 

Дата: 10.06.2013 / Переглядів: 978 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -