Майстрині нашого міста

Майстрині нашого міста

У дні народження людини говорять найкращі слова про іменинника й шлють найкращі побажання. А що таке День міста? Це також день  народження, тож  розповідати про талановитих його мешканців - просто в тему!

Хочу презентувати сьогодні таланти майстринь, які не мають широкої реклами, але які загорілися гарною справою - вони виконують в різних техніках художні вироби. Вироби такої якості, що не соромно презентувати великій громаді, бо в їх роботах - частка їх душі, особливе сприйняття світу, українські кольори, особистісне спілкування. Мова йде  поки що про п'ятьох майстринь, звичайно, їх у нашому місті значно більше, віриться у те, що і вони займуть більш активну позицію і заявлять про себе у весь голос. Три з них взяли активну участь у благодійній акції "Від щирого серця" на підтримку ремонту палат дитячого інфекційного відділення.

Тож знайомлю вас, шановні вознесенці, з майстринею, вишивальницею бісером. Особлива ця майстриня тим, що вже понад 25 років є дружиною протоієрея Володимира, благочинного Вознесенського району, настоятеля Свято-Вознесенського кафедрального собору. Матушка Ірина (Семенюк) є головою жіночої Ради Вознесенської єпархії, берегинею свого роду. З-під вправних рук матушки Ірини вийшло декілька десятків вишитих ікон, які знаходяться в церквах нашого міста та церквах інших міст України, прикрашають приватні колекції українців та за кордоном.

Ікону святого Николая-Угодника (Миколи-Чудотворця), з якою пов'язані дивовижні історії зцілення від багатьох недуг, заступництва і допомоги, Ірина Михайлівна від щирого серця надала на благочинну акцію в підтримку ремонту палат дитячого інфекційного відділення.

Дяба Алла Нургаліївна, мешканка міста Вознесенська, 47 років, творча натура, художник, за фахом – інженер-технолог. Закінчила технікум шкіряної промисловості у місті Богородську  Нижньогородської області. Свій трудовий шлях розпочала на ЗАТ "Возко" і зараз там працює майстром дубильного цеху. 

Чотири роки тому Алла Нургаліївна зацікавилася плетінням виробів з газет, а два роки тому - виробленням ляльок. Любов до творчої роботи привила їй вчитель праці загальноосвітньої школи № 6 Куделя Н.І. Творча робота надала змогу жити активним життям: спілкуватися з цікавими людьми, бути учасницею мистецьких виставок, дарувати радість людям.

Підтримує автора робіт її сестра, вчитель іноземної мови ліцею "Інсайт" Вознесенської міської ради Загороднікова Роза Нургаліївна, яка має неабиякий художній хист, про який, мабуть, знають і не всі батьки та учні. Талант дарувати радість в серцях сестер є однозначно.

Не можу сьогодні промовчати про своїх колег, які вже  на заслуженому відпочинку після довгого, іноді складного, але все-таки  найкращого трудового шляху, бо він пов'язаний з дітьми - про Славич Валентину Миколаївну та Злобінець Тамілу Олександрівну, екс-директорів Вознесенських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 10 та № 2 Вознесенської міської ради, а нині -  ветеранів педагогічної праці. За фахом Валентина Миколаївна - вчитель історії, закінчила історичний факультет Кримського педагогічного університету. Таміла Олександрівна  за фахом - вчитель біології та хімії, навчалася в Криворізькому педагогічному інституті. Але обидві довгі роки викладали трудове навчання для дівчат, думаю, художній талант народжується разом з людиною.

Валентина Миколаївна і Таміла Олександрівна захоплюються вишивкою з дитинства; любов до неї Валентині Миколаївні привила її мати, Таміла Олександрівна захопилися цим дивом у гуртку при Будинку культури. Наші педагоги володіють технікою вишивання ниткою, стрічкою, бісером, склярусом. Багато вишили рушників, у візерунках якого - віночки з квітів, що показують цілісність життя і одвічне коло любові, а яскраві кольори підкреслюють насиченість і  різнобарвність кожного нашого дня.  

Наші майстрині представляють свої роботи на виставці в парку Островського 31 травня з 16.00, у День міста, тож приходьте, любуйтесь, не пошкодуєте. Крім того, побажання міцного здоров'я, удачі, гарних ідей усім народним  майстрам  рідного міста!

Сербенюк Н.М., заступник міського голови.

"ДзД" № 22 від 28.05.14 р.