Брифінг начальника податкової інспекції з представниками місцевих ЗМІ

Нещодавно в Вознесенській ОДПІ відбувся брифінг начальника податкової інспекції Манжелей Н.І. з представниками місцевих ЗМІ з питань виконання бюджетів всіх рівнів за 2013 рік.

На початку зустрічі Наталія Іванівна зупинилася на питанні інтеграції податкової і митної служб у Міністерства доходів і зборів. Розповіла про  високі стандарти якості обслуговування платників податків, про надану можливість громадянам і бізнесу безкоштовно отримувати послуги електронного цифрового підпису. Нагадала, що електронні ключі дають змогу клієнтам здійснювати звітування у режимі он-лайн. Також повідомила, що Міністерство доходів і зборів України отримало Стратегічний план свого розвитку до 2018 року, у якому чітко виписані всі напрями, цілі та перспективи та шляхи їх досягнення.

"Основним результативним показником, що характеризує  виконання функцій, покладених на Вознесенську ОДПІ, є обсяг фактично мобілізованих податків та зборів до бюджетів усіх рівнів. Податкова служба  будує свою роботу виходячи з інтересів держави на засадах партнерства заради загального добробуту та  спрямована на створення сприятливих умов для розвитку підприємництва" - наголосила Наталія Іванівна.

Наталія Іванівна зазначила, що Вознесенською ОДПІ проводиться комплекс заходів, спрямованих на виконання доведених завдань по наповненню бюджетів всіх рівнів, контролю за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати платежів до бюджету.

Так, за 2013 рік платники Вознесенської сплатили до Зведеного бюджету 238804,0 тис. грн. Це на 26914,0 тис.грн., або на 12,7 відсотка більше аналогічного періоду минулого року. Розрахункова база виконана на 106,7 відсотка.

Вознесенською ОДПІ за 2013 рік  було вжито комплекс організаційних та практичних заходів, що  дало змогу  забезпечити надходження  до загального фонду державного бюджету в сумі 69343 тис. грн. Виконання за звітний період  склало 102,9 відсотка, понад завдання надійшло 1980,8 тис. грн. 

Значні надходження до загального фонду державного бюджету склали такі податки:

- податок на додану вартість  – 54441,3 тис.грн.;

- податок на прибуток –17152,6 тис. грн.;

- збір за спеціальне використання води – 448,6 тис. грн.

Наповнення місцевих бюджетів є також одним із важливих завдань, що стоїть перед відомством, адже ці кошти в подальшому направляються на розвиток району та підтримку соціальних програм. До місцевих бюджетів за січень- грудень 2013 року надійшло 161998,6 тис. грн., що на 14675,8 тис. грн., або на 10,0 відсотків більше, ніж у 2012 році.

Основним джерелом наповнення місцевої скарбниці залишається податок на доходи фізичних осіб, надходження  якого складають 115292,6 тис. грн., або 71,2 відсотка усіх платежів до місцевої казни. Наступною за розміром є плата за землю. Її власники землі та землекористувачі сплатили до бюджету 26426,5 тис.грн., що на 2066,9 тис. грн. більше, ніж у 2012 році. По єдиному податку від платників надійшло 12868,1 тис. грн., що на 2825,6 тис. грн. більше, ніж у 2012 році. 

Працівниками ОДПІ також проводиться значна робота по скороченню податкового боргу та мобілізації коштів до зведеного та державного бюджетів заходами стягнення.

Так, станом на 01.01.2014 р. сума заборгованості по платежах до зведеного бюджету по району з врахуванням боргу підприємств банкрутів становить 3781,5 тис. грн. по 21 боржнику. Враховуючи всі складнощі з наповненням бюджету, податковим органом спрямовуються всі зусилля на виконання поставлених завдань, в т.ч. і за рахунок погашення податкового боргу.  З початку року заходами стягнення мобілізовано до бюджету 2263,4  тис. грн., в т.ч. до місцевого бюджету 1294,3  тис. грн.

Наталія Іванівна переконана, що досягти таких показників тільки зусиллями працівників Міндоходів  без тісної співпраці з платниками податків району та органами місцевого самоврядування було б неможливо. Відтак, висловлює сподівання на подальшу підтримку та взаєморозуміння у виконанні важливої справи - формування місцевих бюджетів, кошти яких місцеві громади мають змогу використовувати на фінансування власних соціально-економічних потреб.

ДзД № 3 від 15.01.2014 р.